Google Earth Uydu Fotoğrafı Görüntüleri Kullanan Navigasyon Cihazı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Karadeniz Otoyolu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 84,481
Yer
Rize
Web
www.xudisa.com
Google Earth uydu görüntüsü üzerinde navigasyon yapmak artık gelişen telefonlar vasıtasıyla yapılabiliyor. Ama devamlı internetten görüntü indirmesi, bunun için yüksek telefon faturaları ödemek işin keyfini kaçırıyor. Bir de telefonun çekmediği arazilerde dağlarda ona da imkan yok.

Bu GPS cihazı ile sadece Google Earth uydu fotoğrafları değil, başka izohips, topografik haritalar ile raster görüntüleride kullanılabiliyor.

Cihazın içine daha önceden yüklediğimiz verileri, istediğimiz yerde, istediğimiz şekilde kullanabiliyoruz. Telefon hattına da, internetede gerek yok.
Üstelik sınırsız veri yüklenebiliyor. Yani cihazın hafızası kadar tabi [sm=ok.gif]

2nkopeg.jpg

faagiu.jpg

2lmncep.jpg

2dwdjip.jpg

30x7i86.jpg

24bupu1.jpg

1zzndd3.jpg

nv6w07.jpg

34g3lnt.jpg

xlbgiq.jpg

24ovkgm.jpg

2ngg75x.jpg

iz0x7n.jpg

2gt6qkk.jpg

Etiketler
Ynt: Google Earth Uydu Fotoğrafı Görüntüleri Kullanan Navigasyon Cihazı

hocam bi eklenti varda benmi göremiyorum acaba..markası resmi websitesi vs. gibi.

Cihaz uzak doğuda üretilip üzerine yerli firmaların isimlerinin yazılmamış hali. Yani marka falan eklenmemiş hali.

Olay nedir çözemedim. Aldınız mı, bir yerde mi gördünüz, yoksa satıyormusunuz. Veya cihaza bir marka bulmak için yardım mı istiyorsunuz. Yada ne bileyim anlamadım işte...

Karadeniz Otoyolu' Alıntı:
Evet işte markası falan yok, sadece GPS cihazı.

[imgzoom]http://i53.tinypic.com/znn9za.jpg[/imgzoom]
içinde illagal,olarak kurulmuş ıgo primo yazılım olan markasız bir çin malı cihaz

Ben Ankaradan aldım ama sahibinden.com da yüzlerce farklı çeşidi var.
Benim demek istediğim araç içi navigasyon cihazlarına artık Uydu Görüntüsü yüklenebiliyor. Hepimiz araziye çıkıyoruz, en azından benim gibi 4-5 arkadaşım ailelerimizle haftasonları jip gezileri yaptığımızda, nerede olduğumuzu uydu fotoğrafı üzerinde görmek çok işe yarıyor.

Ben Rize'nin bir ilçesinde yaşıyorum ama devamlı köye gidip geliyorum. O yolda bile bakıyorum cihaza..

Karadeniz Otoyolu' Alıntı:
Ben Ankaradan aldım ama sahibinden.com da yüzlerce farklı çeşidi var.
Benim demek istediğim araç içi navigasyon cihazlarına artık Uydu Görüntüsü yüklenebiliyor. Hepimiz araziye çıkıyoruz, en azından benim gibi 4-5 arkadaşım ailelerimizle haftasonları jip gezileri yaptığımızda, nerede olduğumuzu uydu fotoğrafı üzerinde görmek çok işe yarıyor.

Ben Rize'nin bir ilçesinde yaşıyorum ama devamlı köye gidip geliyorum. O yolda bile bakıyorum cihaza..

Şimdi oldu, bilgilendirme için teşekkür ederiz.

ömer bey arkadaş böle bir tanıtım yaptı gerisi gelmedi siz bir araştırma yaptınımızmı

yucel3334' Alıntı:
ömer bey arkadaş böle bir tanıtım yaptı gerisi gelmedi siz bir araştırma yaptınımızmı

İyiniyetli bilgi paylaşımından başka birşey değil diye düşünüyorum.

Arkadaşlar ODTU'deki arkadaşımın yanına uğradım geçen hafta. Diğer başlıktada yazmıştım zaten. Detaylarla bunaltamadım tabi ama SATMap ile taranıyor Google Uydu görüntüleri. Aslında bir sürü programda varmış tarama için ama cihazın içinde ne var bilemiyorum çünkü isimde yazmıyor. Boyutu sadece 100 kb.

Merhabalar bunun gibi bir gps cihazı arıyorum. Ama kalite bir marka olması tercihim. Dağda orman yollarında dolaşıyoruz. Kafamızın estiği yola giriyoruz. Yeri geldiğinde (cep telefonu çekerse) nerede olduğumuzu bakıyoruz.
Ama hem ücretli hem de her yerde çekmiyor. Acaba Garmin, Tomtom gibi markalarda google maps gibi haritaların kullanıldığı ürünler var mı? Garantili bir ürün almak istiyorum. Şehir içi dükkanlar felan çok önemli değil. Haritada beni bulsun yeter.

Yıllarca Garmin kullandım, en yakın arkadaşımda da Tomtom XL modeli var. Onun jipiyle herzaman araziye çıkarız ve şu bir gerçek ki, doğa şartlarında karayolu haritası hiçbir işe yaramıyor.
Hele Google Earth'de iyice zum yapılabilen, yüksek çözünürlüklü bir bölgede iseniz; hangi ağacın kenarında olduğunuzu görmek, bir kayayı dönünce arkasında ne var bilmek, tarif edilemez bir güven ve keyif veriyor.
Sadece Garmin ve Tomtom değil, bütün navigasyon firmaları bu sistemi uygulamıyorlar. Harita yapan firmalarla anlaşmaları olsa gerek. Yalnız Magellanda böyle raster harita kullanılabiliyor. Bu da belli büyüklükte kare bir görüntüyü haritaya koordinatlandırarak konuyor. Paftanın bitim sınırını geçince, kapatıp torpido gözüne koy misali..
Bu videodaki cihaz ise sahibinden com'da "Uydu fotoğraflı GPS" diye aratınca çıkıyor.
Birebir bende var ve bizzat kullandığım bir cihaz. Deniz derinlik haritası yükleyip teknede bile kullanılabilir.Henüz denemedim onu : )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR