G.Cherokee ZJ için Monroe amortisör buldum sizce fiyat nasıl

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SCan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,339

SCan

Yeni Üye
Aracım 1994 Model 98 Yılından beri ailemizde üstündeki amörtisörler 2.Amortisörleri eskidiğinden dolayı değiştireceğim.

Ön Tanesi 52YTL
Arka Tanesi 57YTL

Helezonda almam gerekir mi?

Etiketler

Ynt: G.Cherokee ZJ için Monroe amortisör buldum sizce fiyat nasıl

dostum benim aracımda 94..bu fiyatı nerden aldın öğrenebilirmiyim..

fiyat fena değilde bakalım bu alacağınız amartisör araca uygunmu sertliği yumuşaklığı ne ve varsa amartisörün numarasını yazarmısınız
sonra gazlımı yağlımı amartisçrde ne ve hamgi amartisör mümkünse belirtirseniz iyi olur yoksa yüzlrce amartisör var hatta araştıtırsanız 5 veya 10 tl daha ucuzunuda bulabilirsiniz

çok haklısınız...belirtiğiniz noktalar çok önemli..benimde ihtiyacım var ama ne alacağımı bilmiyorum...

selamlar..
aslında ben de bu günlerde amortisör arıyordum.
monroe için adet fiyatı olarak 90 TL verdiler.
buna göre sizin fiyatınız oldukça hesaplı.
fiyatı nereden aldığınızı da yazarsanız çok makbule geçer..
saygılar:smiley:

en önemli noktalardan biriside şu amartisör konusunda bulmuş olduğunuz amartisörlerin bircoğu uzun yıllar depolarda kullanılmamış ve teknik özelliğini kaybetmiş olan amartisörlerdir bunlara yatık amartisör deriz alıp kullandığınızda cok kısa süre içinde yağ sızdırmaya ve amartisör özelliğini kaybetmeye başlar sonrada aynen şunu dersiniz yahu yeni aldım ne cabuk bozuldu :smiley:) bunlarada cok dikkat edin

Yatık amortisör ... Önemli bilgi . Çok Teşekkürler .

ulusotomotiv' Alıntı:
en önemli noktalardan biriside şu amartisör konusunda bulmuş olduğunuz amartisörlerin bircoğu uzun yıllar depolarda kullanılmamış ve teknik özelliğini kaybetmiş olan amartisörlerdir bunlara yatık amartisör deriz alıp kullandığınızda cok kısa süre içinde yağ sızdırmaya ve amartisör özelliğini kaybetmeye başlar sonrada aynen şunu dersiniz yahu yeni aldım ne cabuk bozuldu :smiley:) bunlarada cok dikkat edin

Ünal Bey amortisör konusunda haklı. Uzun süre beklemiş amortisör içindeki yağ, zaman içinde tortulanma veya sakızlaşma tabir edilen bozulmaya uğrar ve işgörmez hale gelir. Uzun süre kullanılmayacak yedekleriniz varsa dik konumda muhafaza ederseniz daha az zarar görür. Yatık sözü de oradan çıkmış sanırım.
Ayrıca kullanmadığınız lastiklerinizi de shrink'leyerek havayla temasını keserseniz yatık lastik olmaktan kurtarırsınız ve daha uzun süre kullanırsınız. Büyük boy shrink malzeme nereden bulunur bilmiyorum ama beyaz eşya servisleri ve bayileri kullanıyorlar. Ben ellerindeki stoktan bir rulo satın almıştım.

Bencede çok uygun bu fiyata monreo amortisör bulmanız çok zor kaçırmayın derim

arkadaşlar bu amortisörler yatık olsada faturalı malzemeler değilmi sonuçta garantisi var yağ kaçırırsa yenisyle değiştirirsiniz,olur biter

Satan yer önemli fatura kesilmesi gerekir bu durumda . Hangi amortisör olduğu önemli üzerinde seri no vs var mı amortisörün ? İş garantiye kalırsa edilen kardan fazla uğraşılma ihtimali var . Birde ulus otonun söylediği önemli çok çeşit amortisör var monreonun numarasından bakmak lazım GC için tavsiye edilen mi diye .

saldıray' Alıntı:
arkadaşlar bu amortisörler yatık olsada faturalı malzemeler değilmi sonuçta garantisi var yağ kaçırırsa yenisyle değiştirirsiniz,olur biter

arkadaşım fatura farklı bişe garanti kapsamında olması farklı bişe garanti kağıdını verip altına kaşesini imzasını atıyosa mesele yok fakat birde soracaktır fabrika neye taktın bunu o zaman dersen gc derlerki uygun değilse hop orda dur bu amartisör bu aracın değil yani kısaca bu işler öyle al tak garantisi benimle olacak işler d eğildir bilmem anlatabildimmi ?

arkadaşlar türkiyede garantinin çözümü çok kolay kullanıcı hatası der işin içinden çıkarlar ama fiyat fazla ucuz gibi :-\ bu konuda en doğru bilgiyi ulus otomotivden alırsınız

bende 2 sene garantili winç satıyorum mesela ama s atarken takılmasından kullanımına kadar anlatırım çünki bunlar hep denenip ney nasıdır diye incelenir yada aracı sorarım kaç kilo diye
bunlardan sonra bşe olursa herşeye uyulmuşsa anında değişir parca ama sen kalk olmayacak duaya amin de :smiley:) neyse bazem derim insanın yaşayıp görmesi lazım bağzı şeyleri burasıda ladın bittiği an :smiley:=

93-98 ZJ lerde kullanılan amortisörün tipi, parça numarası, yada kodu , , , , gibi bir bilgiye sahip olan arkadaşımız varmı acaba ? Yani parçacılarda araştırmaya kalksak ne diyerek
belirteceğiz bu amortisörü ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR