Araç İçinde Köpek Tüyüne Son

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cenkcc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,873
Ynt: Araç İçinde Köpek Tüyüne Son

Kürşat benim köpeklerim av köpekleri ve ava gidiyorlar kışın gırtlağına kadar çamura giriyor ve o haldede arka koltukta oturmaları biraz zor oluyor ayrıca en güvenli yer onlar için arka taraf kesinlikle koltuk değil ama çok arkadaşım var arka koltuktaki köpekleri yüzünden tehlike atlatan veya kaza yapan sonuçta köpek insan değil tepkisi ani olup sahibim sevsin diye otoyolda giderken üzerine atlayabilir arka koltuktan yada bir kornadan ürküp yada ani geçen bir motor sesi bile tepki vermesi için bir sebebtir ne kadar eğitimli olursa olsun.Kendini düşünmüyorsan karşıdakini düşünmek lazım..Ayrıca ben köpeklerimi severim hatta köpeğim yüzünden mahkemelik bile oldum havlama falan değil çalmaya kalkanı öldüresiye dövmekten sözün özü ben seviyorum o yüzden hem onun sağlığını hemde kendi sağlımı düşünüyorum umarım beni yanlış anlamazsın

Etiketler

koltuklar arasına çarşaf koyuyorsun sonra kaldırıyorsun ne tüy ne bir şey ...hemde böyle güzel bir surat seyrediyorsun

IMG 0177

Tempus' Alıntı:
Tüyünden rahatsız olan köpek beslemesin arkadaşlar :smiley: 3 köpeğim var 3 üde arka koltuğa oturur, işimiz biter araba temizlenir pırıl pırıl olur. Onlar benim çocuklarım gibi kutuya hapsedemem.

Tebrikler düşünce budur. uygulamam da budur.

Colin

Col

Arkadaşlar ben derdimi anlatamıyorum size yada anlamak istemiyorsunuz benim köpeklerim av köpeği ve ava gidiyor kışın her yeri çamur oluyor eve gelene kadar yıkama gibi bir şansım yok ıslak ve çamurlu vaziyette nasıl koyacaksın arka koltuğa bırakın lütfen duygu sömürüsünü sizin köpekleriniz gibi sokakta dolaşıp sonra arabaya binmiyorlar yada yağmur yağdı diye üzerine yağmurluk giydirmiyorum köpeklerimin 38 yaşındayım ve 5 yaşından beri köpeklerim var halen evimin terasında 2 köpeğe bakıyorum bana hayvan düşmanı gibi tavırlar sergilemeniz üzüyor beni.Ben köpeklerimi doğası gereği av köpeği oldukları için araziye çıkartıyorum ve avlanıyorum onlarla birlikte yani doğasında ne varsa onu yapıyorlar yıllardır bu iş eğitimle falan olabilecek birşey değildir asla bir köpeğe ıslak ve çamurlu iken oğlum veya kızım orur burda hareket etme eve kadar ortalık çamur oluyor diyip put gibi durduramazsınız en profosyonel eğitimci bile bunu başaramaz gerektiğinde 500 km yol gidiyorum av için varsa böyle bir eğitimci söyleyin bende bileyim.Keşke benim köpeklerimde sizlerinki gibi ev köpeği olsada sadece patileri ıslansa bende silip arka koltuğa koysam birgün deneyin bakalım götürün çamura yatsın yuvarlansın sonra ıslak ıslak koyun arka koltuğa çarşafla ne demek istediğimi anlarsınız

Cenkim , arkadaşların bakışı kendi pencerelerinden vede kendilerine göre doğru , senin anlattıklarında sana göre ve doğru (aresi tanıdığımdan dolayı çok iyi biliyorum her gezide dalgıç gibi sudan -çamurdan çıkmıyor kerata ) .
Çamurda mücadeleyi offroad camiasından dışarda olan insanlar , nasıl anlayamıyorsa ; av sporunun dışındaki dostlarında seni anlamaları oldukca zordur tabi . Sıkıntı yok herkes kendince haklı , uzatmaya gerek yok bence ;)
Kerem de düşünüyordu bir taşıma kabı , paylaştımı seninle bilmiyorum .

Cenk ben seni anlıyorum . Ama ne olursa olsun o ufak kutulara köpek koymaya karşıyım . Ava gidiyorsan o zaman hilux tipi bişeyler al yada arkaya havuz paspas yap yanlara branda yaptir . Genelde avcı arkadaslar böyle yapıyor

cenk bey
herkez istediğini yapmakta serbest bende sizin gibi av köpekleri ile büyüdüm o ev köpeği zannettiğiniz benim puanterim kendisi aslında bretagne dır.dedemin ilk safkan gelen köpeklerinden birinin suyunun suyudur aklınızın alamıyacağı kadar çamur su olan her yere girer.bagajımda plastik kova ince dişli demir tarak kıl fırca ve havlusu var zaten bu köpekler ıslak bırakıldımı hasta olur bildiğiniz gibi.

Canpet diye bir firmadan koltuk kılıfı aldım amerika fiyatından ucuz ön temizlik çup arabaya haftada 2-3 çarşaf yıkanır ben birde şehir hayatı yaşamadığım için köpeğim denizde dahil 24 saat bizimle eşimde bende hiç gocunmadan 5dakikalık ön temizliği yapıyoruz.
valla biz tekneye bile alıyoruz araba ne ki (bizim düşüncemiz)

akıl vermek bize düşmez ben sadece yaptığımı paylaştım ama siz genede o kutuya sokmayın mümkünse

029

adam ilan koymuş alan alır kullanır kullanmak istemeyen almaz.
bence ilan kısmında değilde bu konuyla ilgili bir başlık açılsın orada herkez düşüncelerini paylaşsın.

ilan güncel.

jeep96' Alıntı:
adam ilan koymuş alan alır kullanır kullanmak istemeyen almaz.
bence ilan kısmında değilde bu konuyla ilgili bir başlık açılsın orada herkez düşüncelerini paylaşsın.

ilan güncel.

ilan koyan adam da bizimle sohbete katılırken ve bir ortak noktaya varmaya çalışırken siz neden rahatsız oluyorsunuz ki? kimse hakaret etmiyor kimse karşısındakini incitmiyor , bişeyleri konuşabilmeye alışmak lazım.

Tempus' Alıntı:
ilan koyan adam da bizimle sohbete katılırken ve bir ortak noktaya varmaya çalışırken siz neden rahatsız oluyorsunuz ki? kimse hakaret etmiyor kimse karşısındakini incitmiyor , bişeyleri konuşabilmeye alışmak lazım.
ofroad yönetim diyor isminizin orada.sizin bilmeniz lazım bu tarz muhabbetlerde gerkirse başlık açılmasını ve konuşmaların oraya taşınması gerekliliğini.
rahatsızlık değil sadece hatırlatmaydı. kesinlikle size katılılıyorum her konunun konuşulması inciltmeden hakaret etmeden tartışılması lazım, benimki sadece ilan ilan olarak kalsın muhabbet arasında kaynamasın düşüncesiydi. hatırlatmamdan siz rahatsız olduysanız kusura bakmayın.

jeep96' Alıntı:
ofroad yönetim diyor isminizin orada.sizin bilmeniz lazım bu tarz muhabbetlerde gerkirse başlık açılmasını ve konuşmaların oraya taşınması gerekliliğini.
rahatsızlık değil sadece hatırlatmaydı. kesinlikle size katılılıyorum her konunun konuşulması inciltmeden hakaret etmeden tartışılması lazım, benimki sadece ilan ilan olarak kalsın muhabbet arasında kaynamasın düşüncesiydi. hatırlatmamdan siz rahatsız olduysanız kusura bakmayın.

önemli değil rahatsız olmadımda, ilanlarda genelde insanlar duygu ve düşüncelerini zaten paylaşıyor, sadece araba ilanları gibi ilanlarda bu araba bu kadar etmez şu kadar eder buna bu parayı vermem gibi yazılanlardan rahatsız oluyoruz. bu gibi konularda ise duygusal tepki ve görüşlerimizi yazmamız doğal.

Tempus' Alıntı:
[attachment=1]

hangi birini kutuya koyayım :smiley:
Kürşat ,
Bende var toplamda baktığım 8 köpek 2 tanesi evde 6 tanesi arkadaşımın çiftliğinde 30 senedir hayatımda köpeklerim var mecburen çünkü avcıyım en iyi arkadaşım avda köpeklerimdir ama artık yoruldum o yüzden aracımda köpek tüyü istemiyorum o yüzden kullanıyorum ve kullanmaya devam edeceğim bu kutuyu bana yapan marangoz arkadaşım birço araca yaptı ve benden elinde olanları satmam için ilan verirmisin dedi bende eyvallah dedim ve koydum ilanı ama olay oldu...Biz avcılar için köpeklerimiz neredeyse ailemiz kadar önemlidir hatta çoğu köpek sahibinden daha çok değer veririz onlara şayet bu kutudan bu kadar rahatsız olduysanız alayım getireyim Beyoff oyunlarına bir tane yakıp ısınalım herkes mutlu olsun sorun çözülsün.Lüften bana kimse demagoji yapmasın hayatında kaç kişi bir köpeğe 10 000 tl para harcamıştır???Kanadadan getirttiğim labradorum 2009 yılında ömerlideki hedera park evlerinin bahçesinden kaçarak göle gitmiş ve orada bir domuz tarafından tüm gögsü parçalanmış olarak geri döndü tam 3,5 ay acarkentte bu tarz yaralanmaların uzmanı bir veteriner tarafından tedavi edildi hergün ataşehirden acarkente gittim başında bekledim ölü bir köpekten parçalar alındı ve benim köpeğime nakledildi sonunda hayata döndü ve şimdi aslanlar gibi av yapmakta.Şimdi derlerki o kadar para harcamamıstır atıyordur diye veteriner halen acarkentte fatura suretleri halen saklanıyor inanmayan olursa onuda belgeleriz sorun olmaz..
Hangi birini kutuya sokayım demişsinya haklısın ama gerekirse her şekilde taşırım bende ama dedimya yaş 40 a yaklaştı yoruldum artık gençken bende çok taşıdım araç içinde çeşitli hayvan hatta bir keresinde 200 km bir kocaman koyunda taşımıştım..........Ama o zamanlar gençtim artık değilim o yüzden kutuya devam....

Av 497

Cenk merhaba,
İlan hala güncelmi ? İletişim bilgilerini verirsen yerinde incelemek isterim.
cenkcc' Alıntı:
Avcılıkla uğraşanlar veya köpeği olanlar için Suzuki vitara için yaptırmış olduğum fakat diğer çoğu aracada sığan ön tarafı tel olup hava sirkilasyonu için yanlarda havalandırma delikleri olan köpek taşıma kutusunu depomda yer açmak için satıyorum.Hem kendi güvenliğimiz için hemde dostumuzun güvenliği için dizayn edilmiştir ve araç içerisinde uçuşan tüy sorununa kesin çözümdür.Ek parçası ile dilerseniz lpg tankının üzerinide kapatıp eşyalarınızı koyabilirsiniz tüm vitara jlx modellerine uygundur..
Fiyat 150 tl dir..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR