Doğu Karadeniz kamp

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan furk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,078

furk

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,abiler,ablalar:smiley:
Samsunda yaşıyorum bir kaç gün içerisinde doğu karadenize ilk kampımı yapmak için yola çıkmayı düşünüyorum(otostop ile)bana eşlik etmek isteyen birileri varsa sevinirim ayrıca havalar biraz bozuk(yağışlı ve soğuk) ve ucuz bir çadırım var su geçirmemesi için muşamba ile önlem almayı düşünüyorum
istikamet Tirebolu,Borçka,Çamlıhemşin,Maçka,Çaykara,Şavşat Karagöl,Macahel,(sitede okuduğum bi yazı üzerine Ancumah yaylası) mümkün olduğu kadar yere gitmek istiyorum.
Saygılar sevgiler.
yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Etiketler
Ynt: Doğu Karadeniz kamp

iyi şanslar güzel bir kamp giderim.umarım çadır da sorun yaşamazsın.ateş yakmak için kullanabileceğin malzemelerini almayı unutma.umarım uyku tulumunda soğuğa dirençlidir

anı ve fotoğrafları bekliyoruz

Günaydın ,
Öncelikle ilk kampın olması açısından cesaretin ve çaban için tebrik ederim.Ancak çok daha eski ve deneyimli üyelerimizin müsadesi ile birkaç şeye dikkatini çekmek isterim.

1 - Sanırsam tek gidiyorsun , mümkünse hiç olmazsa yanına 1 kişi muhakkak bul derim.
2 - Çizdiğin rota herkesin görmek istediği yerler , ancak tek başına ve otostop la ( ne kadar süren olduğunu belirtmemişsin ) seni epeyce zorlayacağı kesin gibi.Bu sebeple hele de ilk kez kamp yapacaksan ilk sefer için en uygun yeri seçip orda ilk kampını yapman daha uygun olacaktır.
3 - Kamp atacağın yer mümkün olduğunca ulaşım araçlarına çok uzak olmasın ve de nerde kamp yaptığını birileri kesin olarak bilsin , gerekirse yakınındaki jandarma karakoluna da bilgi ver telefonlarını al.
4 - Ulaşım mesafesine dikkat et dedim ama otostopla gideceğin için yanına çok fazla yiyecek alamayacağın için yerleşim alanlarına da gerektiğinde ulaşabilmen önemli.
5 - Karadeniz her mevsim yağış alabilen bir yer çadırın üstü için düşündüğün muşamba uygun olmayabilir , açılabilir buna dikkat et.Ayrıca madem ilk kamp atışın yağmurun ne kadar olacağını bilemeyeceğinden su yataklarına dikkat et çadır kuracağın yer çok önemli.

Sana iyi kamplar dilerim yazını ve resimlerini bekliyoruz.

Merhabalar
öncelikle ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.
-kadir246 hocam öncelikle süre ile ilgili çok fazla sıkıntım yok mayıs 15 yada 20 sine kadar kalabilirim.
-yanıma başka birini alma ihtimalim su anda çok zor görünüyor(bende çok isterdim bir arkadaşımla gitmeyi)
-ayrıca kamp atacağım yerle ilgili jandarmadan izin almam gerekirmi yoksa sadece bildirsem yeterlimi?

-asiksk nickli arkadaşım ateşle ilgili yanıma çakmak ve çıradan başka alabileceğim başka bir şey var mı?
-uyku tulumum -10 iş görür sanırım
-anı ve fotoğrafları dönüp paylaşmak için bende sabırsızlanıyorum:smiley:

nereden başlayacaksın eşlik edebilirim sana istersen ben pazartesi günü yola çıkıyorum türkiye turu için belirlediğin yerlerde birlikte kamp atarız bende acemiyim ama benim turum daha uzun sürücek tüm türkiyeyi dolaşanlardan biri olmak istiyorum eksiksiz bi şekilde yola çıkıp zorlanmadan bitirmek istiyorum msn facebook filan varsa irtibata geçebiliriz

musatfa' Alıntı:
nereden başlayacaksın eşlik edebilirim sana istersen ben pazartesi günü yola çıkıyorum türkiye turu için belirlediğin yerlerde birlikte kamp atarız bende acemiyim ama benim turum daha uzun sürücek tüm türkiyeyi dolaşanlardan biri olmak istiyorum eksiksiz bi şekilde yola çıkıp zorlanmadan bitirmek istiyorum msn facebook filan varsa irtibata geçebiliriz

merhaba musatfa
öncelikle sevinirim katılmana ben samsundan cıkıyorum yola bende p.tesi yola cıkmayı düşünyorum
msn:taka@forumbest.net
elektronikposta:furkanozkan72@gmail.com
feysbuk yok msn den falan iritbata gecebilirz sen nerden yola cıkıyorsun bu arada

Tirebolu plajında kamp yapabilirsin hem yola yakın hem güvenli. Her sene bol miktarda çadır oluyor zaten. Ayrıca bu mevsimde yüzmeyi hiç denemedim ama Tirebolu'nun plajı da denizi de Karadeniz sahilinde bulabileceğin en güzel plajdır belki de:smiley:

furk' Alıntı:
Merhabalar
öncelikle ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.
-kadir246 hocam öncelikle süre ile ilgili çok fazla sıkıntım yok mayıs 15 yada 20 sine kadar kalabilirim.
-yanıma başka birini alma ihtimalim su anda çok zor görünüyor(bende çok isterdim bir arkadaşımla gitmeyi)
-ayrıca kamp atacağım yerle ilgili jandarmadan izin almam gerekirmi yoksa sadece bildirsem yeterlimi?

-asiksk nickli arkadaşım ateşle ilgili yanıma çakmak ve çıradan başka alabileceğim başka bir şey var mı?
-uyku tulumum -10 iş görür sanırım
-anı ve fotoğrafları dönüp paylaşmak için bende sabırsızlanıyorum:smiley:

Ufak tüplü ocaklar filan özellikle yağmurlu durumlarda çok iş görür.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR