Dacia - Duster; İçeriye Gelen Rüzgar Sesi Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan duster10 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,781

duster10

Ana Kamp
arkadaşlar aracı aldıktan iki gün sonra uzun yola çıkma fırsatım oldu aracın hızı 60- 70 kilometreye gelince ön cam fitillerinin olduğu bölgeden rüzgar sesi geliyor içeri, servise gidip sorduğumda sesin cam veya kapı fitillerinden içriye giren bir rüzgar sesi olmadığını aynaların dizaynının uygun yapılamadığı için aynaların rüzgar tuttuğunu ve burada oluşan rüzgar sesinin içeriden duyulduğunu söylediler özellikle müzik açık değilken insanın aklının takılı kaldığı rahatsız edici bir ses oluyor aynı bu şekilde problemle karşılaşıp bir çözüm bulabilen arkadaş varmı acaba ?

Etiketler
Ynt: Dacia - Duster; İçeriye Gelen Rüzgar Sesi Sorunu

Gözlemlediğim kadarıyla, 120 - 130 km.lerde rüzgar sesi oluyor.

benim araçta 70 te başlıyor rüzgar sesi 120 130 olsa yine iyi

bence ya kapılarınız ayarszıdır, ya da fitillerinizde sorun vardır.

dacia mühendisleri aerodinamik konusunda sanırım dacia servisindeki arkadaştan daha bilgilidir ve 70 km de rahatsız edici ses yaratan bir aynayı takmazlar.

servise tekrar gidin. benim aracımdada araç giderken sanki kapı açıkta resmen hava esiyordu, servise gittim sıkıntımı anlattıktan sonra filitrelerde bi ayar yaptıktan sonra şikayeti halloldu. servise tekrar gidin bence benim gittiğim servis zonduldakta bu arada.

sial' Alıntı:
servise tekrar gidin. benim aracımdada araç giderken sanki kapı açıkta resmen hava esiyordu, servise gittim sıkıntımı anlattıktan sonra filitrelerde bi ayar yaptıktan sonra şikayeti halloldu. servise tekrar gidin bence benim gittiğim servis zonduldakta bu arada.
servislerin hepsi çokda bilgili olmaya bilir benim arabada ben öyle bir ses duymadım ben ce basit bi şeyden kaynakllanıyordur yoksa arabayla ilgili değildir ilgili olsa tüm dusterlarda olurdu ;D

benide çok tatmin etmedi zaten söyledikleri cevap şikayetimi söylediğimde araçla teste bile çıkmaya gerek görmeden direk aynalardan kaynaklanıyor cevabını verdiler en iyisi başka bir servise daha göstermek olucak herhalde

Arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür edriyorum çok güzel bir form olmuş. Ben de DUSTER sahibi oldum ama bir sorunum var içeriye rüzgar sesi geliyor ve beni çok rahatsız ediyor ne yapabilirim . teşekkürler

Arkadaşlar tahmın ediyorum 110 veya 120 km yı geciyorunuz.100 km gıderken hıc bır sorun yok sonuçta fazla sürat tehlikeli.Fazla hız yapılacak araç değil..

teşekkürler arkadaşlar pazartesi kısmetse servise götürcem

Sıfır kilometre araca ses yalıtımı?
bence fazla ummadan mevcutla idare etmelisiniz.Rüzgar sesinin şiddeti göreceli bir kavram, bana göre sessiz olan araç, size göre sesli olabilir. Farklı bir araçlada karşılaştırın(aynı marka).Ondan sonra girişin işe.

yavuz-çelikel' Alıntı:
Rüzgar sesinin şiddeti göreceli bir kavram, bana göre sessiz olan araç, size göre sesli olabilir. Farklı bir araçlada karşılaştırın(aynı marka).Ondan sonra girişin işe.

+1

sayın öztürk arkadaşım ben iki farklı servise götürdüm iki servisinde verdiği cevap aynaların hatalı dizaynından dolayı yani aracın gövdesi ile ayna arasındaki boşluktan geçen havanın bu sesi yaptığı hatta beraber teste cıktığımız usta yolda giderken cam ve kapı kenarlarına cakmak tuttu alev hiç kımıldamı yanı rüzgar sesinin cam yada kapı fitillerinden gelmediğini belirtti bakalım senin götürdüğün servis ne cevap verecek yada bir çözüm bulabilecekmi eğer bir çözüm bulurlarsa benide bilgilendirirsen sevinirim benim araçta 70 80 km süratte balşıyor rüzgar sesi

duster10' Alıntı:
sayın öztürk arkadaşım ben iki farklı servise götürdüm iki servisinde verdiği cevap aynaların hatalı dizaynından dolayı yani aracın gövdesi ile ayna arasındaki boşluktan geçen havanın bu sesi yaptığı hatta beraber teste cıktığımız usta yolda giderken cam ve kapı kenarlarına cakmak tuttu alev hiç kımıldamı yanı rüzgar sesinin cam yada kapı fitillerinden gelmediğini belirtti bakalım senin götürdüğün servis ne cevap verecek yada bir çözüm bulabilecekmi eğer bir çözüm bulurlarsa benide bilgilendirirsen sevinirim benim araçta 70 80 km süratte balşıyor rüzgar sesi

Benim araçta da benzer ses var. İlk başta bu ses yoktu, 7-8 bin km.den sonra fark ettim. önce cam fitillerinden zannettim. Burada okuduklarımdan sonra yolda giderken yan aynayı kapatarak gittim, ses kesildi. aynayı açınca ses yeniden başladı. bir kaç kez aynı denemeyi yaptım, sonuç aynı. Malesef sorun aynadan kaynaklanıyor. Yalnız bu ses ilk başta olmadığı için vaktim olduğunda ayna ile biraz oynayacağım, bakalım ne olacak.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR