Defender Ön Konsol İmalatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AHMET07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,191

AHMET07

senle çıkarım her yola TOYOTA 05323266617
Yer
ANTALYA
arkadaşlar konu başlığını açma nedenim defenderlerde önkonsol kullanışlı olmadığı gibi görseldede rahatsız edici buluyorum.
aynızamanda direksiyonu biraz kaydırarak yeni farklı tekparça montajı araçsahipleri yapabilicek yada montajı kolay anlamında demek istedim
önkonsol imalatı düşündüm ama sizlerin fikirlerini varsa resimleri paylaşarak birkonsol yaplım derim..

Etiketler
Ynt: Defender Ön Konsol İmalatı

Ahmet usta, Bearmach'ın üretimi komple ön konsol var. Ayrıca Mudstuff'ın da orta konsolu mevcut. Bunların yerli üretimleri de var. Forumda bu konuyla ilgili birkaç başlık mevcut.
Direksiyonu ortaya alma meselesi de çok dikkatli yapılması gereken bir işlem, 10 cm sağa kaydırma ideal.

nkurtkaya' Alıntı:
Ahmet usta, Bearmach'ın üretimi komple ön konsol var. Ayrıca Mudstuff'ın da orta konsolu mevcut. Bunların yerli üretimleri de var. Forumda bu konuyla ilgili birkaç başlık mevcut.
Direksiyonu ortaya alma meselesi de çok dikkatli yapılması gereken bir işlem, 10 cm sağa kaydırma ideal.

nejat bakalım niyetim var tabi sizin görüşlerinizi dikkate alıcam yani konsolda teyip yri nevigasyon yri telsiz yeri yani bunları düzenli bi şekilde
ihtiyaç olan herşeyin var olması gibi.

Senin aracın içini gördükten sonra yapacağım konsolun bugüne kadar yapılanlardan "farklı" olacağına eminim.

Ahmet abı elini atmişken isitma problemınıde coz bari
On camlari cok bugu tutuyor bırde arac ıcı ısınmıyor.
içeriye yenı model yerlı bır aracin kazanı vede petegi takilabilirse hem herkez bulabılır hemde ılerdede yedeklerı olur.

Birde isi kollarinida degiştir abicim çok uyduruk duruyor. Eger forddan parça istersen bir abimiz var toptanci ben yardımci olurum. Telleri degiştirebilirsen cevirmeli tip yapilabilir.

RedlinE' Alıntı:
Ahmet abı elini atmişken isitma problemınıde coz bari
On camlari cok bugu tutuyor bırde arac ıcı ısınmıyor.
içeriye yenı model yerlı bır aracin kazanı vede petegi takilabilirse hem herkez bulabılır hemde ılerdede yedeklerı olur.
mucahit defenderci arkadaşların sıkıntılarını bilmiyorum yani defenderde sıkıntıları arkadaşlar anlattıkca çözüm yolu bulacağıma inanıyorum

defender kullanımı pek olmadı şimdiye kadar sadece aracın içine baktıkça beni önkonsol hep rahatsız etmiştir.

Bende askerde kullanmiştim en son ama sorunlar belli içtikleri zaman agizlarindan kaçiriyolar :smiley:

Madem bu adamlar bu araca aşiklar iyi tespit elden geldigince iyileştirilmeli uygun olursa birde fiyati tadindan yenmez.

liste yapalim o zaman

direksiyon 10 cm saga alinacak
on cam bugu yapiyor.
iç kabin isinmiyor. corum kaleriferiyle isinmaya çalişiyolar motor hararet yapıyor adamlar donuyor.
orta konsol cok kaba
kalerifer kollari degişecek

takipteyim abilerim saygılar sevgiler ......ahmet abicim kolay gelsin güzel çözümler bekliyoruz sizlerden

nkurtkaya' Alıntı:
ab, şu bearmach üretimi konsol nasıl?

Ahmet Bey konuya el atmışsa yakında bu iş çözülür, bu yüzden takip etmekte fayda var.

RedlinE' Alıntı:
Bende askerde kullanmiştim en son ama sorunlar belli içtikleri zaman agizlarindan kaçiriyolar :smiley:

Madem bu adamlar bu araca aşiklar iyi tespit elden geldigince iyileştirilmeli uygun olursa birde fiyati tadindan yenmez.

liste yapalim o zaman

direksiyon 10 cm saga alinacak
on cam bugu yapiyor.
iç kabin isinmiyor. corum kaleriferiyle isinmaya çalişiyolar motor hararet yapıyor adamlar donuyor.
orta konsol cok kaba
kalerifer kollari degişecek

Selamlar cok guzel ve yerinde bir tespitte bulunmussunuz daha onceleri sizin off road araclarina ic dizayn adli bikac yerde gorduklerimden sonra buna karar vermeniz cok daha faydali bir hareket olmus bircok defender sahibinin potansiyel oldugunu dusunursek cok da geri donusu olan bir is olur bence tebrikler..

Uzun suredir defender sahibi olarak benimde on konsol hakkinda bircok arastirmalarim oldu ve cozumu ingilteredeki mudstuff dan hallettim..
Ancak yukarda yazdiklarinizin bikac tanesini kendi adima duzeltmek isterim ben 88 model olan aracima ( benim icin ) oldukca rezil durumda ve verimsiz calisan orjinal kaloriferi komple soktum onun yerine kaputun icine kendim 0 corum kaloriferi taktim kumanda tellerini iptal ettim muhhtesem sekilde isiniyorum kaloriferden gelen hava butun menfezlerden gayet yeterli olarak Gelmekte ancak cok ince bir is var yine mudstuffda bulunan ve yan aynalara uflemek icin ufak havalndirma uzatmasi yapilabilir boylece aynalarda sorun olmaz sunu soylemeliyimki aracimda en ufak buhu ve hararet problemi yok hatta 2. Corumu bagaj kismina fantezi olarakda koyup koymamakta kararsizim direksiyonumu neden 10 cm sag tarafa alcagimi anlamadim acikcasi neden bunu aciklarsaniz sevinirim gayet memnunum konumundan , on cama hava veren menfezlerin cikislarini genislerse daha verimli olur benim su anda aklimdaki sorun 2 ad. Hoperloru gogusun altina nasil monte ederim derinlikleri kurtarirmi onu arastiriyorum on gogus ile aklima gelenler bunlar ben on gogusteki parcaya 4 luleri + 7 adet buton ( carling ) teyip + 3 ad gosterge ( voltmetre, oil press., devir ) + 3 lu cakmak cikisi + usb sarj cihazi+ aselsan cobra telsiz+ teybin iphone baglanti jaki.. Gps icin yer aramaktayim eger aklima yatan biyer olursa gps alcam geri vites kamerali alip sehiricinde park sorunumu halletmeyi dusunuyorum.. Birde hazir el atmisken tavan icin raf dusunulurse oda cok guzel olur ingliz forumlarinda cok basit ve kullanisli bir tasarim var o model alinabilir.
Simdilik aklima gelenler bunlar kolay gelsin..

RedlinE' Alıntı:
Ahmet abi. Vazgec adamlar bir yorum bile yazmamis

Bununla ilgilenen adamlar cok var emin olun gormediler daha ;) defender forumunu biraz arastirirsaniz on konsolla ilgili bircok konu basligina ulasirsiniz.. Bu araci kullanan herkesin ortak sorunu bu.. Japon konsoluna zaten cok bisey yapmaniza gerek yok asil hedef kitle defender sahipleri olmalidir bence..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.