Dizel Eberspacher Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karavan1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 147
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,201
Ynt: Dizel Eberspacher Isıtıcı

İlhan kardeş açıkcası taktırdıktan sonra çok deneme şansım olmadı ilk çalıştığında bayağı fan sesi var hatta aracın alttan bayağı ses geliyor ama istediğiniz ayara geldimi iç sıcaklık fan sesi azalıyor ve içerisi çok güzel ısınıyor.sadece tesbitim gece kalınacaksa camlara özel bir şilte yaptırmak gerek ısının kolayca kaybolmaması için.

Etiketler

bu sitede okadar kisinin yazisini okudum herkez sessiz diyor sen ses yapiyor diyosun ilk clalistirmada
inan kafam allak bullak oldu

Aracın içinde, gece sessizliğinde ses yapan bir bilgisayar fanı kadar fan sesi ve bir nebzede egzosttan çıkan pıt pıt pıt yanma sesini duyuluyor..

Sessizlik konusu kişilerin hassasiyetine göre değişebiliyor. Poyrazlar'da Kenan abi'nin çalışan webastosunu inceleme şansım olmuştu. Benim uyurken tahammül edebileceğim bir sesti. Hatta beklediğimden de sessiz. Ama aynı ses için Bülent dostum asla tahammül edemem demişti.

yusuf bey o degerlerı gordumde kw cınsınden deger görmedim bilen varsa paylaşabilir mi?

Isıtma Kapasitesi W 2200 1800 1200 850 yani,

1000 wat=1 KW

ısıtma kapasitesi 4. kademede 2.2 KW
3.kademede 1.8 KW
2.kademede 1.2 KW
1. kademede 0.8 KW demek...

perfect' Alıntı:
silte olmazsa isinmaz mi yani.? icime suphe dusurdun simdi

İlhan kardeş avrupadaki araçları inceleyebilirsen onlarda var bu tarz bir uygulama bizim yıllarını karavana vermiş kış kampı yapan abilerdede var ve önemini iyi biliyorlar,şimdi arabanın her tarafı izoleli fakat camlar açık ve ısıcam değil bu durumda dışarıdan bayağı soğuk alıyor daha doğrusu arabanın çabuk soğuması cihazın daha fazla çalışmasına sebep olur buda enerji kaybı demek,yok ben cihazı sonuna kadar açarım sesinede razı olurum dışarıdan gelen soğuk havayı dengelerim diyorsan diyecek birşey yok ;D

selamlar:
orsaalabanda ve atiladi yazinizi okuduktan sonra kisin yolculukta gece arabayi calisir vaziyette birakip arabanin faninida 4 kademede calisir vaziyette uyudugugum geceler geldi aklima
o motor gurultusunde ve fan sesi altinda uyuyabiliyorsam pc fan sesi hic bisi :smiley:
tsk ederim tekrar ferahladim
yok yok alicam ben bu aleti :smiley:

sevgili yusuf kardesim
ruzgar abinin karavani 10 metrekup ve bu D2 yi kullaniyor ve gayet de guzel isindiginiz soyledi
benim aracim okadar buyuk degil T4 kasa transporter 8 metrekup sanirim
10 mertekupu isitan alet silte olmadan8 metrekupu gayet rahat isiitir dusuncesindeyim fani sonuna kadar acmaya gerek yok yani
evet dedigine katiliyorum
silte daha iyi olur fakat gunu birlik gezilerde silte tak sok ugrastirir sanirim..

İlhan şilte meselesinde sen bilirsin ihtiyaç olursa ileride kendin benzer bir uygulama yaparsın ses insanı rahatsız edecek boyutta değil ilk çalştığında biraz yüksek ama o da arabanın iç ısıtma fanı kadar içerisi ısınınca fan sesi minimuma düşüyor tavsiye ederim memnun kalırsın.

YUSUF:
senin karavanin siltesini gordum harika olmus ilkeride dusunursem bilakis senden yardim talep edicem
ilgi alakana bilgilerine yardimlarina cok ama cok tsk ederim...
saygilar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR