Defender'e J10 minibüslerin Farlarını uygulayabilirmiyiz.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ONTURK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,740

ONTURK

Kamp III
Arkadaşlar bu Karsan'ın J10 minübüslerinin far çanağı çok hoşuma gitti geçen alıcı gözü ile inceledim. gayet başarılı Kristal far.

Defener a uygulamayı düşünüyorum. Nedersiniz?

Etiketler
Ynt: Defender'e J10 minibüslerin Farlarını uygulayabilirmiyiz.

ben uyguladım şimdi içene power led takıyorum içinde hella bi xenonda koydum diyebilirimki harkulade artık taktir size kalmış

benim farlarda j 10 ama ford kargo olarak alınca fitay 100 tlye dusuyor tanesını 100 tl ye aldım j 10 için 130 istediler tam olarak bitmedi şimdi power ledle etrafına gündüz farı yapmaya çalışıyorum alumınyum daire sogutucu dus kabının kenarını kestım ama kullanılmayan tabıykı dıger kucuk oparca power led ıcın bana ait bir tasarım sefaf askıyı kestim bes tanesı 5 lıra bır mılyoncunda yada koc tastan alabılrısın askı parcasının arka fonunda gorunande su kontrası ondan daıre cıkarıp askı parcalarını ıcıne dızıp sonra elfrezesı ıle askı parcaları ıle bırlıkte dıagonel temızledım ama onun resmı yok bıtınce eklerım herkese kolaylıklar

Fotoraf 45

Fotoraf 46

Fotoraf 47

Fotoraf 48

Fotoraf 49

şimdilik bukadar ledeleri taktıktan sonra kısmetse son halini göndereceğim uzun ve kısa konusunda farlar harika, herkese kolaylıklar...

Fotoraf 60

Fotoraf 56

Fotoraf 57

Fotoraf 58

Fotoraf 59

Süper bir çalışma....

Ben böyle led falan pek düşünmüyorum.

Ford kargo yada J10 farı alsam direk uygulayabilirmiyim yoksa tadilat gerekecek mi?

teşekkürler her halukarda tadilat gerekiyor zaten gerekmesede sadece kısa ve uzun olarak uretıldıgı ıcın bu farları kısa uzun olarak duzenlemek gerekıyor dıp not olarak sunu soyleyeyeyım farın dibini acarken kısa uzun ıcın acıldıgını dusunelım pancla acıyorsanız yuksek devırlı bır matkap kullanın.

çok guzel orjınal bır calısma olmus ... istesek parası karsılıgında yaparmısınız?

Ya bu defender adamı usta yapıyor yada defender sahipleri gerçekten çok becerikli. :smiley:

Elinize sağlık çok güzel duruyor.

dturan' Alıntı:
Ya bu defender adamı usta yapıyor yada defender sahipleri gerçekten çok becerikli. :smiley:

Elinize sağlık çok güzel duruyor.

+1

ingiltereden gelip türkiyede yaptıracaklar araclarını yakında :D
güzel bi calışma olmuş önemli olanda insaanın kendi fikirleriyle bişeyler üretebilmesi.

bu tip merceklı bır far takımı satılıyordu ıngılterede cok acayıp rakkamlar ıstemıslerdı gercekten guzel fıkır ama ben gunduz ledıne bıraz soguk bakıyorum defenderın ruhuna aykırı led zamazingolar tabı benım görusum ;)

Bu karsanın farları boyut ve yuva olarak defendere uyuyor mu ? Takarken tadilat gerekecek mi ?

teşekkurler, far henuz bitmedi bazı degısıklıkler yaptım fıber parca nın uzun surelı power led ısısına dayanamayacagını dusunuyorum ısıdan etkılenmemesı ıcın bıraz uzuaklastırdıgımızda yansıtma oranı dusunuyor bunun ıcın bılezıklerı yenıden yaptım dun aksam fıber yerıne 7 mm capında eloksal alumınyum boru kullandım daha etkılı sonuc oldu hayırlısı bakalım bitince yayınlayacagım kolaylıklar herkese

bu arada ustte yazmıstım tadılat gerekıyor bırıncı farlar uzun kısa olarak satılmıyor sadece kısa yada uzun olacak ben kısa farı alıp aynayı soktum dıınıde kısaltmanız gerekıyor sıgmıyor far yuvasına hem aynaya hem dıs bakalıte tadilat gerekiyor

berk sanada katılıyorum bencede defender ın ruhuna aykırı ben defenderı bıraz deforme edıp farklı bır kulture adapte etmeye calısıyorum acıkcası bıraz benı yansıtan bırsey olsun ıstıyorum tabı genlerıyle oynamayacagım bu konuda kendıme guvenıyorum standart bır defender ne hıssettırıyorsa led mercek tampon iç dizayn da farklı malzemeler kullanıp defender ın belki bilmedigimiz bir yanını göstermeye çalışıyorum, defender tasarlanırken attan esinlenildiğini düşünüyorum bende buna sadık kalmaya gayret gösteriyorum bakalım hayırlısı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR