Artık Benim de Bir Unimog'um Var.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan scuba06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,225

Etiketler
Ynt: Artık Benim de Bir Unimog'um Var.

hayırlı olsun daha detay resimlerni bekliyorum özellikle püskürktme unitesini ve aktarım güç aktarım elemanlarını
i

Thanks for all ;D
Açmış oldugum konuya bu kadar duyarlılık gösterdiğiniz için öncelike teşekkürler, Araçta ne gibi farklılıklar yapabilecigim konusunda henüz netleşmiş bir düşüncem yok açıkcası ama şu anki önceligim üzerinde takılı olan ekipmanın ve aracın gerekli bakımlarını yaptıktan sonra çalıştırmayı deniycem sonraki işim kar ekipmanlarını , kupayı ve kasayı söktükten sonra gerekli parçaların yenileştirilmesi, tamiri vs. gibi şeylerle aracı mümkün oldugunca orjinaline sadık kalınarak toparlamaya çalışcaz bakalım, daha önceki deneyimlerimden edindigim kazanımki bu arac benim 4. unimogum sayılır...''Bir iş yapıosan temiz yapacaksınki başın ağrımasın'' kim söylemiş olsun bu sözü VİCTOR HUGO diyelimde derin anlam taşıo sanılsın ;D
Bu arada mogzilla rumuzlu arkadaşımın...
önerilerine katılmakla birlikte LPG taktırmakla ilgili teredütlerim var, sonuçta bu konuya vakıf deilim ama daha oncesinden kullanmıs oldugum v8 mercedes 500sel marka bir aracıma taktırmış sürekli sorunlar yaşamıstım (gaz yememe, patlama hatta az kalsın yakıoduk arabayı ;D), Bu işten anlayanlara sordugumdada yüksek cc li araçlarda bu tarz sorunlarla sıksık karşılaşıldıgı bundan dolayıda acıkcası kendi düşüncem baba yadigari w123 300D mercedes marka bir aracım boşta duruyor onla deişme düşüncem var ama yinede bu model araçlara LPG uygulatan arkdaşlardan iyi kötü düşüncelerinizi bekliyorum,
RESİMLERİ YARİN İNŞALLAH EKLİYCEM ARKADAŞLAR

Sükrü bey öncelikle hayırlı olsun.

Bence önündeki kar aparatını çıkarmayın

Önümüz kış Bolu'ya,Kartepe'ye gezilerimiz olacaktır.Siz önden yolu açarsınız biz arkanızdan geliriz ;D ;D

arkadaslar kusura bakmayın bıraz gec oldu ama ekleyebıldim sonunda

Bugün itibariyle unimogumun lastik problemlerini çözüp kapalıgaraja çektikten sonra operasyona başlamış bulunmaktayım ;D bakalım bu ölüyü diriltebilcekmiyim, görüşürüz arkadaşlarr hakkınızı helal edin ;D

iyi günlerde kullanın. Aracı ihaleden kaça aldınız ?

hayırlı uğurlu olsun çok orjinal bir araca benziyor.

Artık Benim de Bir Unimogum Var

Evet arkadalar unu söylemeliyimki çok vahim durumda saylabilirim...

u an int. giri ifremi ve gizli sorumu unuttum acab herhangi bir yolu var m onlar geniden alabilmek için. Yni Cabal bu ifreleri yeniden bana verebilir mi ?

eğer bu aracı diriltebilirseniz frenkeştayna 5 basar çok güzel ve özel bi araç

aracınız çok güzel ve özel bir araç. diğer başlıkta da dediğim gibi fabrika çıkışı bu halde olan ender unimoglardan baksanıza çift depolu aracınız.
ben sizin yerinizde olsam ankaraya kar yağdığında sırf aracımı kullanmak için gider kar kürerim
bugün kaç kişi kendi aracı ile kar küreyebilir ki?

aracın kar küreme ekipmanlarını sökeceksiniz sanırım bu durumda aracın kasasında bulunan küreme kısmının motorunu da sökemeyi düşünüyomusunuz
bir sorum daha olacak ruhsatta bu araç ne olarak geçiyo kar küreme aracımı , arazi aracımı

Öncelikle tüm dostların güzel temenileri için sonsuz teşekkür, açıkcası sizlerden gelen motive edici sözlerden sonra dahabi şevk ve istekle işe motive oluyorum işin en keyif verici tarafıda benim için bu zaten, bu tarz paylaşımlar sonucu en yakışanını burda sizlerin görüşleri dogrultusunda netlik kazandırmak işimi kolaylaştırıyor thanks for all ;D
Bu arada evdilaz rumuzlu arkadaşımın sorusuna cevaben; aracın bugun itibariyle resımde gormus oldugunuz kar kuremeye yarayan ekipmanı kolay bir şekilde araçtan ayırdım, ilerde işime belki yarayabilir düşüncesi ile satmayı düşünmüyorum.İkinci sorunuza gelince evet aracın kasa kısmında 6 silindirli om321a tipi mercedes turbo dizel bulunmakta ve bir kac gun oncede sorunsuz çalıstıgını test etmiş durumdayım, bu parcayıda ilerde jenaratör amaclı kullanabiliegımı dusunuyorum yanı onuda sokup kaldırcam ama bıraz zamana ıhtıyacım var, bugunlerde fırsat buldukca ( gunde bir kac saat ayırabılıyorum)sadece kupayı sökme derdine düştüm bununla ilgili resımleride yakında eklerim zaten. son olarak aracın henuz ruhsatı cıkmadı ama MKE den alırken şartnamede karkureme aracı unimog araca akuple dıye gecıyordu