4.0 ile 5.2 Arasında ki Yakıt Farkı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan asyaasrın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,507

Etiketler
Ynt: 4.0 ile 5.2 Arasında ki Yakıt Farkı

önce bir 4.0 kullanın sonra bir de 5.2 kullanın...kararınız ona göre zaten vereceksiniz. motor mekanik donanım olarak ufak tefek farklılıkları var. burada belirleyici vergi ve tüketim olacaktır sizin için kaç model alacağınıza göre vergiyi hesaplayın. tüketim olarak örnek vermek gerekirse 100 tl lpg ile en fazla 200 km yapıyorum şehiriçinde. 5.2 96 model var bende. ultra bakım vs yapsam 250 kmye çıkar bu rakam ama 300 olmaz kesinlikle. yaptığınız yol kullanacağınız yere göre karar verebilirsiniz.

1994 model 5.2 lt 226-250 motor gücü içinde geçerlimi bu yakıt sarfiyatı?

Aslan besleyen yemini dusunmez yegenim

Demis bir buyugumuz ;D ;D ;D ;D

mertbirincioglu' Alıntı:
önce bir 4.0 kullanın sonra bir de 5.2 kullanın...kararınız ona göre zaten vereceksiniz. motor mekanik donanım olarak ufak tefek farklılıkları var. burada belirleyici vergi ve tüketim olacaktır sizin için kaç model alacağınıza göre vergiyi hesaplayın. tüketim olarak örnek vermek gerekirse 100 tl lpg ile en fazla 200 km yapıyorum şehiriçinde. 5.2 96 model var bende. ultra bakım vs yapsam 250 kmye çıkar bu rakam ama 300 olmaz kesinlikle. yaptığınız yol kullanacağınız yere göre karar verebilirsiniz.

100 tl lik gaza 200 km az değil mi? benim 93 zj 5.2 benzinde 65 - 70 krş yakıyor tabiki fazla basmamak ve trafiğe girmemek şartıyla. lpg aldığımda ise beklediğim rakamlar 33 - 40 krş. 50 krş ise eğer sanki lpg taktırmanın çok ta anlamı yokmuş gibi geldi

mjeliada' Alıntı:
100 tl lik gaza 200 km az değil mi? benim 93 zj 5.2 benzinde 65 - 70 krş yakıyor tabiki fazla basmamak ve trafiğe girmemek şartıyla. lpg aldığımda ise beklediğim rakamlar 33 - 40 krş. 50 krş ise eğer sanki lpg taktırmanın çok ta anlamı yokmuş gibi geldi

valla ben benzinde 650 krş gördüm uzun yolda sabit hızda kllima açık iken...hızım 110 u geçmediği halde bu kadardı. geçen hafta buji buji kabloları hava filtresi devir daim pompası radyatör komple ve ön arka fren balataları el freni,direksiyon amortisörü değişti iyi bi bakımdan geçtik bakalım. tüketimde değişiklik olacakmı...hiç sanmmıyorum ama bugün doldurdum lpgyi bikaçgüne belli olur

mertbirincioglu' Alıntı:
valla ben benzinde 650 krş gördüm uzun yolda sabit hızda kllima açık iken...hızım 110 u geçmediği halde bu kadardı. geçen hafta buji buji kabloları hava filtresi devir daim pompası radyatör komple ve ön arka fren balataları el freni,direksiyon amortisörü değişti iyi bi bakımdan geçtik bakalım. tüketimde değişiklik olacakmı...hiç sanmmıyorum ama bugün doldurdum lpgyi bikaçgüne belli olur

araçlarımız aslında çok iyi yakıyor. otomatik civicim vardı 2009 elegance ; 40 kuruş yakıyordu ve 1.6 motor. gittiğiniz yola baglı olabilirmi acaba? şehirlerarası çıktığımda 12.5 lt ortalama tutturdum tabi cruise control açık 90 km de 46 kuruş ediyor

mjeliada' Alıntı:
araçlarımız aslında çok iyi yakıyor. otomatik civicim vardı 2009 elegance ; 40 kuruş yakıyordu ve 1.6 motor. gittiğiniz yola baglı olabilirmi acaba? şehirlerarası çıktığımda 12.5 lt ortalama tutturdum tabi cruise control açık 90 km de 46 kuruş ediyor

evet aslında hacmine göre az görünsede daha az yaksa hiç fena olmaz. ilk aldığımda nisan 2010 da 100 tl lpg ile 230 km falan görüyordum ona da razıyım ama olmuyor artık yakalayamadım o veriyi hala ona kızıyorum

ARKADAŞLAR YAZDIKLARINIZI OKUDUM AMA BEN BU DEDİKLERİNİZE ULAŞAMADIM 50 TL GAZ 65 KM YOL BU NASIL İŞTİR BEN BUNU NASIL DÜŞÜRECEM BANA YARDIM EDERMİSİNİZ İST ÜMRANİYEDEYİM LPG ATİKER BANA LÜTFEN BİLDİKLERİNİZİ YAZIN 0532 03 85 59 MURAT ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

KARKADİL' Alıntı:
ARKADAŞLAR YAZDIKLARINIZI OKUDUM AMA BEN BU DEDİKLERİNİZE ULAŞAMADIM 50 TL GAZ 65 KM YOL BU NASIL İŞTİR BEN BUNU NASIL DÜŞÜRECEM BANA YARDIM EDERMİSİNİZ İST ÜMRANİYEDEYİM LPG ATİKER BANA LÜTFEN BİLDİKLERİNİZİ YAZIN 0532 03 85 59 MURAT ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Oncelikle foruma hosgeldin

Ikinci olarak forumlarda ve chat yaparken buyuk harf kullanmak bagirmak demektir. Sesini yukseltmek manasinda degil.Firce cekme manasinda bagirmak demektir. O yuzden lutfen bundan sonra ki mesajlarinda bu hususa dikkat edersen seviniriz.

Simdi gelelim sorununa.

Atiker (benim gozumde tamamen kisisel fikrim hicbir bilimsel veriye dayanmiyor) bizim araclara uygun bir sistem degil.Cunku kim ile konustuysam bir memnunniyetsizlik soz konusu.

Ilk yapman gereken aracin benzinde nasil calisiyor ona bakmak. Once arac benzinde duzgun hale gelecek ki ondan sonra LPG icin gerekli duzenlemeleri yapabilinsin.

Ardindan sanzumanini bir kontrol ettir. Roket teli denen Kick Down Wire i bir kontrol ettir. Bunlarin hepsi asiri yakit harcamasinin arkasinda yatan sebeplerdir.

Simdi bazi arkadaslar diyecek ki

Eeee buji buji kablolari vb.

Dedik ya arac once benzinde iyi calissin ondan sonra LPG ye bakalim. Cunku benzinde duzgun calismayan arac LPG de de duzgun calismaz ve cok yakar.

motor ve şanzımanı gösterdiğim ustalar çok iyi olduğunu söylediler roketlemesi falan bilgisayara bağladılar iyi dediler benzine gelince sanki ara ara bujilerden biri çalışmıyor gibi bişi dediler yarın onları temizletecem çok severek aldım ama benim için şu ana kadar hüsran. ilgi ve alakana teşekkür ederim. ayrıca büyük harf için özür dilerim tüm herkesten .

sadece buji değil buji kabloları motor yağ filtresi motor yagı benzni ayarı vs.. hepsine baktırmalısın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR