Grand Cherokee 5.2 97 Model

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan necom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,383

necom

Yeni Üye
Yer
Tuzla / İstanbul
Arkadaşlar selam... Foruma yeni katıldım... tanışma sayfasınada kısa bir metin yazdım.... Ben tamamen şansa bir 97 5.2 kullanıcısı oldum. şansımda şuradan geliyor... Geçen sene ailem ile beraber tatile gittiğim antalyada beni hava limanından karşılayan arkadaşımın bulduğu bir araçtı bu.. ve aracı ilk gördüğümde aşık oldum...o zaman kendisine söyledim satmayı düşünürsen haberimolsun diye... ve tam bir sene sonra telefonum bu taleple çaldı.. bende hiçdüşünmeden aracı aldım... Aracın üzerinde kusursuz çalışan ve çok iyi monte edilmiş Tartarini marka LPG sistemi var ve Antayadan istanbula geldiğimde ortalama 0.255 YTL yaktı.. Şu an şehiriçinde kullanıyorum ve 0.42 YTL yakıyor... Sanırım yakıt tüketimi için oldukça güncel bir bilgi olacak bu... Araç daha 89.000 de ve inanılmaz derecede temiz kullanılmış... üzerindeki lastik ve jantlar şehir kullanımı için ancak orjinal jantları ve sıfır lastiklerinide araç ile beraber arkadaşımdan aldım...

En kısa sürede resimlerini de foruma ekleyeceğim... Forumu okudukça kendimiçok şanslı hissediyorum böyleüstün bir aracın bu kadar temizini bulduğum için...

Etiketler
Ynt: Grand Cherokee 5.2 97 Model

Aracınız hayırlı olsun. Size ait bir konu başlığı açtım.Aracınızı ve resimlerini burada paylaşabilirsiniz :smiley:

öncelıkle aramıza hosgeldın necom.benımde aracımda atıker var fakat sehır ıcı 500-600 kuruslardayım, sertte kullanmıyorum fakat bıraz fazla yakıyor gıbı.acaba programlamada mı hata var? netıcede aracı aldıgımda vardı bu sıstem ve daha 4 aylık.galıba bana atıkerın servıs yolu gozuktu.unutmadan aracın hayırlı olsun:smiley:

konuyu takıp edenlere belırteyım,dedıgım gıbı programlama yapılmamıs oldugundan fazla yakmısım.son seyahatıme cıkmadan once atıker'e gıttım kucuk bır ayar yaptılar ve harıka oldu su an

testleri yapıp güncel yakıt sarfiyatını bize aktarırmısın...birkıyaslama yapalım son yakıtım şehir içi klimalı kullanımda 0,5 ytl /km

Takılı olan gaz sistemi, motorun performansı ve aracın ne kadar bakımlı olduğuyla ilgili tüketimin ölçüsü... yani buji kablolarının ve bujilerin, hava filitresinin periyodik değişme kilometresi gelmeden yenilenmesi bile tüketimi düşürür diye düşünüyorum...

gaz 1.920 iken 200 ytl demek 100 km de 10 ltre demekki buda cherokee de imkansız en ekonomik kullanımda bile 14 litre gaz düşünsek oda yaklaşık 270 ytl yaparki daha altının olabileceğini sanmıyorum.

sayın ercumentoflas dedıgınızde haklısınız,yukarda net olmayan fakat yakın bılgıler vermıstım net olarak soyluyorum kı uzun yolda 14-15 ortalamayla gelmıstım ve ozaman lpg zam yememıstı.soylekı,lpg 1800 lerdeyken yanı son zamdan once benım km de harcadıgım 25.5-27 kurus arası oluyor.yakın bır tarıhte tekrar uzun yol yapıcam ozaman tekrardan net bılgılerı verırırm.saygılarımla...

işim gereği otobandan sık sık çerkezköy çorlu yapıyorum geçen hafta dip gazde klima açık 140-160 hatta brnim kadran 100 millik ibre tam tura dönecek kadar basarak gittim 1.92 ytl lik lpg ile yaklaşık 380-400 ytl yaktı. yol bilgisayarı ortalaması 17.4 litre . hesap şaşmıyor %20 civarı fazlası kadar yaklaşık lpg yakıyor bilgisayarın. dönüşte 100 km ye cruise kontrolu ile hızı sabitledim. 260-280 litre yaktı. yol bilgisayarı 13.4 litre gösterdi.

sımdı gercekten kafam karısmaya basladı bende ortalama hızlarda kullanarak yazdıgım fıyatları yakaladım.umarım yakın bır zamanda bır gezı de bulusup uzn yolda denerız.saygılarımla...

kafa karıştıracak birşey yok, buji , hava filtresi, yağ durumu , sıcaklık ,rüzgar ,yakıt cinsi, lastik cinsi , basıçları , hava basıncı ve rakım artı araçtaki yük fazlası + - % 10 farkettirir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR