Grand Vitara Performansı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KOCACOBAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,781

KOCACOBAN

Onur KUŞ
Yer
ANTALYA
arkadaşlar.
yeni grand vitara 1,6 tek kapı performansını nasıl buluyorsunuz arazi ve şehir
bide yakıt tüketimleri nasıl??

Etiketler

Ynt: Grand Vitara Performansı

Tüketime "normal" demek bence daha doğru, sonuçta binek otomobil değil. Performans ise şehirde fena değil, arazide ise, özellikle yeterli modifikasyon yapılırsa şahane...

gerekli modifikasyonlar yapıldıktan sonra aracın performası tabiki güzel olucaktır ama yakıt büyük oranda oynama yapabilir araziye çıkınca

Arazi performansı sorusuna bir miktar cevap olabilir.

http://www.dailymotion.com/video/x9vr20_vitara_auto

Suzikiler arazi araçları içind bildiğim kadarıyla en az tüketen araçlardır mofiye edilince tabiki şahene olur fakat standart haliylede genel itibarıyla iyibir araçtır diye düşünüyorum ve sitedekilerin çoğuda öyle düşünüyor okuduğum kadarıyla.

Merhaba arkadaşlar.Vitara jlx 1,6 vardı sattım.
2.5 Grand Vitara almayı düşünüyorum.
idamesi bakımı ve yakıtı nasıldır

yanlışım varsa üstadlar düzeltsin...öncelikle videodaki araç konu başlığında sorulan tek kapılı grand vitara olmayıp, son kasa vitaralarda tek kapı ve 5 kapılı vitaralar teknik olarak çok farklıdır. tek kapılılar offroada uygun olmayıp suv cinsi tabir edilen sürekli dört çekiş, low ve orta dif.kilidi olmayan bir araçtır.bu yönüyle araziye çok uygun değildir. 5 kapılılar ise yine sürekli dört çeker , ancak low seçeneği ve orta dif. kilidiyle birilikte klasik suzuki offroad çizgisini sürdüren bir araçtır. ben böyle biliyorum..

forumda "VARHUB" beyin aracı G.V tek kapı.. Kirmir gezisinde inanılmaz bir performans göstererek hepimizi şaşırtmıştı.

Fakat Low Range olmaması bir eksi..

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=39321.0 Bu başlıktan ayrıntılı resimlere ulaşabilirsiniz.

_mondial' Alıntı:
son kasa vitaralarda tek kapı ve 5 kapılı vitaralar teknik olarak çok farklıdır.

açıkçası benim bu konuda bilgim yok. Ben aynı zannettiğim için videoyu yükledim.

_mondial' Alıntı:
yanlışım varsa üstadlar düzeltsin...öncelikle videodaki araç konu başlığında sorulan tek kapılı grand vitara olmayıp, son kasa vitaralarda tek kapı ve 5 kapılı vitaralar teknik olarak çok farklıdır. tek kapılılar offroada uygun olmayıp suv cinsi tabir edilen sürekli dört çekiş, low ve orta dif.kilidi olmayan bir araçtır.bu yönüyle araziye çok uygun değildir. 5 kapılılar ise yine sürekli dört çeker , ancak low seçeneği ve orta dif. kilidiyle birilikte klasik suzuki offroad çizgisini sürdüren bir araçtır. ben böyle biliyorum..
Üstad değilim, zaten düzeltmeyede gerek yok çünkü doğru. ;)
5 kapılar(uzun şasiler) sürekli dört çeker olan, Low ve orta diferansiyel kilidi olan araçlar. Çekiş sistemi açısından başarılı olan, bununla beraber genel kanı doğrultusunda arka sabit aks olmadığından ve şasi+kupa yerine monokok yapılı (şasisiz) olduğundan eski grand vitaralara göre dezavantajlı görülen araçlar.
3 kapılar (kısa şasi) ise iki aks arası mesafesinin kısa olması haricinde pek avantajı olmayan araçlar. Sürekli dört çeker olan ön ve arka diferansiyelinbirbirine kitrlenemediği orta diferansiyelde sadece LSD olan ve low seçeneği olmayan araçlar. Kontağı çevirip gidiyorsun bir kol düğme vs ile yapılan ayar vs yok.
Hiç mi avantajı yok ? Buzlu ve virajlı bir yolda ön arka diferansiyelin farklı dönebilmesi iyi olabilir. Eski kasalarda merkezi diferansiyel olmadığından 4 çekere alınca ön arka aynı dönmeye çalışıyor bu da buzlu virajlı zeminde lastiği patinaja düşürüp aracı kaydırabilir teorik olarak.

ekogokhan' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.Vitara jlx 1,6 vardı sattım.
2.5 Grand Vitara almayı düşünüyorum.
idamesi bakımı ve yakıtı nasıldır

2.5 V6 otomatik Grand Vitara aracım LPG ile 30'' lastiklerle şehiriçi 30 kuruş, şehirlerarası 22.5 kuruş yakıyor.
İdamesi zor değil, parçalar uygun. En pahalı ömürlük parçası zinciri 170.000 km. civarında değişiyor. Yan sanayi set olarak fiyatı 600 TL.

orsa' Alıntı:
2.5 V6 otomatik Grand Vitara aracım LPG ile 30'' lastiklerle şehiriçi 30 kuruş, şehirlerarası 22.5 kuruş yakıyor.
İdamesi zor değil, parçalar uygun. En pahalı ömürlük parçası zinciri 170.000 km. civarında değişiyor. Yan sanayi set olarak fiyatı 600 TL.
İmrendim bu yakıta valla Onur Bey :smiley: 2,0 V6 son zamlardan sonra gaz olarak şehir içi 32 kuruş civarı uzun yolda da herhalde 28 kuruş yakar.. :-\

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,265
Kaydolan Son Üyemiz
handyman.

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR