Fiber Uzmanından XJ-ZJ Ön Cam Siperliği ve XJ Dodik İmalatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan expres Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 123
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 68,112

expres

Kamp II
Yer
istanbul
xj aracıma fiberden ön cam sperliği ve haftaya montajına başlayacağımız geniş dodik imalatı yapan bu işe gönül vermiş fiberci arkadaşımızın ricası üzerine bu ilanı vermemi istedi, sizlerede faydalı olabileceğini düşündüğüm arkadaşımızın yeri Tahsin Kaya Sanayi Sitesi Kartal da
fiberci eyüp usta Tel: 0537 721 00 40 (aracın boya kodunu verin boyayıp size kargo ile göndersin,fiyatları lütfen kendisine sorunuz)

xj ve zj ön cam siperliği ve ilk defa xj dodik imalatı yapan eyüp usta fiberden modifiye olarak aklınıza ne geliyorsa,tekne ve bir çok aksesuarı orjinallerine göre çok uygun fiyatlara imal edebiliyor, şimdilik ben xj ön cam siperliği yaptırdım ve pek yakında dodiklerimizde takılcak, siteden bir arkadaşımızada zj için çok şık bir sperlik yapıp montaj sırasında aracın hiç bir yerini delmeden takabiliyor, dodiklerin montajı yapılınca buraya fotoğrafı ekliyeceğim

Etiketler
Ynt: Fiber Uzmanından XJ-ZJ Ön Cam Siperliği ve XJ Dodik İmalatı

Eğer ZJ cam kepi dediğininz kadar iyiyse almak isterim...
Trabzon' dan değerli bi üyemizde istiyor....

Detaylı, yakın ve uzaktan çekilmiş foto çok iyi olur....

Alfonse' Alıntı:
Eğer ZJ cam kepi dediğininz kadar iyiyse almak isterim...
Trabzon' dan değerli bi üyemizde istiyor....

Detaylı, yakın ve uzaktan çekilmiş foto çok iyi olur....

xj resmi isterseniz bende var ama zj istiyorsanız siteden ateş nickli arkadaşın aracına monte fotoğrafları son katıldığı gezilerde mevcut, umarım bu başlığı görünce kendisi ekler.

expres' Alıntı:
xj resmi isterseniz bende var ama zj istiyorsanız siteden ateş nickli arkadaşın aracına monte fotoğrafları son katıldığı gezilerde mevcut, umarım bu başlığı görünce kendisi ekler.
Ateş aynı yerde mi yaptırdı?

Ateşin cam kepini gördüm, inceledim ben... Anladım....

Siz Ankara Haymana' da sarı XJ ile yarıştınız mı?

Alfonse' Alıntı:
Ateş aynı yerde mi yaptırdı?

Ateşin cam kepini gördüm, inceledim ben... Anladım....

Siz Ankara Haymana' da sarı XJ ile yarıştınız mı?
ewt ateş bu arkadaşda yaptırdı, ben ankaraya gelmedim hiç, sizinle şile gezisinde karşılaştık.

expres' Alıntı:
ewt ateş bu arkadaşda yaptırdı, ben ankaraya gelmedim hiç, sizinle şile gezisinde karşılaştık.

Ok... Teşekkürler....

Ön Cam kepi için...

Bu tür el yapımı fiberlerde dalgalanma oluyormuş. Şöyle güzel, yakından, dalgalanma olmadığına dair kanıt, parlayan felan bi foto mümkünmü acaba.
Arazide hoplayıp zıplarken felan düşmeyecek, Sökmek istesek boyaya zarar vermeyen kalıntı bırakacak, yüksek sürattete bayada rüzgar varsa uçup gitmeyecek bi montaj tekniği verebilir anlatırmısınız. 80 km/h üzerinde incecik silecekler bile havalanıyor reflektörü yoksa.

Fiyat uygun olursa, iki adet lazım ZJ için....

Seçtiğimiz bi ışık aparatını takabilirmiyiz, veya Lund marka orjinalde olduğu gibi, lamba oyukları yüzünden tek seçeneğimiz mi var.
Ben öyle kocaman değilde, daha zarif tavan lambaları tercih ediyorum yani...

Ustama sordum, ki Amerikan' da çok çok eski... Bunlar yakıtı artırıyormuş, ses yapıyormuş... Sizin bu konuda yorumunuz ne. Yüksek süratte ıslık felan yapıyormu?

Teşekkürler....

Alfonse' Alıntı:
Ok... Teşekkürler....

Ön Cam kepi için...

Bu tür el yapımı fiberlerde dalgalanma oluyormuş. Şöyle güzel, yakından, dalgalanma olmadığına dair kanıt, parlayan felan bi foto mümkünmü acaba.
Arazide hoplayıp zıplarken felan düşmeyecek, Sökmek istesek boyaya zarar vermeyen kalıntı bırakacak, yüksek sürattete bayada rüzgar varsa uçup gitmeyecek bi montaj tekniği verebilir anlatırmısınız. 80 km/h üzerinde incecik silecekler bile havalanıyor reflektörü yoksa.

Fiyat uygun olursa, iki adet lazım ZJ için....

Seçtiğimiz bi ışık aparatını takabilirmiyiz, veya Lund marka orjinalde olduğu gibi, lamba oyukları yüzünden tek seçeneğimiz mi var.
Ben öyle kocaman değilde, daha zarif tavan lambaları tercih ediyorum yani...

Ustama sordum, ki Amerikan' da çok çok eski... Bunlar yakıtı artırıyormuş, ses yapıyormuş... Sizin bu konuda yorumunuz ne. Yüksek süratte ıslık felan yapıyormu?

Teşekkürler....
öncelikle dalgalanma yapmadığına eminim, en önemlisi uçma konusuna gelince ateşin aracından uçmadıysa düzgün montajı yapılınca uçmayacağına eminim, lamba orjinsli gibi değil üstten takılabiliyor bildiğim kadarıyla,her şeye rağmen fiyatına göre oldukça şık bir ürün imal ediyor diyebilirim, teşekkürler.

yeni dökülmüş xj dodik lerinden bir görüntü, malzeme pürüzsüz ve kalıpdan çıktığı hali ile yayınlıyorum araca uygulamaya bu hafta başlıyoruz,fiber olduğu için istediğiniz kalınlıkda ve sağlamlıkda dökülebiliyor bilgilerinize (ayrıca orjinalleri kırılan varsa tek de sipariş edebilir)

Grnt0039
Grnt0038
Grnt0037
Grnt0034

suzuki samurai içinde yapabilirmi acaba yada lada niva için

oziiron' Alıntı:
suzuki samurai içinde yapabilirmi acaba yada lada niva için

aracınızla giderseniz elindeki kalıplarla birşeyler ortya çıkartabilir, uğrmakda fayda var.

Şu konuyu şöyl ntleştirseniz.
xj dodik şu para
siperlik şu para
vs
vs
gezenbilir ailesine %...indirim uygulanacaktır.
iletişim şurası. diye konu amacına çok daha iyi ulaşmış olurdu bence.

dodiklerin çamurluğa gelen kısmına ince bir fitil takılıp krom civatalarla sabitleme işi kaldı

Resim005

997799' Alıntı:
Şu konuyu şöyl ntleştirseniz.
xj dodik şu para
siperlik şu para
vs
vs
gezenbilir ailesine %...indirim uygulanacaktır.
iletişim şurası. diye konu amacına çok daha iyi ulaşmış olurdu bence.
levent arkadaşımıza katılıyorum maliyet ne olacak:?

Ustanın eline sağlık güzel iş çıkarmış.

evedilaz' Alıntı:
levent arkadaşımıza katılıyorum maliyet ne olacak:?
denizcim sır gibi sakladığımızı düşünme, maliyet ve işçilik hesaplaması bu hafta sonu çıkar ortaya, yanlız şu kadar diyeyim fiyatı değilde dodik montajı sanırım dodikden pahalı olacak :smiley: ama montaj kitapcığı var dert etmeyin ;)

ewet arkadaşlar beklenen fiyatları belirtiyorum

JEEP XJ 4.0 moon visor (ön cam siperliği) elden teslim 200tl. , boyalı 250, montajlı 300, ışıklı istenirse 50 tl farkı var

JEEP ZJ 5.2 vs. moon visor (ön cam siperliği) elden teslim 250tl. , boyalı 300, montajlı 350, ışıklı istenirse 50 tl farkı var (fiyat farkı alt tarafı kapalı tek parça oluşudur)

JEEP XJ 4.0 Dodik takımı 8 parçadan oluşan setin fiyatı 750tl. setin içinde 40 ad.civata,fitil ve montaj kitapcığı.

XJ ve Zj arka Spoiler 200tl.

fiyatlar nakit fiyatı olup,kredi kartına bankanın belirlediği oranlarla taksit yapılabiliyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR