4x4 araçların egzos muayene periyotları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tameray Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,441

tameray

Kamp II
Yer
İSTANBUL
Arkadaşlar bu gün aracımın egzos muayene tarihi geldiği yakınımda bulunan bir egzos muayene istasyonuna gittim. Yetkili, arazi taşıtlarının muayene periyotlarının yılda 1 olduğunu, şimdiye kadar 2 yılda bir yapılmasını da yanlışlık olarak değerlendirdii. Bilgisi olan arkadaşlar konuya bir açıklık getirebilir mi ? Yoksa şimdiye kadar 2 yılda birdi de bu sene kanun mu değişti ?

Etiketler
Ynt: 4x4 araçların egzos muayene periyotları

1 yıl olduğu doğru. saçma ama öyle.

Yine hatalı konu başlığı.

Üye olurken forum kurallarını gösteren sayfada sanırım sadece KABUL EDİYORUM. düğmesini okuyor herkes benim gibi.
;D

Devletin 4x4 lere bir gıcığı var herhalde. Çoğu normal binek araçlardan pek te farklı olmayan aletlere ne diye farklı kural çıkarmışlar ki?

eskiden muayene de öyleydi dua edelim bence.

olasiliksiz' Alıntı:
Devletin 4x4 lere bir gıcığı var herhalde. Çoğu normal binek araçlardan pek te farklı olmayan aletlere ne diye farklı kural çıkarmışlar ki?
Söyleyecek bir şey bulamıyorum yaa..

SUV diye tabir ettiğimiz 4*4 araclarda 2 yıldır. normal traktör gibi olan arazi araclarında süre bir yıldır. ben en son 2 yıllık olarak yaptırdım. aracım toyota prado 3.0

Muayeneyi yapan yetkilinin söylediğine göre ruhsatta arazi taşıtı yazması yeterliymiş, ruhsatta sizin araç ne olarak geçiyor ?

tameray' Alıntı:
Muayeneyi yapan yetkilinin söylediğine göre ruhsatta arazi taşıtı yazması yeterliymiş, ruhsatta sizin araç ne olarak geçiyor ?

Artık ruhsatta yazanlar önemli değil. Bende Range Rover var ruhsatta otomobil yazıyo. Jimny varken jimnyde arazi taşıtı yazıyodu

İlginç... Benim de " Hususi Otomobil ( Arazi Taşıtı ) " şeklinde yazıyor, ne alaka anlayamadım ...

Benim aracında da arazi taşıtı geçiyor ve iki yıllık yapıldı. Araç 2007 gv

aracınız otomobil arazi taşıtı ise yani M1G sınıfı ise muayene periyodu 2 yıldır , aracınız kamyonet arazi taşıtı yani N1G veya sadece G sınıfı ise muayene periyodu 1 yıldır.