Gezenbilir Hatay Grubu; Amanoslar Aktepe Tandır Akkaya Offroad Keşif Gezisi (30 Ocak 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan maliarslan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 112
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,879
Ynt: Gezenbilir Hatay Grubu; Amanoslar Aktepe Tandır Akkaya Offroad Keşif Gezisi (30 Ocak 2011)

Tapıtgediğine Devam

IMG 3109 800x600

IMG 3110 800x600

IMG 3111 800x600

IMG 3112 800x600

IMG 3113 800x600

Etiketler

Ynt: Gezenbilir Hatay Grubu; Amanoslar Aktepe Tandır Akkaya Offroad Keşif Gezisi (30 Ocak 2011)

1933 yılında Hatayı işgal eden Fransız askerleri Zeytinoba köyüne baskın yaparlar. baskın esnasında bu çınara Fransız Askeri 4 adet kurşun sıkar. kurşun izlerinin iki tanesi ağaç tarafından kapatılmış diğer ikisinin yeri hala belirli bir şekilde durmaktadır. Dünyaya medeniyet dersi vermek isteyen tek dişi kalmış canavarlar ağaca bile kurşun sıkmaktadır. bu zihniyetin ruh halini sizlerin takdirine bırakıyorum.

IMG 3119 800x600

Geziyi düzenleyen Sayın Yaşar ERGÜN Hocama ve katılan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.diğer resimleri bekliyoruz

Güzel geziye katılanlara tebrikler. Ben kaçırdım.

maliarslan' Alıntı:
ilk resim değil ama ilk yorum benden olsun.

Gezi güzeldi ama malesef kısa sürdü en azından benim için öyle oldu. çok heveslenmiştim ama olsun denedik. kısmet bir daha ki sefere artık. en azından gözümle parçalanmış buzağı leşi görmüş oldum.

bu arada bu gezide yancı oldum ama bi daha ki sefere bende elim dolu gelirim artık. öğrenmiş oldum. Sedat Bey'e de ayrıyeten teşekkür ederim. hem beni aldığı için hem de dönüşte Atik üzerinden Akbağlar'a kadar beni evime bıraktığım için. ama bi daha ki sefere dönüş çayları benden olsun. ısrarla rica ediyorum...
mali oğlum durumu gördün ilk fırsatta çay için ziyaret ederim varlığım TÜRK varlığına armağan olsun diyerek büyüdük çoluk çocuk torun sahibi olduk 5 yaşından beri insanlara hizmet ederim onların mutluluğu beni daha çok mutlu eder aramızda kısa bir gün geçirdin senide mutlu ettiysek ne mutlu bize NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Thunder one' Alıntı:
Güzel geziye katılanlara tebrikler. Ben kaçırdım.
yatarsan kaçırırsın bir daha seni tam tesisat arabada yatıralım o zaman kaçırma şansın olmaz

küçük ağa' Alıntı:
mali oğlum durumu gördün ilk fırsatta çay için ziyaret ederim varlığım TÜRK varlığına armağan olsun diyerek büyüdük çoluk çocuk torun sahibi olduk 5 yaşından beri insanlara hizmet ederim onların mutluluğu beni daha çok mutlu eder aramızda kısa bir gün geçirdin senide mutlu ettiysek ne mutlu bize NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ne demek her zaman beklerim. babamın da selamı var size. umarım daha güzel günler geçiririz. ben gaye mutlu oldum. tekrardan başta Yaşar hoca ve siz olmak üzere tüm katılanlara teşekkür ederim.

maliarslan' Alıntı:
ne demek her zaman beklerim. babamın da selamı var size. umarım daha güzel günler geçiririz. ben gaye mutlu oldum. tekrardan başta Yaşar hoca ve siz olmak üzere tüm katılanlara teşekkür ederim.
nasıl baban tanıdımı beni

1933 yılında Hatayı işgal eden Fransız askerleri Zeytinoba köyüne baskın yaparlar. baskın esnasında bu çınara Fransız Askeri 4 adet kurşun sıkar. kurşun izlerinin iki tanesi ağaç tarafından kapatılmış diğer ikisinin yeri hala belirli bir şekilde durmaktadır. Dünyaya medeniyet dersi vermek isteyen tek dişi kalmış canavarlar ağaca bile kurşun sıkmaktadır. bu zihniyetin ruh halini sizlerin takdirine bırakıyorum.

Nar 800x600

Kar da doğaya apayrı bir güzellik katıyor. Ben de yarıyıl tatili vesilesi ile çocukları şehir dışına çıkardım. YOKSA bu karla kaplı doğadaki geziye katılmak isterdim.
Bulunduğum yere, en azından gezi yapacağım yerlere kar yağması için dua ediyorum: İNŞALLAH bol bol kar yağar, her yer karla kaplanır !
Geçen yıl bu zamanlarda hatırı sayılır kar vardı. Güzel 2 gezi yapmıştım...
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=47860.0
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=47866.0

Herkese Merhabalar.

Pazar günü için Başta geziyi Organize Eden Yaşar Hoca ve Sedat Abi ve en önemlisi bu gezide beni yanında götüren Erkin Müdürüme Teşekkürü bir borç bilirim.
Bu geziler İnsanın ufkunu açıyor. İnşallah diğer gezilerde de beraber oluruz.

Yaşar hocam, Sedat abi,
Google'den güzergahı bayağı inceledim. Güzel yerler ve manzaralar var. Yüklediğiniz fotoğraflarda harika.
Aynı güzergahtan birde Mart- Nisan gibi geçelim derim. Baharın ilk yeşillikleriyle harika manzaralar yakalayacağımıza eminim.

Aramıza katılan tüm arkadaşlara teşekkürler. Keşke kar altındaki tandır yaylası manzarasını görmek nasip olsaydı çok daha güzel olacaktı ancak bu defalık bu kadar oldu. İki hafta sonra zorlu bir fırnız, kartalalanı, kazıklı, gülderen yapsak mı ?

Sonraki gezide de Sedat Beyin dediği yerlerin buzu çözülmüş olur belki.

Yaşar hocam, grubun daha önce tekrarlamadığı parkurlara öncelik verilmesinden yanayım. Bu nedenle tercihimi Sedat Beyin parkurundan yana kullanıyorum. Farklı olan tüm parkurlar bittikten sonra geçmiş parkurlara gidelim. Parkur tekrarlarken de en azından mevsimi farklı tutmaya çalışalım. Örneğin Fırnıza yazın gittiysek, birdahaki tekrarını Kış sezonunda yapalım derim. Böylece aynı parkuru farklı mevsimlerde, farklı birki örtüsüyle de görme fırsatımız olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR