Defender 110 Ruhsatları Sorusu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suyabatmaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,830

suyabatmaz

Zirve
Yer
Marmaris
Web
www.barissuyabatmaz.com
Herkese Merhaba,

Piyasada ikinci el satılan Defender 110'larda, öğrendiğim kadarı ile; 5 kişilik, 7 kişilik ( 7 kişilik duymadım, var mıdır bilmiyorum ), 9 kişilik gibi farklı kişi sayılarına sahip ruhsatları bulunmakta.

Bir Defender 110 ruhsatında, araç ne olarak geçmektedir? Kişi sayıları neden farklılık arz eder? Standart olarak kaç kişilik yazılı olmalıdır?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Barış

Etiketler
Ynt: Defender 110 Ruhsatları Sorusu

Yanlış bazı bilgiler yazmışım, sorumu düzelteyim:

Defender 110 ruhsatlarında, neye göre: bazı ruhsatlarda 6 kişilik, bazılarında 8 kişilik yazmaktadır?

Bir Defender 110 ruhsatında, standart kaç kişilik yazmalıdır?

Teşekkürler,

Barış

4+ 1 olarak yazıyorlar binek araç sınıfına alıyorlar. Yanlız 10 kişi yazılan ruhsatlarda var kısas şudur diye duydum öne bakan koltukların her birini bir sayıyorlarmış. 3 arka 1 yan 1 şöför 5 kişi (4+1)

Jandarmadan çıkma defender 100 Sw lerde araçlar 10 kişilik ,sivil ruhsat çıkarırken dileyen 10 kişilik ( sigorta ücreti çok tutuyor sanırım) , dileyen de makine mühendisine proje çizdirerek 4+1 kişilik tescil ettiriyor. Burdaki tek sorun araçları bazı illerdeki makine mühendisleri " arazi aracı otomobil" olarak yazıyor böyle olunca muayene 2 yılda bir yapılıyor , ancak Trabzonda olduğu gibi mevzuat profosörlerine rastlarsanız aracınızı 5 kişilik pikap olarak niteliyorlar ve her yıl muayene gerekiyor. Yok efendim faydalı ağırlığı 1500 kg üstüymüş de ...

Şirketimizin sigorta Danışmanından ;

kasko sigortasında kişi sayısına göre ferdi kaza güvencesi yapıldığından kişi sayısı arttıkca ferdi kaza teminatı primide artacaktır.
zorunlu trafik sigortasında 1+ 4 ten sonraki araçlar hususiden çıkıp (kamyonet minübus) olarak adlandırır fiyatları ona göre değişir.

diye bilgi aldım

Merhaba,

Satın alacağım Defender, bu gün TÜV'den geçmiş. Muayene sonrası, eski tip olan ruhsatı yenisi ile değiştirmek için uğraşmışlar, sonucun ne olduğunu yarın öğreneceğim. Umarım pazartesi gününe kalmamıştır.

Uzun zamandır, Defender 110 ruhsatlarında duyduğum kişi sayısı farklarının nedenini anlayamıyordum.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Barış

febulent' Alıntı:
Şirketimizin sigorta Danışmanından ;

kasko sigortasında kişi sayısına göre ferdi kaza güvencesi yapıldığından kişi sayısı arttıkca ferdi kaza teminatı primide artacaktır.
zorunlu trafik sigortasında 1+ 4 ten sonraki araçlar hususiden çıkıp (kamyonet minübus) olarak adlandırır fiyatları ona göre değişir.

diye bilgi aldım

köprüler sıkıntı yaratır o şekilde oldumu ama işte...

Sanıyorum bu araçların sıfırında da kamyonet yazıyor , bir arkadaş Otokara telefon açmış sormuştu ...

bülent bey ruhsatta kamyonet yazıyor ve ben t5 ile 1.köprüyü kullanıyorum sorun çıkmıyor neden acaba ;D defenderlerin kapalı kasaa olanlarına kamyonet ruhsatı yazamazlar ama açık kasa ve tenteli olanlara yazarlar.diğerleri arazi taşıtı diye geçer

Merhabalar
benim araç ta koltuk adedi 10 yolcu nakli hususi otomobil(arazi taşıdı) Mg1 diye yazıyor aracın sigortası geçen ay batmanda yapılmış 117 tl
plaka degişince istanbulda 406 tl ye yaptılar sigortayı istanbulda risk farkı ve araç şirket adına olunca iki misli fark ediyormuş çok saçma geldi bana bi bildikleri vardır belki :eek:

Otokar resmi web sayfasından alıntıdır.Daha geniş bilgi ==>> http://www.otokar.com.tr/tr/urunler/urun_detay.aspx?urun=18

Land Rover Defender 110'lar, Defender ailesinin ortanca üyesidir. Land Rover Defender 110'ların taşıma kapasitesi ve arazi kabiliyeti, en uygun bileşimi vermektedir. Bu yüzden 110'lar en yaygın olarak kullanılan araçlar arasında yer almaktadır. Defender 110'lar araç tipine bağlı olarak 2-11 kişilik taşıma kapasitesine sahiptir.

(Fiyat Listesindeki tanıma göre her türü Kamyonet... )
- Land Rover 110 (4x4) Arazi Kamyonet (1+1 Kisilik) (EURO4 MOTORLU)
- Land Rover 110 (4x4) 5 Kapılı Kamyonet (4+1 Kisilik) (EURO4 MOTORLU)
- Land Rover 130 (4x4) Arazi Kamyonet (1+1 Kisilik) (EURO4 MOTORLU)
- Land Rover 130 (4x4) Arazi Kamyonet (4+1 Kisilik) (EURO4 MOTORLU)

doruk5910' Alıntı:
bülent bey ruhsatta kamyonet yazıyor ve ben t5 ile 1.köprüyü kullanıyorum sorun çıkmıyor neden acaba ;D defenderlerin kapalı kasaa olanlarına kamyonet ruhsatı yazamazlar ama açık kasa ve tenteli olanlara yazarlar.diğerleri arazi taşıtı diye geçer

hususi yolcu nakli 11 kişi bende yazan ve çok rahat 1. köprüyü kullanıyorum çünki aksi çok saçma Q7 BMW x3 5 kullanıyorsa bende kullanırım. gelde anlat kimine kamyonet kimine binek yazınca yetkili evrakta yazana bakıp cezayı kesiyor kime derdini anlatacaksın

Benim telekom dan çıkma 110 SW umda 7 kişilik yazıyor. Cinsi olarak ta : otomobil(arazi taşıtı) yazıyor.
şirket aracı olduğu için sigorta biraz pahalı, bununla beraber 1. köprüyü rahat geçiyorum ve arkaya yaptığım emniyet kemerleri ile yasal olarak 7 kişi seyahat edebiliyorum.

gakyildiz' Alıntı:
Benim telekom dan çıkma 110 SW umda 7 kişilik yazıyor. Cinsi olarak ta : otomobil(arazi taşıtı) yazıyor.
şirket aracı olduğu için sigorta biraz pahalı, bununla beraber 1. köprüyü rahat geçiyorum ve arkaya yaptığım emniyet kemerleri ile yasal olarak 7 kişi seyahat edebiliyorum.
merhaba
bende emniyet kemeri yok arkalarda nereden aldınız ve kaça aldınız kemerleri teşekkürler

Yedpa dan alındı tam yeri ve tam fiyatı bilmiyorum, bununla beraber uygun fiyatlı.
arka 2. sıra ve 3. sıra da iki noktalı kemer kullanılıyor. 3 noktalı kemer için arka kapı direği hizasında bağlantı adına sağlam nokta yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR