HÜDAVERDİ ; ailenin yeni üyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nrş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 87
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,215

nrş

Kamp II
Eveeet arkadaşlar uzun bir süredir bu işleri yancı olarak takip etmekteyken şans eseri ''toyota land cruiser hj60 hakkında bilgi lütfen ... '' topiği altında Mehmet Bey'in ''06kalıpçı57'' aracını gördüm. Bir anda içime bir şeylerin aktığını hissettim. İlk önce özelden mesaj atarak ve daha sonra tel. ile tanışarak araç hakkında bilgi aldım ve prensip anlaşmasını yaptım.
Kendisi eksik olmasın kapora dahi almadan aracı bana rezerve etti. Daha sonra aracı görüp beğenerek, anlaşmayı yaptık veeeee..... sonunda bu perşembe yani 05.04.2012 tarihinde Ankara'da Mehmet Bey ile tekrar görüşüp aracı aldıııık...
Kendisinden Allah razı olsun çok teşekkürler . Aynı zamanda aracı almadaki yardımlarından ötürü ''bcalışkan81'' Bülent Bey'e ve BJ 60 konusunda deneyimli usta Kadir Ustaya çok teşekkür ederim.

1

2

Etiketler
Ynt: HÜDAVERDİ ; ailenin yeni üyesi

Bolu'ya geldikten sonra ''camouflage'' nikli İlhami Beyin 'de önerisiyle , ki kendisine bana verdiği destek için sonsuz teşekkürler,aracın adını HÜDAVERDİ koydum.
Allah verdi Allah utandırmasın dedik ve hikayemize başladık...
Ankara'da noter alım satımı yaklaşık 11,30 gibi bitirdik. Yanımda bana refakat eden Bülent Hocam ile dönüş yoluna koyulduk. Asıl araçta EGS'yi unuttuğum için Ankara'dan E5 üzerinden dönüşe geçtik.

Maşallah Allah esirgesin araç bizi hiç üzmedi asfaltta. Yolları bilen bilir Kızılcahamam mevki, civarında yokuşlar , rampalar diktir. İnanın bir sefer 3. vitese attık geri kalanı Hüdaverdi 4 geçti. :D
Yokuşlar hariç aracı şöyle yoklayayım dediğimizde 130 rahat gördü. Yolda tehlike olmasın ve ne yalan söyleyelim radar korkusuna biz 120'leri çok aşmadan seyahat ettik. Ama araç bıraksan daha gidecek hani...

Akşama piyangodan çıkan nöbetim olduğundan :-\ malesef yolda arazi çamur yapamadık direk eve geldik. Sağolsun Kadir Usta şöyle bir iki elden geçirecekleri yokladı ve bu pazar geziye hazırlndık . Ama o da ne bana piyango yine vurdu ve bir arkadaşın ricasını kıramayarak hafta sonu icap aldım :(
Napalım Boloff'un gezisine katılamadık ama bende ailemle şöyle bir yakın arazi turu atayım dedim.
Sağolsun beni kırmayan bir arkadaş ta beni gündüz idare etti ve ne mutlu ki ilk gezim ailemle oldu :D :D :D

Malesef ilk arazi aracım olacağından Bülent Beyle aracı getiriken heyecandan foto çekmeyi unutmuştum . İlk resimler bugünkü geziden . Napam idare ediverin gari...

İşte ilk gezimiz başlıyor. Ben nöbetteyken iki gündür çocuklar HÜDAVERDİ'yi sorup duruyorlardı. İşte getirdik. Eee ne de olsa ilk arazi aracımız şöyle ailece evladiyelik bir foto kıyak olur hani...:

3

Başladık yola...Geldik bir orman başına:
Bu arada bizim ufaklıkta uyandı Yol boyunca şaşkın şaşkın bakındı ne olduğunu anlamaya çalıştı ; ama sonunda o da dizel motorun sesine uydu 'ıııııın' diye tempo tutu... :smiley:

4

5

Yolda önümüz kesen ağacın üzerinden gidelim diye ben tutturdum ama Hanım olmaz buralarda kalırız dönelim dedi. Ben de napayım hanım sözüne uydum ve hanım sözüne uymanın mükafatını gördüm düzlüğe ulaştım.

Tabii düzde benden mutlusu yok :D

En son resim de bulunduğumuz yerden Bolu Manzarası...

6

7

8

Neyse az gittik uz gittik dere tepe düz gittik sonunda Çepni'nin Pamukkalesine geldik. Burada da aynı Pamukkale gibi oluşmuş doğa harikası bir yer var. Bolu'ya yolu düşenlerin mutlaka görmelerini tavsiye ediyorum.
Su içeriğine göre şekillenen kayalar arasında mağaralar çok egzantirik...

9

10

11

12

13

merhaba
öncelıkle aracınız hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
bende bır toyota bj 60 sahıbı olmak uzereyım ama araç bıraz bakımsız 86 model sizin aracınız kaç model bıde gazlımı gazda performansı nasıl deneye bıldıgınız kadarıyla,parça sıkıntısı varmıdır,sakıncası yoksa kaça maloldu,4x4 e gecırmek ıçın inip ön tekerlerı manuel olarakmı kıtlenıyor,
bıraz uzun oldu ama yatdımcı olrsanız çok sevınırım
ıyı ve sağlıklı gunler dılerım

Evet şimdiki zaman çocukları oynamak için yer bulamıyor diyenler nerde? İşte benimkilere yürüyen oyun parkı isteyen çocuğunu kapsın gelsin.

17

18

19

Tabi işin olmazsa olmaz ''yiyenbilir '' kısmı

20

21

eee araç güzel , hava güzel , ortam güzel benim delikanlıların keyfi yerinde maşallah ; ha bir de kendilerini görmesek te herhalde 'kuyruklu maden suyu kaplumbağaları' da güzeldir ;D

22

23

24

25

İlk aracım ve ilk gezim . Bana yardımı dokunan herkese teşekkür ederim... Mehmet Bey size de Allah inşallah daha iyilerini verir kalın sağlıcakla...
Arkadaşlar nazara inanan birisi olarak uyarayım bakarken ''maşallah'' demeyi unutmayalım lütfen ;D

hayırlı olsun masallah ailenizle mutlu gunlerde kullanmanız dilegiyle

nrş' Alıntı:
Yolda önümüz kesen ağacın üzerinden gidelim diye ben tutturdum ama Hanım olmaz buralarda kalırız dönelim dedi. Ben de napayım hanım sözüne uydum ve hanım sözüne uymanın mükafatını gördüm düzlüğe ulaştım.

Tabii düzde benden mutlusu yok :D

En son resim de bulunduğumuz yerden Bolu Manzarası...

Hocam maşallah hayırlı olsun yeniden.
40 yılda bir hanım sözü dinleyeceksin demişler :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR