Gezen Ferozalar Beylerbeyi Sarayı - Üvezli Gezisi (21 Mart 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tayfunsozer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,518
Ynt: Gezen Ferozalar Beylerbeyi Sarayı - Üvezli Gezisi (21 Mart 2010)

hem yazık hemde ayıp oluyorken çok şey kaçıracağımı biliyordum.

keşke diyorum ama bundan sonrakine ölüsü bile gelecek edirnedeki feroza kardeşlerinin...

yazık oldu hafta sonuna benim için...

sağlıcakla...

Etiketler

evet katılamayan ferozacılar olarak kahrolduk:smiley:Gerçekten çok güzel bir etkinlik olmuş.Emeği geçenleri ve katılanları tebrik ederim..Bu kadar ferozayı tam gaz bir arada görmekten gurur duydum...Başka etkinliklerde görüşmek dileğiyle..

güzel gezi olmuş gezide her şey mevcut sabah bogaz havası ögleden sonra orman havası ve off road ellerinize sağlık vede bu kadar ferozayı bir arada görmek harika !!!

sevgili kardeşlerim bu gün salı ben çamuru özledim.çok güzel bir gündü tertipliyen ve katılan herkese teşekkürler.

feroza34' Alıntı:
,

İsmail dostum ben teşekkür ederim görüşmek dileğiyle... ;)

Feridun dostum,ne demek elbetteki görüşeceğiz etkinliklerimiz daha yeni başlıyor.
Hatta bir sonraki gezimiz ormanda kamplı olabilir mi acaba,Ersan bey ve onun tecrübeli co-pilotu Yıldırım bey önderliğinde.
Mesela İğneada longozlarında,oranın çamuru ve balçığı meşhurdur hem Vahdet beyin ve edirne gurubunun da katılma şansı olur,
ortada buluşuruz ne dersiniz ?

kayserimize bekleriz arkadaşlar hepinizide
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=52942.msg594078#msg594078

mesut abi çamuru herkes özledi inşallah tekrar çağmurlanırız diyorum :D

takomistik' Alıntı:
kayserimize bekleriz arkadaşlar hepinizide
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=52942.msg594078#msg594078

Mustafa Bey davetiniz için teşekkür ederiz.Belli olmaz, ummadık bir zamanda çıkar geliriz. :smiley:

Sevgi ve saygılarımızla.
Tayfun Sözer.

forzaferoza' Alıntı:
Feridun dostum,ne demek elbetteki görüşeceğiz etkinliklerimiz daha yeni başlıyor.
Hatta bir sonraki gezimiz ormanda kamplı olabilir mi acaba,Ersan bey ve onun tecrübeli co-pilotu Yıldırım bey önderliğinde.
Mesela İğneada longozlarında,oranın çamuru ve balçığı meşhurdur hem Vahdet beyin ve edirne gurubunun da katılma şansı olur,
ortada buluşuruz ne dersiniz ?
Süper olur İsmail değişik yerler gezip görme şansımız olur..

Sevgili Dostlar,

İgneada tarafındaki Longoz Ormanlarıyla ilgili notumu aldım, gerci talebin geldiği arkadaşımızın yazdığını okuyamadım ama alıntılarda adımın ve co-pilotumun geçtiğini gördüm ve hemen görev edindim. 2008 de ve 2009 da oraya yazın sıcağında gitmiştim, benim gittiğim zamanlar hiç çamur yoktu, sizin çamur beklentinizi boşa çıkarmamak için Nisan ayı içinde bir hafta sonu günü birlik çamurun kaynağını keşfe gidelim diye öneride bulunuyorum, o keşif esnasında da kamp yapacağımız yeri önceden belirlemiş oluruz.
Saygılar
Ersan

feroza34' Alıntı:
Süper olur İsmail değişik yerler gezip görme şansımız olur..

sevgili dostlar:smiley:

utandığımı geçtimde hepten üstüme gelmeyin ezecek gibi,gelemediğimemi yanayım kaçırdıklarımamı,

ama eğer uygun olursa geliş için longozları veya kırklar elini düşünüyorsanız,ben illa ki araya birde dünya literatüründe değeri olan DUBNİSA mağaralarını ve bölgesinide almamızı öneririm.
dereköy ,iğne ada ve kastro ve dubnisa,şahane bir tur olucaktır...

sağlıcakla...

Arkadaşlar İğneada gezisi bana da cazip geliyor.Tabi gezilerin güzelliği katılımla artıyor.Arkadaşlar görüşlerini belirtirlerse ve yine herkesin katılabileceği bir tarih 2-3 hafta öncesinden belirlenirse hepimiz kendimizi hazırlamış oluruz.
İğne ada sanırım istanbula 250-280 km.mesafede.Konvoy halinde gidildiğinde ortalama 65-70 km. hız yapılırsa 4-4.5 saat sürecek gibi.Belki bu süre paralı yoldan gidilirse daha kısa olabilir.Acaba önceden telefon veya yeri bilen arkadaşlar varsa onların önerileri doğrultusunda bir gece kamp mı yapsak ? Gecelemek çoğunluk için sorun teşkil edermi ? Ben yine kızım ve eşimle katılmayı düşünebilirim.Yoksa Nisanın 2. veya 3. haftası hava koşulları itibariyle ailecek konaklamak için erken mi sayılır. ?

Sevgi ve saygılarımla
Tayfun Sözer

trakyanın balkanı denilen dağlık ve ormanlık alanlarımızda kamp!!! çadırla düşünüldüğünde yürek ister :smiley::smiley::smiley:

pardon:smiley::smiley::smiley: teşkilatlı bir kamp ve malzeme ve edevat ister,özellikle ailece düşünülen bir kamp geçiyorsa aklınızdan;havamız gündüz ile gece arasında olan ısı farkı nedeni ile mayıs ayı erkeninde olabildiğince serin (gece enser kestiren tıtremeli)geçiyor bilmenizi isterim.nisan dahil gece 0 derece olağandır.

ama iğne ada ve civarında kıyıköy ve iğneada pansiyonculukta bence ilerledi ama doğa içinde olalım kamplı olsun deniyorsa bence kıişlık malzemeli kampl olayı girecektir devreye.

burgaz,kırklareli,dereköy,demir köy civarından olan dostlar daha detaylı bilgi verecektir sanırım.

sağlıcakla...

Edirneli arkadaşım dogru soylüyor.mayıs ayında o bölge geceleri soguk olur pansiyona eyvallah.çadır çok zor.haziran ayı başlarında olursa daha uygun.İgneadaya gidiş ,evrencik,sergen üzerinden demirköyden igneada yoluçok renkli olur , fakat 50 . 60 km ormanyolu yani torak. ikinci bir şık .Vizeden kömürköy ,kızılağaç ,,oradan kamp için panayır iskelesi konaklamak için uygun yerler. o bölgede balkayaköyü ile aksicim arasında dağmotel var alabalık tabii çiftlik balıgı muteşem dereler var CEMAL ÖNEN kardeşimde bilir oraları .gezmek için çok güzel yerler.yanlız çamur varmı bilmiyorum.

Oldukça keyifli ve tadında bir buluşma olmuş, herkesin emeğine sağlık...

-BaRaN34-' Alıntı:
kemerburgazda su geçişlerinde temizlenelim dedikten sonra kesmedi arabaları yine çağmur yaptık :D

Hafız tekrar geçmiş olsun dostum,ne ettin halettin mi makası ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR