GPS Eğitimi Veren Kuruluşlar Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan XXSİLVERADOXX Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,556

Etiketler

Ynt: GPS Eğitimi Veren Kuruluşlar Hakkında

XXSİLVERADOXX' Alıntı:
bu eğitimi veren kurum veya kişiler varmıdır

Heytem bunu sahada uygulamalı yapalım, hele birde Reha hocam olursa aramızda bitmiştir bu iş!

GPS Eğitimi veren özel bir yer yok Ancak Bazı dağcılık klüpleri kendi üyelerine bu eğitimi vermektedir bunu dışındanda Harita ve Kadastro mühendisleri odası, Türkiye mimar ve mühendilser birliği gibi kuruluşlarda kendi üyelerine eğitim vermektedir..

affınıza sığınarak ....gps ile ilgili nasıl bir eğitim olabilirki ? . gps konum bildiren bir cihaz ....cihazların kullanım kitapçığında ayrıntısına kadar neyin nasılyapılması gerektiği yazıyor zaten...konuyu anlayamadımöğrenilmek istenenenkonu başlıkları nelerdir ?

affınıza sığınarak ....gps ile ilgili nasıl bir eğitim olabilirki ? . gps konum bildiren bir cihaz ....cihazların kullanım kitapçığında ayrıntısına kadar neyin nasılyapılması gerektiği yazıyor zaten...konuyu anlayamadımöğrenilmek istenenenkonu başlıkları nelerdir ?

Kısaca kendi sebebimi ve eğitim almaktaki amacımı yazayım.
Öncelikle daha önce gps sahibi olmadım. Yakımında GPS sahibi, kullanmasını bilen ve bana kullanmayı en basit şekilde bile gösterebilecek bir tanıdığım malesef yok.
Ben Likya yolunu yürümeyi planlıyorum.
Bu yürüyüş içn uygun malzeme tedariği içerisindeyim.
Bir GPS almayı istiyorum. Ancak netten baktığım ve forumlarda incelemeye çalıştığmda kullanılan ksaltma ve özellikleri anlayamıyorum.
Henüz bir kutusunda bir GPS satın almadığım için kullanım klavuzunda yok.
Netten baktığımda GPS fiyatları 600 €+ Kdv'ye kadar çıkmakta. Asla kullanmayacağım özellikler için çok yüksek bedeller ödemek istemiyorum.
Öncelikle ihtiyacıma, sonrada keseme göre en doğru seçimi yapılmek; sonrasında da satın alınan cihazı en doğru şekilde tüm özellikleriyle kullanabilmek için genel bir GPS eğitimi olursa seve seve katılacağımı bildirmek isterim.

Sayın doğasever arkadaşlar

Böyle bir eğitimin verildiğini duymamakla beraber, geçen ağustos ayında kipadan 12 ay taksitle toplam 500 tl e aldığım magellan triton 400 cihazının kullanım kitapçığını ekde gönderiyorum. umarım meraklılarına bir fikir veirir.ben cihazı arazide mevki tayini, iz kaydı, amacıyla kullanıyorum.herkesede tavsiye ederim. taranmış haritayı cihaza yükleyerek kullanmayı sevdiğim için bu cihazı tercih ettim. fakat işin özü cihaz kullanımı değil, işin alfabesi olan harita kullanımı ve yorumlanmasıdır. izmirde ikametli arkadaşlara yardımcı olabilirim...selamlar, saygılar ....

Ekli dosyalar

• GPS_Pratik_Kullanim.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 175

Arkadaşlar kendimiz sağlayalım eğitimi derim; böyle bir eğitimi verebilecek düzeyde abilerimiz var onlardan rica ederiz burda bir liste açalım eğer uygun olursa bir hafta sonunda bu işin temel kısmını gayet rahat çözeriz ilk deneme grubunu da 10-15 kişilik bir yaparız çok kalabalık olmadan; bir yerde ayarlarız illaki diyorum

Selamlar
Ender

Elinde cihaz olmayanlar için bence çok faydalı olur,cihaz temin aşamasında da ihtiyaca göre doğru seçim yapılmasına olanak tanır.
Ankara da olursa bende katılmak isterim.

Sayın doğasever arkadaşlar

Böyle bir eğitimin verildiğini duymamakla beraber, geçen ağustos ayında kipadan 12 ay taksitle toplam 500 tl e aldığım magellan triton 400 cihazının kullanım kitapçığını ekde gönderiyorum. umarım meraklılarına bir fikir veirir.ben cihazı arazide mevki tayini, iz kaydı, amacıyla kullanıyorum.herkesede tavsiye ederim. taranmış haritayı cihaza yükleyerek kullanmayı sevdiğim için bu cihazı tercih ettim. fakat işin özü cihaz kullanımı değil, işin alfabesi olan harita kullanımı ve yorumlanmasıdır. izmirde ikametli arkadaşlara yardımcı olabilirim...selamlar, saygılar ....

Hocam öncelikle kendi adıma kullanım kitapçığınızı paylaştığınız için teşekkür ederim.
Her bir satırıının okunacağına emin olabilirsiniz.
İstanbul'da yaşıyorum. Yoksa yardımınızı seve seve kabul ederdim. Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

SON KONULAR

Geri