Batı Karadeniz Kamping Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tyana Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 739

Tyana

Ana Kamp
Merhabalar. Önümüzdeki hafta Ankara çıkışlı batı karadeniz bölgesinde deniz kenarında kamp yapmayı düşünüyorum. Bu mevsimde denize girilmez tabi ama en azından deniz manzarası alalım dedik :smiley: Bartında North Point Kuzey Noktası Camping diye biryer var yorumları da güzel. Deneyen giden var mı burayı tavsiye edermisiniz? Ya da tavsiye edebileceğiniz Ankaradan karavanla ulaşımı kolay, ücretli, temiz bir kamping var mı?

Mugada'da il özel idaresinin kampı var. Temiz ve düzenlidir ama açık mı bilmiyorum. Arayıp bilgi almalısınız.
North Point'e gitmedim ama alafranga tuvaleti yokmuş.

Avatarınıza göre çekme karavanınız var sanırım.

Öncelikle Karaman köyünden Cide'ye kadar tek şerit nerdeyse. Bu kamp alanından ilerisini motokaravan için tavsiye ederim. İlerisi için; Doğa çok güzel, yollar tehlikeli.

Karaman köyünden Bartın yönüne doğru bölünmüş yol, en nihayetinde biraz daha iyi.

@yugun hocamızın dediği gibi Mugada müsait. Bağımsız sistemleriniz varsa Karadeniz coğrafyasının her yeri güzel.

Bende ara tatilde bu bölgeyi düşünüyorum.

Avatarınıza göre çekme karavanınız var sanırım.

Öncelikle Karaman köyünden Cide'ye kadar tek şerit nerdeyse. Bu kamp alanından ilerisini motokaravan için tavsiye ederim. İlerisi için; Doğa çok güzel, yollar tehlikeli.

Karaman köyünden Bartın yönüne doğru bölünmüş yol, en nihayetinde biraz daha iyi.

@yugun hocamızın dediği gibi Mugada müsait. Bağımsız sistemleriniz varsa Karadeniz coğrafyasının her yeri güzel.

Bende ara tatilde bu bölgeyi düşünüyorum.
Teşekkürler cevabınız için. Evet belirtmeyi unutmuşum çekme karavanla gideceğiz. Mugada da güzel görünüyor. Biraz araştırıp bir tercih yapacağız artık. Dediğiniz gibi heryer çok güzel karadenizde.

Merhabalar. Önümüzdeki hafta Ankara çıkışlı batı karadeniz bölgesinde deniz kenarında kamp yapmayı düşünüyorum. Bu mevsimde denize girilmez tabi ama en azından deniz manzarası alalım dedik :smiley: Bartında North Point Kuzey Noktası Camping diye biryer var yorumları da güzel. Deneyen giden var mı burayı tavsiye edermisiniz? Ya da tavsiye edebileceğiniz Ankaradan karavanla ulaşımı kolay, ücretli, temiz bir kamping var mı?

Ankaradaki en iyi kampyeri Kapadokjya yolu uzeri Mogan Golu kenarin adaki otel Ulasan arkssindaki sahane kamping,restoran ve yuzme havuzlu.Nallihan Milli Park. Kizilcahamam Yaya Kamping ve Termal.Altinok Kamp-Sususzkoy.Eger Karadenize gitmek isterseniz Bartin da 2 kamp yeri vardir,Sonra Abanada kamp yeri,Sinop da kamp yeri-Marti Kamping.Unye de Altinkum Kamp.Cinarsuyu Orman tesisleri kampi,Derya Motel Kamping/Restorant,Gulen kamping,Cinarsuyu Tabiat parki.bu Kampinglerde kalabilirsiniz.​

Kuzey Noktasında 6 gece konakladık çok beğendik. Denizin hemen kenarında çok huzurlu bir yer. Çok misafirperver bir işletmecisi var. Fiyatları da bir çok kampinge göre çok uygun. Karavan başı elektrik ve suyla birlikte günlük 300 TL ödedik. Yazın da mutlaka gideceğiz. Ulaşımı da Ankaradan oldukça kolay. @BörüBars hocamın dediği gibi bu noktadan sonrası doğu yönüne doğru çekme karavan için pek uygun değil yol çok iniş çıkışlı ve kıvrımlı.

Kuzey Noktasında 6 gece konakladık çok beğendik. Denizin hemen kenarında çok huzurlu bir yer. Çok misafirperver bir işletmecisi var. Fiyatları da bir çok kampinge göre çok uygun. Karavan başı elektrik ve suyla birlikte günlük 300 TL ödedik. Yazın da mutlaka gideceğiz. Ulaşımı da Ankaradan oldukça kolay. @BörüBars hocamın dediği gibi bu noktadan sonrası doğu yönüne doğru çekme karavan için pek uygun değil yol çok iniş çıkışlı ve kıvrımlı.
Ne güzel, Beğenmenize sevindim.

Fiyatı uygunmuş, havalar nasıldı?

Ereğli'ye gidecektim bende, Ereğli-Filyos arası bitireyim dedim ama güneş paneline taş atmışlar onla uğraşıp, hava da yağmurlu olunca çıkamadım.

Ara tatillerde Ankara için daha çok güney müsait gibi. Ama hava erken kapandı her yerde.

Fiyatı uygunmuş, havalar nasıldı?

Ereğli'ye gidecektim bende, Ereğli-Filyos arası bitireyim dedim ama güneş paneline taş atmışlar onla uğraşıp, hava da yağmurlu olunca çıkamadım.

Ara tatillerde Ankara için daha çok güney müsait gibi. Ama hava erken kapandı her yerde.
Hava sıcaklık olarak çok iyiydi. Webastonun depoda 2 litre civarı mazot vardı keyfe keder kullandık onu da bitiremedik bile. Bir gün yağdıysa diğer gün açtı. Hem gezdik hem karavanda vakit geçirdik ikisi de keyifliydi. Bir tek cumartesiyi pazara bağlayan gece fırtınalıydı zaten batı karadenizin tamamını vurdu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR