Arazi Kullanımı İçin Arac GPS Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oguz1134 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,655

oguz1134

Zirve
Yer
İSTANBUL/büyükcekmece
arac gps leri arazi şartlarında yaylalarda misal patika ,toprak yol vs bilgisi veren modeli varmıdır,bu tip cihazlar şehir içi sadece cadde ve sokakmı gösterir.
varsa ! büyük ekranlı ve aşırı pahalı olmayan bir marka öneriniz olabilirmi .
senelik kullanımları ücretlimidir ?
bu harita yükleme işleri ücretlimidir ve neden harıta yüklemek geregi duyulur.

Etiketler
Ynt: Arazi Kullanımı İçin Arac GPS Önerileriniz

Selamlar,
1) yaylalarda misal patika ,toprak yol vs bilgisi veren modeli varmıdır? : eger yuklediginiz haritada var ise bu yollar gosterir
2) bu tip cihazlar şehir içi sadece cadde ve sokakmı gösterir. : Haritanızda mevcut butun yolları gosterir
3) varsa ! büyük ekranlı ve aşırı pahalı olmayan bir marka öneriniz olabilirmi : Garmin veya Magellanın "outdoor" modellerine bakmanızı oneririm..
4) senelik kullanımları ücretlimidir ? : Hayır, kullanım ucreti yoktur (turkiyede tabii)
5) bu harita yükleme işleri ücretlimidir ve neden harıta yüklemek geregi duyulur.? : Evet ucretlidir, yukarıdaki cevaplarımdan da gorebileceginiz gibi, eger harita yuklemez iseniz, yolları goremezsiniz
iyi gunler dilerim, reha

anında bilgilendirme için teşekkür ederim Reha bey
izninizle bir soru daha sorucam "outdoor" modellerine diye belirtmişsiniz autdoor şu dagcıların kullandıgı el tipimi oluyor .autdoor un arac olanıda varmı ? 4 yada 5 inc ekranlı olanlardan .

bu gps olayında reha bey çok bilgilidir,,

benim bildiğim outdoor modellerinde diğer gps -navigasyonlar gibi modeller yok..

magellan xlarge biliyorum büyük ekran olarak..ayrıca araca monteleyecek aparatlarda vardır yanında.
outdoorun güzelliği elinizde, belinizde taşıyabilirsiniz,kumdan toz-topraktan yağmurdan etkilenmezler.bazı modeller suya düştüğünde batmaz su geçirmez vs.vs.

birde bana diğerlerinden daha verimli ,kullanışlı (uydu yakalama vs.) geliyor..
marka olarakta garmin veya magellan öneririm..harita fiyatlarını ,güncelleme seçeneklerini araştırıp öyle alın..

selamlar.

Selamlar,

Garmin Nüvi 500 e bir bakın derim, hem şehir dışı, hem şehir içi navigasyon için üretilmiş bir alet. ben çok memnunum.

Saygılar,

http://www.hepsiburada.com/magellan-explorist-xl-gps-alicisi-45-euro-bedelindeki-detayli-karayollari-ve-sokak-haritasi-2-gb-sd-kart-hediyeli/productDetails.aspx?categoryid=1303494&productid=spormag21

bu magellan xl modeli buyuk ekrani sayesinde arac icin daha kullanisli gibi gorundu bana, buna alternatif onerebileceginiz bisey varmi? yada ekrani kucuk ama ayni isi yapabilen yari fiyati biseyler varmi? benim esas amacim gezdigim yerlerin haritada isaretlenmesi ve bunu bir arsiv yapmak, ayni sekilde gidecegim yerlerle ilgili onceden gidenlerden rotalar alip yukleyip kullanmak. ayrica arac kiti ve arac ici sarj aleti ile birlikte satilan modeller varmi?

Birde bu

GARMİN COLORADO 300 modeli nasıldır satan birisi bunu önerdi araç için daha geniş ekranlı dedi. yada 60 csx veya 60 cx alabilirim sanırım.

Magellan Triton 1500 bir arkadaşımda bunu önerdi özellik olarak yok yok kendisi ufak fiyatı büyük bi alet ,bazı markası olmayan arac tipi modellerde polis radarı ve eds kameraları için uyarı sistemli olan modellerde var.200 tl ye satılık gps cihazı da var sadece haritasıda var bu iş araştırdıkca kafa karıştıran bir iş .alıcagımız cihazın içindeki harita büyük bi ihtimal iş görmiyecek içine sonradan alınacak haritaların fiyatlarını ve ne olduklarını ögrenmek gerekli derim.
bir de nokia telefonlar bu işi yapabiliyor ama şebekesi ile baglantı kurupda yapıyor sanırım uydudan baglantı kurupta yapan ceptelefonu varmı acaba.

hayırlı olsun..

zaten bana göre sağlam 2 marka var.garmin ve magellan..

magellanın xlarge güzel alet ama araç dışı için fazla büyük gibiydi.(fiyatıda büyüktü sanıyorum) ;D

evet fiyatı büyük, tr garantili 1600 xl, garmin in herkesin tavsiye ettiği 60 csx modeli 900 ve türkiye topografik ve yol haritaları içinde dahil

oguz1134' Alıntı:
Magellan Triton 1500 bir arkadaşımda bunu önerdi özellik olarak yok yok kendisi ufak fiyatı büyük bi alet ,bazı markası olmayan arac tipi modellerde polis radarı ve eds kameraları için uyarı sistemli olan modellerde var.200 tl ye satılık gps cihazı da var sadece haritasıda var bu iş araştırdıkca kafa karıştıran bir iş .alıcagımız cihazın içindeki harita büyük bi ihtimal iş görmiyecek içine sonradan alınacak haritaların fiyatlarını ve ne olduklarını ögrenmek gerekli derim.
bir de nokia telefonlar bu işi yapabiliyor ama şebekesi ile baglantı kurupda yapıyor sanırım uydudan baglantı kurupta yapan ceptelefonu varmı acaba.
Nokia N95-N97 vb. gibi cihazlar içlerinde uydu anteni barındırıyorlar.
Direk uydudan bağlantı kurabildiği gibi ,Şebekeye de yönlenebiliyorlar ,
Yönlendirmeleri menüden ayarlanabiliyor.
Uyduyu kaybettiği anda şebekeye otomatik geçip ,tünel vs. bağlantı kopmadan gidebiliyorsunuz.

GPS açıkken pil çok dayanmıyor ,soğuk havalarda 2 saatte bittiğini biliyorum.
çözümü harici bir pil destek ünitesi ,kalem pille çalışıyorlar .

Haritadaki yol üzerinde navigasyon olarak değilde, GPS üzerinde raster veri olarak şöyle bir cihaz var buradaki başlıkta
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=65987.0

faagiu.jpg

2dwdjip.jpg

2ngg75x.jpg

iz0x7n.jpg

2gt6qkk.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR