Akıllı Telefonlar Üzerinden PTT (Bas-Konuş) Haberleşme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan outdoor Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 105
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,217

outdoor

daddy, snowboarder, diver, climber, sailor...
Yer
İstanbul
Web
www.newin.com.tr
selamlar, muhtemelen aranızda bilenler ve kullananlar olacaktır ama bilmeyenler için önermekte fayda var bence.
birçoğumuz akıllı telefonlar (smart phone) kullanıyoruz, haberleşmeden, arazide, şehirde yön bulmaya kadar çeşitli işlevlerini değerlendiriyoruz.
telefonlarda internet üzerinden bas-konuş formunda gsm opertörü destekli iletişim sağlayan bir çok sektör var çevremizde ama benim önereceğim program bir çok işletim sistemini kullanarak ortak haberleşme sağlayabiliyor.
www.zello.com adresinden download edilebilir.
program "apple IOS (iphone-ipad-ipod), android, blackberry ve PC üzerinde kurulup çalıştırılabiliyor.
hemen bütün işletim sistemlerine hitap etmesi oldukça cazip.
programı indirip kurduktan sonra bir kullanıcı adı tanımlayıp çağrı alıp gönderebiliyorsunuz, gruplar oluşturup kanal mantığı üzerinden kullanabiliyorsunuz eğer isterseniz oluşturduğunuz kanallara şifre vererek kapalı gruplar oluşturabiliyorsunuz yada mevcut (oldukça fazla sayıda) kanallardan sohbetlere katılabiliyorsunuz.
program basit oldukça kullanışlı en önemlisi de GSM şebekesinin olduğu heryerde bir "telsize" sahip oluyorsunuz.
hem 3G hemde EDGE üzerinden oldukça başarılı iletişim sağlıyor.

Etiketler

Tesekkurler, bende indirip (arkadaslarimada indirtip) deneyecegim.
Calisma sistemi gsm uzerindenmi, net uzerindenmi ve ozellikleri hakkinda paylasim yaparim.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Evet programi kurdum, kurdurttum. Gayet basarili bir program ses gecisleri gayet guzel.
Internet uzerinden haberlesiyoruz.

Bu arada gezenbilir sitesine de bir kanal acmak lazim diye dusunuyorum nacizane...

Merhaba
Gezenbilir gruba giriş için şifre istiyor, nedir şifre?

Samsung Galaxy S II - Tapatalk ile gönderildi.

özür dilerim aslında şifre koymayadım ama yanlışlıkla şifreyi tıklamışım, kaldırdım şimdi giriş açık silip yeniden eklenebilir.

paylaşım için teşekkürler bas konuş özelliği olan (benim tlf n95) akılsız ;D telefonlar için de uygulayabilirmiyiz?

desteklediği işletim sistemleri içinde malesef symbian görünmüyor.
ios, android, blackberry ve pc üzerinde çalışıyor.

ama en azından PC üzerine kurulabilir, ofis içerisinden ben PC den kullanmayı tercih ediyorum.

Bildigim kadariyla yok, android-blackberry-iphone ve pc ler icin yapilmis henuz diger isletim sistemleri icin calisma yok gibi gorunuyor, aslinda olsa cok guzelde olurdu bence.

outdoor' Alıntı:
desteklediği işletim sistemleri içinde malesef symbian görünmüyor.
ios, android, blackberry ve pc üzerinde çalışıyor.

ama en azından PC üzerine kurulabilir, ofis içerisinden ben PC den kullanmayı tercih ediyorum.
bu arada gezenbilir kanali gorunmuyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR