Gezenbilir Hatay Grubu; Sarıseki Kanyonu Offroad Gezisi (16 Ocak 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan küçük ağa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 182
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,181

Etiketler
Ynt: Gezenbilir Hatay Grubu; Sarıseki Kanyonu Offroad Gezisi (16 Ocak 2011)

erkingedik' Alıntı:
Gökhan bey,

Hayırlı olsun,
Aracınız bol çamurlu olsun!!
erkin iyi akşamlar gokhan beyin arabası iyi hayırlı olsun yalnız aracın ön tamponu yere çok yakın bozuk yolda sorun çıkarabilir ama şunu yapabiliriz bizim araçlardaki ağır malzemeleri aktarırsak arka tarafa aracın önü doğal olarak dengelenebilir

küçük ağa' Alıntı:
erkin iyi akşamlar gokhan beyin arabası iyi hayırlı olsun yalnız aracın ön tamponu yere çok yakın bozuk yolda sorun çıkarabilir ama şunu yapabiliriz bizim araçlardaki ağır malzemeleri aktarırsak arka tarafa aracın önü doğal olarak dengelenebilir

Bu malzemeler ile beraber arkaya da beni attımı sorun kalmaz

Gökhan Bey siz en iyisi servisten ön tamponun nasıl söküldüğünü öğrenin bizde alet edevat var bir yere gelip de tamponu vurma durumuna düşeceğiniz zaman söker devam ederiz. Ben ciddiyim çünkü tampona yazık.

gokhan.kavas' Alıntı:
merhaba hocam.
X-trail'i yeni aldım. Altındaki lastikler üzerinde gelen orjinal lastikleri. Aracı sıfır aldım. Yaklaşık 2000 km'dir kullanıyorum. Bir kaç defa çamura girdim. 4x4 modunda heryere çıkıyor. Tabi bozuk köy yolları dışında off-road tecrübem yok ama 4x2 araçlada yolda kalmışlığım yoktur. Geçen hafta kel dağın ardında Denizgören köyü var oaraya çok rahat çıktım. Hatta yolda az miktarda karda vardı.
Selamlar
Deniz görenden denize inen yoldan indiniz mi....!

yasarergun' Alıntı:
öyle bir yol var da bizim niye haberimiz yok Erhan Hocam :D
yaşar hocam ben bu erhan hocayı bir defa karamağara gezisinde gördüm sonra suya düştü galiba kayboldu karabatakmı ne

gokhan.kavas' Alıntı:
sağolun teşekkür ederim.
gökhan bey aracınız hayırlı olsun aracınız altındaki lastiklerle kumda ve hafif karda çok iyi performans gösterir çamurda biraz bocalar ama gider siz yaşar hocama takılın araç açılsın yol yolak öğrensin yetişsin çünkü GEZENBİLİR

küçük ağa' Alıntı:
yaşar hocam ben bu erhan hocayı bir defa karamağara gezisinde gördüm sonra suya düştü galiba kayboldu karabatakmı ne
Sedat bey ,gerçekten suya düştüm :D dahada çıkamadım hafta sonarı 2 haftada bir zıpkınla balık avına gidiyorum sizlerin gezileride tam o tarihe denk geliyor....inanın gezilerinizi sürekli imrenerek takip ediyrorum hatta içim eriyor baktıkça..saygılarımla

yasarergun' Alıntı:
öyle bir yol var da bizim niye haberimiz yok Erhan Hocam :D
Yasar hocam denizgörenden tam sınır tarafından denize inen bozuk satıh süper manzaralı bir yol var fakat izinsiz geçilmiyor..erdinç bey bir ara giderken askeri araç yolunu çevirmiş hemen arkasından..bir ara izin alarak ekstra bir gezi düzenleyebiliriz tercihen...
fakat amanosların çamuru , suyu ....yok keldağda...

Arkadaşlar;
Önerileriniz için hepinize teşekkür ederim.
Yaşar hocam tampon için ilk servis ziyaretimde nasıl söküldüğünü soracağım.
Fakat fotoğrafta görüldüğü kadar yere yakın değil. Ön lastiklerle olan mesafede yakın olduğu için çok fazlada sorun olmaz kanımca.
Denizgörenden denize inen bir yol var. Fakat ben hiç inmedim. Araçla inilebilirmi bilmiyorum. Köylüler aşağısının çok güzel olduğunu söylüyorlar. Daha denizgörene ulaşmadan askeri bölge başlıyor. İzinle geçiliyor. Çünkü yolun bir tarafı tel örgü bazı yerlerinde suriye topraklarına neredeyse bir metreye kadar yaklaşılıyor. Gitmek isterseniz izin işini ayarlayabilirim gibi.

gokhan.kavas' Alıntı:
Arkadaşlar;
Önerileriniz için hepinize teşekkür ederim.
Yaşar hocam tampon için ilk servis ziyaretimde nasıl söküldüğünü soracağım.
Fakat fotoğrafta görüldüğü kadar yere yakın değil. Ön lastiklerle olan mesafede yakın olduğu için çok fazlada sorun olmaz kanımca.
Denizgörenden denize inen bir yol var. Fakat ben hiç inmedim. Araçla inilebilirmi bilmiyorum. Köylüler aşağısının çok güzel olduğunu söylüyorlar. Daha denizgörene ulaşmadan askeri bölge başlıyor. İzinle geçiliyor. Çünkü yolun bir tarafı tel örgü bazı yerlerinde suriye topraklarına neredeyse bir metreye kadar yaklaşılıyor. Gitmek isterseniz izin işini ayarlayabilirim gibi.
gökhan bey benimki şaka aracınız her yere gider tamponada birşey olmaz allah esirgesin hayırlı olsun sıkıntı olacak olursada anında tedbir alırız siz buyrun gelin köy yolunda sorun olabilir ama dağ yolları daha güvenli en azından karşıdan gelen yok

asem spor' Alıntı:
Sedat bey ,gerçekten suya düştüm :D dahada çıkamadım hafta sonarı 2 haftada bir zıpkınla balık avına gidiyorum sizlerin gezileride tam o tarihe denk geliyor....inanın gezilerinizi sürekli imrenerek takip ediyrorum hatta içim eriyor baktıkça..saygılarımla
sedat bey çok güzel bir gezi olmuş.
sayenizde gitmediğimiz yerleride gördük.
ben sizden aracınızla(pajero)ile ilgili birkaçsoru sormak isterim.
sizinki gibi bir araç aramaktayım.aracınız kaç model motor durumu ve fiyatları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
şimdiden teşekkür ederim.paylaşım içinde teşekkürler.

paraglinesinan' Alıntı:
sedat bey çok güzel bir gezi olmuş.
sayenizde gitmediğimiz yerleride gördük.
ben sizden aracınızla(pajero)ile ilgili birkaçsoru sormak isterim.
sizinki gibi bir araç aramaktayım.aracınız kaç model motor durumu ve fiyatları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
şimdiden teşekkür ederim.paylaşım içinde teşekkürler.
iyi akşamlar sinan bey aracım GAZİ motor 2500tdı 6 tonluk vinç 1988 model 235-85-16 cooper dıscoverer stt lastik araçta bulunan teçhizat balta,balyoz,kazma,teleskopik kürek,kurtarma kancası uzatmalı,2adet 4 metre 14lük çelik sapan,1 adet 6 mt 6 tonluk sapan,1 adet 2 metre agaç koruma sapanı bez,atlı patinaj zincir,1 takım ağzı açık,1takım yıldız 32 ye kadar anahtar 2 takım tornavida set,nalbant kalpeteni,1kglık çekiç,tahra,mini balta,pense,keski pense,kargaburun,10 tonluk zincir,20litrelik katlanır su bidonu,1 litre lafuma paslanmaz çelik matara,pusula 3 adet,kasatura,tosya bıçağı,,2 adet bizim köy yapısı bıçak büyük ve küçük, 1 adet isviçre ordu çakısı tam takım,1 adet panço,2 adet türk bayrağı,handman blomfıeld lift kriko 60 yıllık ağaç saplı ,1 adet pajero hidrolik krıko,1 adet pajero akü seyyar lamba,2 adet maglite el feneri,2 adet mat,2 adet yangın söndürücü,bu malzemelerin stoklandığı mdf sandık muhtelif uzunlukta ip,bağlama lastikleri daha aklıma gelmeyen işe yarar ıvır zıvır,bu araçların fiatları degişiyor aracın durumuna göre 12 bin ile 25 bin arası bu benim 4 üncü arazi aracım ilki land roverdi sonra iki tane toyota kullandım bu sonuncu olur inşallah unutuyordum 6x6 v8 man tıreylerimde vardı .1 takım lokma anahtar takımı 32 ye kadar,çift kafa 12 volt kompresör,ilk yardım çantası,balta,bıçak bileyleme aleti,kibrit,manyetolu çakmak, gazlı çakmak, muhtar çakmağı,zippo çakmak,zippo benzin,zippo çakmak taşı yedek paketli,kolonya,vaeco coolmatik 12-24 volt kompresörlü buzdolabı yazın taşınır,u mapa çeşitli ebatlarda,tekli makara müsait zamanda alet edavatın tamamının resimlerni çekip sayfaya koymayı düşünüyorum,bu kadar alet taşıyorum ama bana pek kullanmakta nasip olmadı gezilerde gruba gerek oluyor

Geziye Katılan tüm herkesi tebrik ederim güzel bir gezi olmuş. Görmek isteyipde gidemediğim bi güzergah. İnşallah başka off-road lara.

Thunder one' Alıntı:
Geziye Katılan tüm herkesi tebrik ederim güzel bir gezi olmuş. Görmek isteyipde gidemediğim bi güzergah. İnşallah başka off-road lara.
1999 da yol açma çalışmalarının videosunu yarın burakla yükleme işini yap daha detaylı izlersin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR