Disco vs Pajero

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan monte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,847

monte

Kamp I
2003-2004 model Discovery TD5 ile Pajero DiD kıyaslansa ne dersiniz?
Bakım, yedek parça, sürüş keyfi, yol tutuş ve arazi kullanımı açısından?
Teşekkürler.

Etiketler

Ynt: Disco vs Pajero

landscape' Alıntı:
Sitede yeni olduğunuz gibi off road da da yenisiniz herhalde?

Bu tür forumların deneyim paylaşımı amacı apaçık ortadayken, soruya soruyla cevap verme yaklaşımını komik bulan var mı acaba?

Sizi yanıtlayan arkadaşların da forumda pek eski olmadıkları ;) mesaj sayısından görülüyor.
Haklısınınız burası bilgi paylaşım yeri. Ama sizin de biraz forumu araştırmanızda yarar görüyorum. :smiley:
Her iki aracı da kullanan arkadaşlar varsa en doğru yanıtı vereceklerdir. Ancak bu iki araç için de forumda paylaşılan bilgiler var, öncelikle konu başlıklarından bularak okumanızı öneririm. Düşündüğünüzden çok bilgiye ulaşacağınızdan eminim.
sevgiler
Erdal

Erdal arkadaşıma katılıyorum,Bazen konuyu açılkığa kavuşturduğumuzu sandığımız anlarda konu başka bir üye tarafından tekrar gündeme geliyor.Bu konuyu cevaplayacak olan kişiler tekrar vakit ayırıp aynı konuyu tekrar tekrar anlatması zaman alabiliyor ,zira bilgilenmek isteyen arkadaş forumu biraz karıştırsa konular hakkında bilgiye ulaşabileceklerdir.Tabi forumu karıştırmak yerine direkt olarak sormak daha kolay onlar için?

monte' Alıntı:
2003-2004 model Discovery TD5 ile Pajero DiD kıyaslansa ne dersiniz?
Bakım, yedek parça, sürüş keyfi, yol tutuş ve arazi kullanımı açısından?
Teşekkürler.

Pajero DID daha iyi araçtır genel olarak. Ama ağır off road yapıcam diyorsanız TD5 daha iyidir.

Aranızda 11 yıdır land rover kullanan arkadaş çok nadirdir.
11 yılı aşkın bir süredir bu araçları tamir ediyorum.Elimden yüzlercesi geçti gerek eğitimlerine gerekse off road sürüş programlarına katıldım.Yani işim bu ,dolayısı ile mesaj sayısı gibi şeyler buradan bir şey öğrenecek arkadaşlar için belki önem kazanabilir.Benim ise umrumda değil .Amacım Land rover sevdalılarına yardımcı olmak. ''LandRover sevdalıları''...

mesaj sayısı demek bilgi demek galiba ama bunu söyleyen arkadaşla aramızda kaç mesaj farkı var da söyleyebiliyor anlayamadım

hagurel' Alıntı:
mesaj sayısı demek bilgi demek galiba ama bunu söyleyen arkadaşla aramızda kaç mesaj farkı var da söyleyebiliyor anlayamadım

Mesaj sayısı demek tabii ki bilgi demek değildir,
Öncelikle cümleleri doğru anlayalım, benim ifadem aynen şöyle : "Sizi yanıtlayan arkadaşların da forumda pek eski olmadıkları mesaj sayısından görülüyor. "
Yeni katılmış bir arkadaşa "Sitede yeni olduğunuz gibi off road da da yenisiniz herhalde?" gibi yanıt vermek, forumda eski olsanız bile doğru değildir, saygısızlıktır bence.

onu ben yazmadım zaten ama siz ....arkadaşlar....... deyince cevap verilen iki mesaj var biride benim ,benide katmış oluyorsunuz

Yani şimdi Pajero DID ile Land Rover TD5'i kıyaslayacak bir arkadaşımız yok mu?
Takmışsınız msg sayısı, tecrübe vs...
Konuyu açan arkadaş gayet normal bir soru sormuş.
2003 - 2004 modellerinin ikiside hemen hemen aynı fiyat aralığında.
Standart binilecekse; normal kullanımı, arazi kullanımı ve periyodik bakımları hakkında hangisinin daha iyi bir araç olduğunu teknik özellikleriyle karşılaştırabilecek bir arkadaş var mı aramızda?

Ben kendi oyumu Land Rover Discovery'den kullanırım.

Nedenleri?
- Bence çok daha güzel görünüyor.
- TD5'in standart kullanımda çok sorun çıkaracağını sanmıyorum
- Parçası ucuz ve bir çok yetkili, özel servisi var.
- Türkiye'de daha çok TD5 olduğu için satarken daha kolay ve rahat satarsınız.
- İç hacmi ve Tavan seviyesi Pajero'ya göre daha yüksek, içi daha ferah, çift sunrofflu vs vs vs...

Kendimce aynı çelişkide kalsam, Discovery II TD5'i seçerdim nedenleri bunlar.
Yakıtta çok birşey fark edeceklerini sanmıyorum, ikiside 3 aşağıya 5 yukarıya aynı yakarlar...

ict3055' Alıntı:
Yani şimdi Pajero DID ile Land Rover TD5'i kıyaslayacak bir arkadaşımız yok mu?
Takmışsınız msg sayısı, tecrübe vs...
Konuyu açan arkadaş gayet normal bir soru sormuş.
2003 - 2004 modellerinin ikiside hemen hemen aynı fiyat aralığında.
Standart binilecekse; normal kullanımı, arazi kullanımı ve periyodik bakımları hakkında hangisinin daha iyi bir araç olduğunu teknik özellikleriyle karşılaştırabilecek bir arkadaş var mı aramızda?

ben gayet az ve öz kıyaslamıştımda kimse kaale almadı :smiley:

üzüm yemekden çok bağcıyı dövmek derdine düşüyorlar :smiley:

Tempus' Alıntı:
ben gayet az ve öz kıyaslamıştımda kimse kaale almadı :smiley:

üzüm yemekden çok bağcıyı dövmek derdine düşüyorlar :smiley:

Evet senin dediğinde ağırlıklı şehir içi - dışı kullanılacaksa Pajero;
Ağırlıklı arazi kullanılacaksa Disco dedin..
Buna bende katılabilirim, mantıklı :D

birkaç yıl öncesine kadar paris-dakar yarışları yapılıyordu ve her nedense şartlar gereği rota değiştirildi.orda birincilikleri olan landrover td5in arka arkaya yıllarca birinciolduklarını okuyordum haberlerde takip ediyordum ve günü gelince bende bir JAPON td5 sahibi olurum hayalini kuruyordum. ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR