94 Zj Çig Benzin Yakma Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan machoni Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,935

machoni

Yeni Üye
Yer
iskenderun
Merhaba arkadaşlar inanın aracımı sizin formunuzadaki bilgi ve paylaşımlar neticesinde aldım ,aracım benzinde çok dengesiz çalışıyor ve çiğ benzin atıyor hali ile yakıt oranıda fazla , lpg ayarı istediğimde de enjektor oranları normalde 3-5 arası olmalıyken bende 15-20 ms arasında geziyor , map sensörü , buji ve kabloları değişti , egr valfi iptal edildi, ancak arıza devam etmekte acaba başka ne yapabiliriz ? Ustamız basınç hortumlarıda çıkarılmış diyor ama şemamızda yok yardımlarınızı bekliyorum ...

Etiketler
Ynt: 94 Zj Çig Benzin Yakma Sorunu

Arkadaşlar oguzhan3434 dışında sizlerden herhangi bir bilgi alamadım , ancak size benim yaptırdıklarımı yazmak istiyorum olaki böle bir sorun ile karşılaşırsanız . Bujiler ve buji kabloları - Isı müşürü - Distribütor kapağı ve tenzi makarası - Emme manifold temizlendi ve conta takımı değişti - Gaz kelebeği temizlendi - ais motoru değişti - map sensörü çıkma bulabildim değişti ama aracın arızası ile ilgili bir değişme olmadı . son olarak benzin pompası değişdi şuan araç gaz kesme ve patlama yapmıyor , ancak duman atma ve enjektör açma süreleri halen yuksek ve araçda yuksek yakıt tüketimi var.Birde ilk çalıştığında bir süre gaza basmazsam stop ediyor.

ilginc bisey olmus.o sorunuda hallettikten sonra bi yaz sebebini merak ettim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bir elektronikci buldum , sensörlerin kontrolü için 2 gün kaldı , Usta aracın hava aldığını bu nedenle fazla benzin çektiğini izah etti , Manifold ve gaz kelebeği temizletilmişti zaten geriye %90 TPS sensörü kalıyor sipariş edildi , yarın elimde olucak umarım sıkıntı çözülür.

Sıkıntı emisyon sisteminde çıktı , hortumlar iptal edilmiş - hatalı bağlanmış , bir kısımını ergun abinin şeması ile gidermeye çalıştım , eskiye göre araç rahatladı ama tam olarak çözemedim . herhalde Evap veya vakum selonoidi değişmeli ...

onlarda degisince sikinti kalmicak mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk