Gezenbilir; Geleneksel 23 Nisan Işık Dağı - Karagöl Kampı (21-22-23 Nisan 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 151
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,533
Ynt: Gezenbilir; Geleneksel 23 Nisan Işık Dağı - Karagöl Kampı (21-22-23 Nisan 2012)

Geziyi düzenleyen Zerrin hanıma ve tüm katılımcı arkadaşlara teşekkürler...Abbas bey kampımızın bir numarasıydı, kendilerine özelden teşekkürler :smiley:

Etiketler
Ynt: Gezenbilir; Geleneksel 23 Nisan Işık Dağı - Karagöl Kampı (21-22-23 Nisan 2012)

23 Nisan Tüm Çocuklara ve Hepimize Kutlu Olsun!

Ben daha yeni online olabildim... Merhaba!

Çok çok keyifli bi haftasonu kampı yaşadım...

Öncelikle bize kucak açtığı için muhteşem Doğa'ya Teşekkürler...

Organizasyonu yapan Zerrin'e ve tabiki Gezenbilir'e Teşekkürler...

Önceden gidip kamp ortamını hazırlayan büyüklerime ve arkadaşlara Teşekkürler...

Giderken benimle birlikte süren,
Yolculuğumuzda gezelim görelim yaparak keyifli vakit geçirmemizi sağlayan,
Bana suya girip dip yapma gazını verip şnorkelimi denememe ön ayak olan,
L200'ü uzun uzun sürüp tekniğini tanımamı sağlayan (önceden kullandığım 130hp'lik olan versiyonunu hiç beğenmemiştim ama ayıp olmasın kalp kırılmasın diye çaktırmamıştım sahibine. En korktuğum şey kalp kırmak. Hiç beğenmemiştim L200'ü.
Özellikle performansını adi bulmuştum. Kimseyede tavsiye etmiyordum.
Ama bu 170küsür hp'lik versiyonu süper. Ön aks gibi zayıf olduğu bir iki noktayı bilerek, bilinçli olarak gerektiği yerde defansta sürülürse on numara makina. Düşük güçteki versiyonu bence beş para etmez. Parayada yazık, atıldığı zannedilen havayada.
Murat'ın sahip olduğu versiyonu tavsiye ederim)
Madendir, maden galerileridir v.s. konularında bilgilerini paylaşan Murat'a Teşekkürler...
(Murat keşke Pazartesi günü erken ayrılmak zorunda kalmasaydın. Muhteşem teneke tavuğu kaçırdın :smiley: )

Son gün ortalık sakinleşince keyiflerine ortak eden ve dönüş şürüşünü birlikte yaptığımız Ufuk abi'ye ve Arda' ya Teşekkürler...

Gece gece X5 ile bilmediği bi dağın riskini alan Savaş'a ve Erhan'a tebrikler...
Naz niyaz taze gelincik oyunu yapan, artık altlarına kırmızı halımı ne -çok- beklerler, ders alsınlar Savaş'tan...
Önce insan sevmek lazım... İnsana Varılmadan Doğaya Varılmaz... Varılsada Tat Alınmaz... Alınsada Vicdan Bırakmaz Gece Uyku Uyutmaz...
Sabaha kadar ateş başı sohbeti için ve ömrümde ilk kez X5 kullanma şansı tanıdığı için Savaş'a teşekkürler. Çok çok çiçek makine...

Yalçın abi'yide tebrik etmek isterim. Yok benim makine taze maze dememiş lap diye araç çekmiş teklifsiz. Peşinede koca ağacı bağladı... Alkış... ;)

Parmak yalatan leziz teneke tavuğun mimarı Erkan'a hoş sohbeti ve aşçılığı için Teşekkürler...
(En güzel tavuğu İskenderun Harbiye'de yemiştim. Bu onu beşe katladı)

Suya girip plaka aradığımda yanımda kalarak değerli vaktini bana ayıran Ersin' e Teşekkürler...

Gece ateşinin başında fasıl fasıl fasıl sohbet sohbet sohbet Karavan dünyasının insanlarına Teşekkürler...

Bana kampta eşlik edip, şişman şişman kahrımı çeken, her yardımıma koşan Çiğdem'e Teşekkürler...

Pazartesi izin veren müdürüme Teşekkürler...

Ve yazmayı unuttuğum herkeŞe :smiley: Teşekkürler...

Bu kamp benim için bireysel olarakta çok verimli oldu.

Öncelikle; senelerdir düzenlenerek artık gelenekselleşen Işık dağı Kampına hiç gitmemiştim ve bir eksiklik hissediyordum, aklıma geldikçe iç geçiriyordum. Artık her sene kampa... :smiley:

Aylardır şnorkelimi deneme imkanım olmamıştı, sınavı başarıyla geçti... ;) :smiley: :D ;D

Aylardır yeni çadırımı deneme imkanım olmamıştı, bana yeter sınavı geçti... :smiley:

Gps cihazımı artık daha verimli kullanabilmeyi öğrendim... :smiley:

Aylardır deneyemediğim tulumum su almıyor ve kullanımı rahat, sınavı geçti... :smiley:

Çadır içine kampet projem beklediğim işe yaramıyor, yeni çare hesaplandı... :p

Kilo verme konusunda ciddi gaz alındı ;) Sigarayı bırakmak ??? ???
(Ben zaten şişmandım, son bir yıl içinde en az bi 10kg daha aldım. Dizlerimde rahatsız. Bu yüzden fit adam olmayı gerektiren outdoor etkinliklerde çok zorlanıyorum. Kamp sırasında bana yardımcı olan herkese ayrıca Teşekkürler. Açıkça söylemek gerekirse bu durumumdan utanıyorum. Şişmanlığım artık defectle barışık olmayı felan çoktan geçti, düşmanım oldu. Bunu bu kampta daha iyi anladım. Çok çabuk doktora gidilip kilo verilecek... :-\ )

Gözlemlediğim kadarıyla en ufak bi aksilik, huzursuzluk, uyumsuzluk yaşanmadı bu kampta...
Sadece arkadaşlık, dostluk, keyif ve doğa paylaşımı vardı.
Katılamayanlar bence çok şey kaçırdı. Dahada önemlisi ders çıkarılacak, örnek alınacak ortam vardı...

Bende de biraz görsel var, paylaşacağım...

Yeni insanlar tanımakta çok çok onur verdi bana...

Sağlıcakla Dostlar, Arkadaşlar, Abiler, Ablalar. İlk fırsatta yeniden görüşmek üzere...

İyi ki kampa katılmışım... İyi ki varsınız...

rtulun' Alıntı:
son fotolar neden görüntülenmedi anlayamadım.

Rıfat abi Selamlar,
Fotolar hala yok...
Bir daha dene istersen...

Özellikle kampın bu kadar keyifli geçmesinde en büyük emeği geçen Rıfat abi ve eşi Saadet hanıma, Sevgili Hikmet, eşi Çiçek hanım ve yakışıklı, uyumlu oğulları Alper'e, Ümit abi ve eşi Nurgül hanıma çok teşekkür ederim.

Doğa güzel, dostluk güzel, hava güzeldi, güzel olmayan hiç birşey yoktu desem yeridir. tüm emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Uzun yıllardır görüşemediğim arkadaşlarımla dağın başında karşılaşmakta kampın bonusu oldu. Sevgili Mustafa özlemişim seni, Fatih sende arayı bukadar açma, arada bir uğra .

Ahmet abi son dakikadaki çiziğe gerçekten üzüldüm, geçmiş olsun. Selamlar...

güzell

Güzel bir geleneksel Işıkdağı kampı idi. Kısaca 23 Nisanda "çocuklar gibi şendik"
Emeği geçenler, tertipleyen bir arada olmamıza vesile olanlara, katılan katılımı ile mutlu eden sevgili dostlara, Şarkılarımızı sabırla dinleyenlere, ilk defa teneke tavuk nasıl yapılır canlı canlı izledim yapanlara, soframızı, selamını, gülüşünü, dostluğunu paylaşanlara kısaca herşey için tüm katlılımcılara gönülden sevgi ve saygılar, çok teşekkürlerler.

Alfonse' Alıntı:
Gece gece X5 ile bilmediği bi dağın riskini alan Savaş'a ve Erhan'a tebrikler...
Naz niyaz taze gelincik oyunu yapan, artık altlarına kırmızı halımı ne -çok- beklerler, ders alsınlar Savaş'tan...
Önce insan sevmek lazım... İnsana Varılmadan Doğaya Varılmaz... Varılsada Tat Alınmaz... Alınsada Vicdan Bırakmaz Gece Uyku Uyutmaz...
Sabaha kadar ateş başı sohbeti için ve ömrümde ilk kez X5 kullanma şansı tanıdığı için Savaş'a teşekkürler. Çok çok çiçek makine...
Alp ;ben ordan dönüp foruma girer girmez ilk işim gece saatlerce beni aramanıza ve ulaşmaya çalışmanıza teşekkürdü.1. sayfada okumuşsundur!
---X5 le gece bilmediğim bir dağa yola çıktım evet.Sebebi sen ve Murat abi dir.Gece ordaydınız çünkü her ne kadar doğa ve 4x4 hastası/hayranı olsanızda ve her ne kadar kendi kendinize yetseniz de peşinizden ve yanınızda geleceklere de güvenerek gittiniz birazda.Öyledir/öyle olur.Beraber yürümek lazım.BARABERSEK ŞAYET!
---X5 i kullanmandan büyük zevk aldım.Asla ve asla kontak vermem aslında ama ortam asla ve asla yı ortadan kaldırıyor, değişik baktırıyor.Mesela ben drıve sürüş harici çamurda/rampada manuel i ve DSC eks ile kullanımı denememiştim.Tacrübelerin ve 4X4 Ü BİZİM GİBİ HİKAYEDEN DEĞİL GERÇEKTEN SEVMENE TEBRİK.
---Murat Balcı sıra sende; güzel insansın.Başka bişey demiyorum.
---Geziyi düzenleyen, birşeyler paylaşan, odun kesilirken bir çalıya dahi el atan, ateş yanarken bir tek çubuk-çöp ü alıp atma zahmeti gösteren, gece sohbeti ile bizi onurlandıran Oğuz hocama, gündüz sohbet ettiğimiz Ahmet bey e ,koca LC si ile tekrar aramızda olan Yalçın bey e, güleryüzü ile yakınlık gösteren Çiğdem hanıma ve diğer herkese teşekkürün yanındaaa;
---Doğa doğa diyoruz, herkes gelsin diyoruz, yeterki saygı olsun diyoruz vs vs buna rağmen orda bir gurup biraz uzak durdu bize hep!Biziz aranıza yeni katılan bir merhaba hoş olurdu!Bir hoş geldiniz hoş olurdu.Böyledir anadoluda.
---Geziyi düzenleyen Zerrin hanıma çok çok teşekkürün yanında ilk defa gördüğü kişiler olarak Hoşgeldiniz bekledik, ama giderken biz teşekkür edip el sıktık veda ettik!
---Alp in değindiği gibi altındaki 4x4 ü sadece hava aracı sanan, yada ben doğa için aldım diyipte doğadan geziden haberi olmayan, bu tür etkinlikleri duyunca mangalda kül bırakmayıp sıra gaz a basmaya gelince uzak duranları da SAHTE OFFROAD ÇI SAHTE ARAÇ SEVER / DOĞA SEVER İLAN EDELİM:smiley:
HERKESE TEŞEKKÜRLER
NOT;Şimdi sırada benim teşviğim le ortak projemiz bir at çiftliğine yakın bir alanda gezi ve ata binme etkinliği projemiz var.MURAT BALCI dan gelecek hafta veya diğer hafta için LİNK/ETKİNLİK açmasını bekliyoruz....

kızılderili ruhlu 5,2 V8 i ile offroad zevki yaşamamı, ve birkaç pratik bilgi almamı sağlayan ALP e teşekkürler.:smiley:

Alfonse' Alıntı:

sağlık olsun, hala ne işim var burada diyorum aklım ışıkdağında kaldı ;) .

Dudaklarım çatlamış, geldim geleli yoğurt gibi krem sürmeme rağmen hala toparlanmadılar, bişey daha
öğrenmiş oldum.

Kamp ateşi için kas gücünü en fazla kullanan Rıfat abi, dalları kırarken uçan tekmeleri ile tıpkı bir hızar gibi etkili Ümit abi, gençliğin verdiği enerji ile elinde kah balta kah testere ile ağaç üstünde keklik gibi seken Hikmet ve yakılacak odunları ( son gün için) kamp alanına taşıyan canavar makinaları ile namı diğer Çamuradamlara ayrıca teşekkürler. 4x4 leri ve kendileri olmasa zor taşırdık o odunları.

Uzun kalamadık ne yazıkki. Serin, sakin doğayla, dostlarla başbaşaydık. Bu keyifli gün için emeği geçen herkese teşekkürler.

Fazla bir fotoğraf çekmemişiz.

Efemizin arkasında kamp manzarası..

yalcg' Alıntı:
Uzun kalamadık ne yazıkki. Serin, sakin doğayla, dostlarla başbaşaydık. Bu keyifli gün için emeği geçen herkese teşekkürler.
Yalçın bey hazırlıklı olun:smiley: kısa zaman içinde herhangi bir at çiftliğine yakın bir yerlere gitme planı var:smiley: Canı isteyen at biner isteyen doğaykla ve araçlarla başbaşa zaman geçirir:smiley:

Efe kardeşimin yakışıklılığı ile kamp alanı dahamı güzel göründü ne?

Takipteyim Savaş bey. :smiley:

Nakliye çalışmalarına katkı...

sıra fotolarda :smiley: cok güzel bir etkinlikti sıcak bir aile ortamı yaşadım herkese teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR