Defender 110 Yakıtından Şikayetçiyim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan es-es 26 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 107
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,688

es-es 26

Yeni Üye
mERHABA ARKADAŞLAR. Ben de defender 110 aldım lpg taktırdım.Ancak 500 ün altına indiremedim.Araba 70.000 de heryeri orijinal.Bir de 100 den yukarı çıkmıyor.Bu konularda beni aydınlatanlara şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Defender 110 Yakıtından Şikayetçiyim

Yeni bir Weber karbüratör almanız lazım , 300 tl km.ye iner.

Cevabınız için teşekkür ederim.Land rover parçası satanlardan mı yoksa başka bir yerden mi?

Ayrıca hidrolik direksiyon takmak istiyorum.Doğru bir iş yapmış olurmuyum.Unutmadan,aracım 1990 model

Ben bir sürü LR parçacısını denedıkten sonra aşağıdaki 2 tedarıkcı firmada karar kıldım, tavsiye ederim. Kayalar otomativin sitesinde parça fiyatlarını gösteren bir veri tabanı var budan ıstedıgınız parça fıyatlarını bulabılırsınız. Her iki firmada online alışverişte gayet guvenlıdır 24 saatte kargoyla lazım olan parçayı adrese kadar gönderıyorlar, zaten istanbuldakı Land tamircilerinede bu fırmalar verıyor.

1- GAYE OTOMOTIV ANKARA : TURAN BEY 0312.3978080
2- KAYALAR OTOMOTİV İSTANBUL : NECATİ BEY 0216.4711395

Kolay gelsın , selamlar
Erhan

es-es 26' Alıntı:
Ayrıca hidrolik direksiyon takmak istiyorum.Doğru bir iş yapmış olurmuyum.Unutmadan,aracım 1990 model

Çok düşündüğüm bir konuydu bu , parasından değil teknik olarak karar verememiştim. Ama 2 yıllık sürüş deneyıminden sonra takmamaya karar verdım . Şu anda manuel dıreksıyondan gayet memnunum, aşagıdakılerı yapmak direksiyon çevirmeyi %70 daha rahat yapar.

1- lastık havalarınız 55 atü bastırın.
2- gresörü olan bir benzincide mükemmel bir aks + tas başları vs vs yağlama yaptırın.
3- direksiyon kutusunu dağıttırıp temızleme yaglamasını yaptırdıktan sonra toplattırın.

Denemeyle sabittirir bende bu yaglamalar herhalde 10-15 yıldır yapılmamıştı , zavallı Defender genede işini yapıyordu, ama şu anda direksiyon pamuk gibi hidrolıgıne ne gerek var dıyorum .

????? Neden ....Bir denemeniz oldumu bu konuda

karbüratör bir mikserdir yani benzinle havayı orantılı karıştırır,lpg de hiç bir işe yaramaz,yani karbüratörde degişseniz lpg deki yakıtınız değişmez,lpg ayarları ve aracın ateşleme sistemini gözden geçirin,yakıtın 400 den aşağı düşecegini sanmıyorum.

erhan110' Alıntı:
????? Neden ....Bir denemeniz oldumu bu konuda
300 Tdi Defender 110'um 4 yıl önce 0.33 krş/km yakıyordu. Bu aracın 2.5 lt olduğunu varsayıyorum, ki efektif motorlar değil bunlar. LPG'de daha da basmak gerekecek gitsin diye. Araç ambulans mı, station wagon mu, tüketim şehir içi mi dışı mı, bin tane parametre var. Weber takınca 50 den 30 a düşer olayı fazla basit geldi bana. Ama birebir başınıza geldiyse rakamlarla saygım sonsuz ;D
(Not: Benzinli 2006 Honda Civic 1.6 aracım 0.35 krş/km yakıyor. 10 numara yağ ile (litresi 2.1 tl) dizel Landcruiser aracım şehir içinde 0.28 krş/km yakıyor)

pancarmotorcu' Alıntı:
karbüratör bir mikserdir yani benzinle havayı orantılı karıştırır,lpg de hiç bir işe yaramaz,yani karbüratörde degişseniz lpg deki yakıtınız değişmez,lpg ayarları ve aracın ateşleme sistemini gözden geçirin,yakıtın 400 den aşağı düşecegini sanmıyorum.
Aynen, LPG mikseri zaten karbüratörün altında duruyor, LPG'de Weber direk by-pass durumunda...

Regülatorde sıvılaştırılarak densitesi düşürülen gaz bir hortumla karbürator borusuna küçük bir spherical vana ile giriş yapmakta vede gaz vermenizle beraber aynen benzinde olduğu gibi görev ifa etmektedir , hiçbir şekilde bypass değildir, zaten bypass olsa onun yerıne alacak başka bir alet yok en azından benım brc sistemımde durum budur arkadaşlar.

İddialı olmayı seven bir adam değilimdir ama konu denemeye ve iddiaya açıktır, ben 30 litreLpg karşılıgı 60 tl ile 90-100 km ortalama süratle şehirdışı 190-200 km.yapmaktayım.

erhan110' Alıntı:
Regülatorde sıvılaştırılarak densitesi düşürülen gaz bir hortumla karbürator borusuna küçük bir spherical vana ile giriş yapmakta vede gaz vermenizle beraber aynen benzinde olduğu gibi görev ifa etmektedir , hiçbir şekilde bypass değildir, zaten bypass olsa onun yerıne alacak başka bir alet yok en azından benım brc sistemımde durum budur arkadaşlar.

İddialı olmayı seven bir adam değilimdir ama konu denemeye ve iddiaya açıktır, ben 30 litreLpg karşılıgı 60 tl ile 90-100 km ortalama süratle şehirdışı 190-200 km.yapmaktayım.
Ok elinizde rakamsal veri var ise sorun yok. Güle güle binin aracınıza.
Ancak kmde 0.50 krş yakan arkadaşın aracı ile sizinki arasındaki tek fark karbüratör olmayabilir. Dediğim gibi çok parametre var.
İyi akşamlar.

Devir yükseltmek için sadece gaz kelebek kısmı işe yarar ,pedala bağlı hareketlerde ,siz deneyip sonuç aldıysanız,diyecek birşey yok.

Bu konuda haklısınız Umut bey 100 tane parametre var belkide bunlardan en önemlisi kocaman dişleri olan mudtyres , benim araç 3 tondan fazla bir karavan vede yol maksatlı oldugu için 235x70x16 wrangler kar lastiklerini 4 mevsim kullanıyorum çünkü en düşük sarsıntı bunlarda . aynı konuyu yani gaz tüketim konusunu isoff un Tekirdağdakı kampındada Maslaktan Prince gaz sistemleri takan bir arkadaşla konuştuk oda şaşırdı vede lastiklerin çamur lastiği olmamasına bagladı, açıkçası kendi hesabıma memnunum bundan alet sanki dizel gibi.

İyi akşamlar
Erhan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

SON KONULAR

Geri