Gezenbilir İzmir; Manisa Salihli'den Bozdağ Eteklerine Off Road Turunda (5 Haziran 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 214
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,992
Ynt: Gezenbilir İzmir; Manisa Salihli'den Bozdağ Eteklerine Off Road Turunda (5 Haziran 2011)

...

DSC04569

DSC04571

DSC04572

DSC04573

DSC04574

Etiketler

Ynt: Gezenbilir İzmir; Manisa Salihli'den Bozdağ Eteklerine Off Road Turunda (5 Haziran 2011)

bu son yuklediklerimin dışında 64 tane fotoğraf daha var, onlarıda yarın akşam yükliyeceğim siteye:smiley:

DSC04627

DSC04629

DSC04632

DSC04633

DSC04634

Fotoğraflar çok güzel :smiley: , Lüzumsuz insanların kırdığı bira şişelerinden yaralanan tüm abilerime geçmiş olsun diliyorum. Umarım Levent abi arabanı ucuza halledebilirsin akışmetresi, sensörleri vs sağlam kalmıştır umarım.

Selamlar

Aslında arkada kilit vardı. Diff. ayna dişlisindeki bir sorun nedeniyle geçici olarak 15 gün önce standart diff. taktık. Yarın kendi diferansiyeli geri takılıyor.

Takılsın da en kısa sürede test edelim abi :D

Arazi aracına benzedi diyorsun yani.

Mümkün mertebe benzetmeye çalışıyoruz ama bu tamponlarla olmuyor, özellikle arka tampon yere çok yakın, plaka zaten nasibini aldı gördünüz, egzoz da çok aşağıda. Ön tamponu yüksek ve açılı yapmışlar ama arka sürtüyor genelde. En güzeli seninki gibi demirden olacak abi. Senin arabanın yaklaşma açısı 80 derece falan herahlde ;D

gecmis olsun evren, gezilerde olur seyler, bir pasta cila bitirir isi...

Aynen hocam, dün ustamla görüştüm zaten, tamponu tamir ettirip boyattıracağım, pasta cila da yaptıracağım. Kasko poliçesinde hasarsızlık teminatı vardı, yılda 2 kez kaskoyu kullansam da hasarsızlık kademesi artmaya devam ediyordu, oradan yaptıracağım. Jantları da yaptıralım dediler, siz onları da kaskoya sokun dedim ama jantları boyamayalım gereksiz yere, nasıl olsa tekrar çizilecek, onun için aldığımız parayla pasta cila yapalım arabaya dedim, kabul ettiler. Dikenli yerlere girmedikçe boya çizilmez, dikkat edince korunur bir şekilde; ama jant her daim çiziliyor, onu düzelteceğiz diye kasmaya gerek yok, satacağım zaman boyattırırım artık jantları :smiley: Pasta cila daha öncelikli, araba 3 yıllık, şu ana kadar hiç yapılmamış herhalde, her yerinde bir sürü küçük çizik var. Siyah renk olduğu için de hare hare görünüyor tüm boya, bu vesileyle o da düzelmiş olacak. Genelde kirli geziyorum gerçi ama ayda 1 yıkattırdığımda da bişeye benzemiş olur :smiley:

Biri yol biri off-road için iki araba yapmak en güzeli tabi ama o da çok para ve zaman isteyen bir şey. Şimdilik ufak tefek masrafları göze alıp günlük kullanıma uygun arabayla gezilere katılmak daha makul geliyor bana.

TÜM ARKADAŞLARA GEÇMİŞ OLSUN. AMA İYİ STRES ATTIK. SİZİN GİBİ DOSTLARI MEMNUN EDEBİLDİYSEM NE MUTLA BANA.
BENİM MAKİNAYA GELİNCE HAVALANDIRMADAN SU ALMIŞ VE MOTOR KİTLEMİŞ. İŞTE O ANDA MOTORUN STOP ETMESİ KURTARMIŞ. MAKİNAYI ÇEKTİKTEN SONRA YAKLAŞIK 1 SAAT BEKLEMEMİZ KURTARMIŞ MOTORU. ANCAK MARŞ MOTORU SİZLERE ÖMÜR. BU GÜN SABAH SAAT 9 DA MAKİNAYI YAKLAŞIK 30 DERECELİK EĞİME PARK ETTİM. AKŞAM ÜSTÜ SAAT 18 DE MAKİNANIN YANINA GELDİĞİMDE HALEN SU AKIYOR İDİ.
SİZDEN SONRA AİLEMİ ALIP İZMİRE GELİRKEN CAMLAR KENDİ KENDİNE AÇILIP KAPANIYORDU. DURUP TEMEL AKSAM HARİCİ TÜM ELEKTRİK AKSAMIN SİGORTALARINI ÇIKARIP GELDİM.

Levent Abi elektrik aksamıyla ilgili sorunlar araba kuruyunca düzelir sanırım. Belki ıslanan elektrik aksamların paslanmaması için açıp WD-40 gibi bir spreyle iyice temizlemekte fayda olabilir. Ancak esas tehlikeli olan motor tabi. Saplandığın yerde kaput suyun içinde değildi aslında, ama oraya gelirken bir kez girdi çıktı demiştin, o arada su almış olabilir belki, yine de ucuz kurtarmışsın gibi görünüyor.

Son girdiğimiz yer ters denk geldi gerçekten. O zamana kadar geçtiğimiz yerler hep yerden yüksek normal arabaların da geçebileceği altı taşlık dere geçişleriydi ama son girdiğimiz yer, özellikle sizin saplandığınız yerler tamamen çamurmuş, yürürken bile ayak batıyordu.

Benim saplandığım yerde sol arka teker iyice gömülmüştü, sağ ön teker de havaya kalktığı için çıkamadım, kilit olsa çıkabilirdim, ama sizin saplandığınız yerlerde kilit olsa bile çıkılmazdı herhalde. Ancak traktör lastiği gibi çok dişli bir lastik olsa öyle çıkabilirdi belki, o da saplanmadan gidebileceği için. Yoksa bir kez saplanıp biraz debelenince tamamen içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Bu arada bu konu başlığı EGE forumu altında olsa daha iyi olmaz mı? Ben 2 yıldır forumu takip ediyorum, genelde sadece Off-Road Gezilerimiz altındaki Ege forumuna bakıyordum. Site aşırı büyük olduğu için, fazla da zamanım olmadığından, kaybolmamak adına sadece İzmir çevresinde ne olup bitiyor diye Ege forumunu takip ediyordum. Şimdi bizim konulardan biri Etkinlikler altında kaldı, biri de genel Off-Road Gezileri kısmında kaldı. İzmir'li arkadaşlardan ileride gezilere katılmak isteyebilecekler veya İzmir gezilerini takip edenler bu konuları farkedemeyebilirler.

Evren UYANIK' Alıntı:
Bu arada bu konu başlığı EGE forumu altında olsa daha iyi olmaz mı? Ben 2 yıldır forumu takip ediyorum, genelde sadece Off-Road Gezilerimiz altındaki Ege forumuna bakıyordum. Site aşırı büyük olduğu için, fazla da zamanım olmadığından, kaybolmamak adına sadece İzmir çevresinde ne olup bitiyor diye Ege forumunu takip ediyordum. Şimdi bizim konulardan biri Etkinlikler altında kaldı, biri de genel Off-Road Gezileri kısmında kaldı. İzmir'li arkadaşlardan ileride gezilere katılmak isteyebilecekler veya İzmir gezilerini takip edenler bu konuları farkedemeyebilirler.

gezi duyurulari ege altinda fotolar herkes gorsun diye off-road gezileri altinda yer aliyor evrencim...:D :D :D

evrenciğim...
Ben o mil çamurunun üstünden geçtim esasında. aracımın takıldığı yer, kum kepçesinin dereden kum aldığında bıraktığı dik yamac bulanık suyun altında gözükmüyor. o dik yamaca çarptım. az biraz eğimli olsaydı çıkardım gibime geliyor.

Şükür ki araçta sadece marş motorunun şanzımanı kitlenmiş, bir de anfi yanmış. elektrik aksam araç kurudukça kendine geliyor.

DSC 5555

Evren UYANIK' Alıntı:
Takılsın da en kısa sürede test edelim abi :D

Takıldı, bugün Çiçekliköy yakınlarında bizzat test ettim, sonuç olumlu. :D :D

balikay' Alıntı:
Şükür ki araçta sadece marş motorunun şanzımanı kitlenmiş, bir de anfi yanmış. elektrik aksam araç kurudukça kendine geliyor.

Fazla hasar olmamasına sevindim. Diff. ve şanzıman yağlarını değiştir bence. Bugün benim diferansiyellerden yağ-su karışımı tuhaf bir sıvı çıktı.

gözün aydın mustafa abi sevindim... gerçi senin makina ona da ihtiyaç duymadan kurtarıcımız oldu ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR