Aydınlatma için Tavsiyeleriniz Nelerdir? (El Feneri ve Kafa Lambası)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan giray2000 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 92
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,136

giray2000

Yeni Üye
her koşulda kullanabileceğim bir elfeneri almak istiyorum.ben maglite düşünüyodum ancak stream light diye bi marka daha duydum siz ne tavsiye edersiniz
??? ??? ???

Etiketler
Benim öyle ciddi bir el fenerim yok, el feneri olarak alüminyum alaşımlı sağlam gövdeli, 2 kalem pille çalışan energizer fenerim var. Gayet memnunum, 2-3 senedir sapasağlam kullanıyorum. Aydınlatma için pratik olduğundan alın feneri kullanıyorum. Lucido marka, 2 kalem pille çalışıyor, 3 ledli ama tek lediyle bile çok iyi aydınlatma sağlıyor ve tek ledle 65saat (3 ledle 25saat) pil ömrü var, 10metre derinliğe kadar su geçirmiyor, 33metre aydınlatma menzilli... Kamplarda alın fenerinin yanında pek sık olmamakla birlikte akülü fener de kullanıyorum.

product.jpg

http://www.lucido.de/products/product.php?id=18&lang=de

el fenerinden ziyade kamplarda kullanmak adına kafa lambasını tercih etmenizi öneririm.hem cok rahat oluyor hem aydınlanma bayağı yüksek oluyor.

eger cok ucuz bişi dusunuluyorsa pazardan yada avcılık dukkanından bir fener kap gel derim!ha ama saglam bişi istiyorsan istanbulda belli olan dukkanlar var!onlara gidip bakabilirsin yada internetten bakıp getirtebilirsin! e-bay.com turkiyeye getiriyor.
baska bi secenek petzl yada vaude nin az pille calısan ve fazlasıyla ısık veren fenerleri 30-50 € arasındadır!
bilginize...

kafa feneri +1

ya sedat'ım, can'lar ..

benim kazadan önce (taa 1999 dan önce) iki tane petz kafa var dı..
bi tanesi tam mıçtı .. lastikleri koptu, moptu, yani çöp
bi tanesi yaniim mi yanmiim mi ? düşünüyo.. hıyar ..
kafamdan anlıma düşüyo.. bi görseniz ..
hasbi tembeler, kampta ......................... :D

ya, bi ucuz kafa lambası nerden kaparım, ne marka ??
tam fransız olduk bu işlere ..

tşk.

gökhan

Ben bu işlere başladığımdan beri hiç markalı pahalı bir kafa lambasına sahip olamadım.
Aslında parama kıyamadım desem daha doğru olur.
Şu anda kullandığım kafa feneri energizer marka :smiley:
2 adet mercekli beyaz ledi var ve 30-40 m mesafeyi çok rahat ve net aydınlatıyor.
1 adet de kırmızı led koymuşlar. Sinyal vermek ve çadır içinde daha sıcak bir ortam yaratmak için iyi oluyor :smiley:
24-25 YTL gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.
Ambalajında 4 adet de alkalin pil var.
Yani kafa lambasının kendisi 20 YTL den ucuz bir fiyata geliyor.
Migros , Carrefour gibi büyük marketlerin pil reyonlarında bulunur.
Selamlar

adaş teşekkürler..
valla petzl metzl,
ben de markaya bakmam da,
yurtdışında bi bu vardı,
10.00 usd ye almayanı dövüyolar dı..
iş gördü de ....
tavsiyene tekrar teşekkür..
gökhan

Valla Ben Avcı Malzemesi Satan Bir dükkandan 5 Ledli Bir Kafa Feneri Aldım Çok Güzel Aydınlatıyor.Ezelinden Beridir Bunu Kullanıyorum. Ve Halen Fiyatı 5 ytl. Markasıda Ne Önemi Varkı Alan Memnun Satan Memnun

canlar,

ilgiye çok teşekkürler, ya ne güzel bir grup bu ..
tanışmayı çok isterdim..
bak hobaa (murat can), şu mayıs / haziran, bolkar geyiğini bi ayarlamazsan;
uykulukları, valla ma senden çıkarırım..
şaka şaka..........

nadir abi sesssssssssssssssssssssssssssss

sevgiler,

gökhan

Fener konusunda ben çok çeşitli fener kullandım ve biraz şanssızlıklar yaşadım.
İlk kafa lambamı linosoprt tan aldım 4pilli petzl'ın en basit modeliydi. tamam su geçirmiyordu ama oluk oluk pil harcıyordu mübarek v8:smiley: sonra ampüllerini değişitirip sarfiyatı aşağı çekmeye çalıştım ama buda tatmin edici olmadı.
Akabinde bir dönem 3büyük pilli maglite kullandım kısa süre...süper ışık veriyor sarfiyatı iyi ama çok ağır...Kullanımı rahat olmuyor ama çok güzel ceviz-fındık kırıyor :D
Sonrasında albastar'ın yine 4 pilli bir kafa lambasını aldım ki şuanda da halen kullanıyorum orta düzeyde ekonomik ve rahat kullanımı var.
Yalnız petzl duo'nun ledli versiyonu çıkmıştı 2-3sene önce onu sadece 1kere gördüm muazzam bir fener.
Az enerji çok aydınlatma ve uzun ömür bir arada. Yalnız 50€ kadardı ama değer kanımca...
Birde piyasada ortasında normal ampül ve ampulün etrafında 6 ledli fenerler var onlar çok muazzam.
çalışma konumları çok iyi... tek ampül, 3lü led, 6 led ve 6 led +ampül şeklinde yanıyor ve bu full durumda bile 3 pille 6saat çalışıyormuş.
Çokta pahalı değil ama markası yok.

Merhabalar ,
Av mağazalarında ithal Çin malı 8-10-12 LED li alın lambaları var. 7,5 lira. Çok süpper ışık vermese de işe yarıyor.
Hafif mi hafif. (3 ince pil ile 175 saat ışık verdiği yazıyordu. -> 4 led ile kademeli olarak 4-8-12 yakabiliyorsunuz. Flaşör sistemi de vardı.)
Bir bakın derim.
Ucuz etin yahnisi yavan olur deselerde tanınmış bir markaya 25-30 euro verileceğine kullan at diyorum.
:smiley:

Valla bende Aydınlatma işine karşı zaafım var..bu iş bende hastalık...yemem içmem onu alırım :smiley:
Yağmur geçirmeyen kamp fenerinden tutunda, 100 m aydınlatan kafa feneri petzl ve araçta sarj edilebilen mag_lite ta kadar her şeyi bulundururum......Hastalık işte :D

Avcılık dönemlerinden kalan tüfek ve çakılarında haddi hesabı yok... :smiley:

ya size anlatiim de gülün,

bu petzl metzl sıkı bi düşünsün,
bu çan çin'lerden valla korkulur.

erdem ve sedat kardeşin tavsiyesi üzerine ~ 2 ay önce
gittim karaköy (istanbul) avcı dükkanlarına, 10 kaada bi kafa lambası kaptım..
herifler işi bitirmişler, baya iyi...

bu muhabetlerde öle marka işi bitmiş, bana göre ..

slm.

gökhan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR