Bu da Benim Bartın'da Hazırladığım Aracım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ugra Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,856
Ynt: Bu da Benim Bartın'da Hazırladığım Aracım

ugra bey biraz yapılanlar hakkında bilgi verirmisiniz...lastik ölçüsü nedir mesela yükseltme varmı...

Etiketler

uğra bey aracınız çok güzel olmuş iyi günlerde kullanın.
araç hakkında biraz teday belirtebilirseniz kısaca sevinirim.

ugra' Alıntı:
aracım dizel 3500 cc. km.de 400krş. gibi yakıyor bu lastiklerle buda normal sanırım
o motor gücüne ve lastiklere göre çokta fazla yakmıyormuş...

Ugra bey aracınız dizel 3b 4 silindirmi yoksa 2h 6 silindirmi 3400 cc. lastık ebadınız nedir aracın sonürat ve kalkışlarında bir problem yokmu aynı motor hacmi 4 silindir 3b motorlu aracım var va lastık değişikliği yapacağim o maksatla sordum

aracım 3b motor kalkışlarda problem yok orjinal lastikleri ile aynı gibi ama 4. vitese atınca hızlanması uzun sürüyor son hızda baya düşüyor kendi lastileri ile 130km. civarı hız yapıyordu bunlarla 110 a gelmesi bayağı zaman alıyor.

lastik ebatları 33x12.5x15 tabiki aracı yükseltmek zorunda kadım makas fişeklerinin altına 5cm.ilave yaptım ve makaslara kavis verdirdim. böylelikle aracım 9cm yükseldi. arazi esnemelerinde lastiğin çamurluğa değmemesi için istinat takozlarını 8cm uzattım.

aracın kilometreside lastik ebadından dolayı eksik gösteriyor. yol ölçüm tabelalarına göre 100km.de 9km.eksik gösterdiğini ölçtüm buda demekki yinede aracım 120km. civarı hız yapabildiğini zannediyorum. bu tür araçlardan hız beklememek gerekiyorsanırım.

Ugra bey araçlarımızdakı motorlar aynı 3b benim cantlar 16 enfazla 235x85x16 lastık takabılıyorum oda 32 ınçe tekabul ediyor dişli oranım 3,70 siz dişli oranında bir oynama yaptınızmı orjinalmi

satmayı düsündüğünüzde alacak kişilerden biri olurum emin olun ;) :D ;)gercekten cok güzel TOYOTA olması bambaska güzellik tabiki...görüsmek üzere...

Uğra bey ,
bu kadar yükseklik olunca araçta arazide dengesizlik halleri oluyormu? yani tehlikeli şekilde yan yatmalar falan ve lastik arası dingil mesafelerinde değişiklik yapıldı mı?

jantlar 10 inç olduğu için araç zaten orjinaline göre bayağı genişledi. o yüzden yan yatma problemi yok

aracın bana maliyeti yazmış olduğum masraflar dün topladım hatta 35700 gibi çıktı yazmayı unuttuklarımda mutlaka var. 3 ay gibi bir sürede bizzat başında durarak kaybettiğim sürede cabası. böyle olunca aracı 40bintl den aşağı vermemem lazım bu fiyatı verecek biriside olursa satmayı düşünebilirimtabiki. bu fiyata maloldu ama ben aracı çok uygun aldığım için bu fiyata malettim. iyiki yüksek fiyata alıpta bu işe soyunmamışım.

Koşullarınız uygunsa, gönlünüze göre de olmuşsa,sürün keyfini gitsin. Araç sizin için var;siz onun için değil. Güzel İzmirden selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,265
Kaydolan Son Üyemiz
handyman.

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR