30x9.5x15 MT Lastikler Hakkında?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,101

BolbuzJack

Zirve
Önümüzdeki günlerde 30x9,5x15 M/T lastik alıcam, uygun fiyatlı seçeneklerden 3 adet lastik bulabildim. Bunlardan hangisini tercih ederdiniz, neden? Bu ebatta eklenebilecek başka lastik varsa ekleyelim.

Maxxis MT-754

ecommercethumbnailai4.jpg

Kumho/Marshal MT 834

Kumho-Tires-VENTURE-MT.jpg

Federal Couragia MT

1118032431.jpg

Karda da iş göreceğini düşünerekten ve daha köklü bir firma olduğundan şu an Federal'e yakınım, düşünceleriniz nelerdir paylaşabilirseniz sevinirim...

Etiketler
Ynt: 30x9.5x15 MT Lastikler Hakkında?

maxis i kullandım tavsiye ederim , sesi dıgerlerıne gore daha az, ıslak zemınde yeterlı sevıyede ,
kumho suan kullandıgım mastercrafta benzıo , cok gurultulu

bf goodrich at ye de bakabılırsın , karda kumda hafıf camurda ıs yapar , uygun ebat bulursam bende alacam gunluk kullanım ıcın.

Lastik araştırmalarımın birinde denk gelmişti Archilles denilen malezya malı bir lastik.
24 05 08 1435

Diğeri ise Falken. Ama bunlar hep 31 ebatında ve 150-160 YTL civarında fiyatları var.
Resim 663

BF Goodrich T/A KO Pajero'da var, çamurda malesef iş görmüyor.

BF Goodrich'in MT modeli T/A KM ile Kumho'nun desenleri çok benziyor.

mud-terrain-t-a-km.jpg

31x10,5x15'de seçenek çok ama malesef 3" yükseltme yapmadan kullanabileceğim bir ebat değil.

bulduğunuz lastiklerin fiyatları hakkında da bilgi verir misiniz?

bende de zj var aynı ebat lastiklerden bende arastıracağım. kıyaslama sansımız olur...

235x85 16" Federal Couragia M/T kullanıyorum. Yaz başında aldığım için karda test edemedim.
Kum hariç (ince olduğu için), tüm zeminlerdeki performansından son derece memnunum.

Benim tercihim Federal veya Maxxis olurdu. Önde çıkma G. Cherokee yayı Monroe'dan iki amortisör, arkada yaylara eğim vererek biraz zorlasa da 31/10.5/15 sığmıştı Oktay'ın araca.

Göktuğ Bey bu bahsettiğiniz iki lastiği satan yer konusunda bilgi alabilirmiyim?
Falken'in biraz dişleri aşınmaya meyilli gibi alçak gözüküyor ama Achilles modelini tuttum.

Şimdi gelen mailleri kontrol ettim fiyat için, Maxxis 190 YTL, Kumho 170 YTL, Federal 160 YTL. Pazarlık şansı olur sanıyorum. Büyük ebat takma şansım olsa Silverstone MT-117 Extreme alırdım herhalde, ya da Insa Turbo.

235x85x15 aradım ama malesef böyle bir ebat yok, 16 içinde jant masrafı çıkacak birde...

Asfaltta kullanmayacaksanız . Silverstone MT117 extreme. 31-11,5-16 sı batuhan da var satıyor. Yada servisler bölümde ahir otomotiv var Ankarada lastikler orada var.

orsa' Alıntı:
Göktuğ Bey bu bahsettiğiniz iki lastiği satan yer konusunda bilgi alabilirmiyim?
Falken'in biraz dişleri aşınmaya meyilli gibi alçak gözüküyor ama Achilles modelini tuttum.

DSC00183

235/85/16 aslında en ideal yükseltme ölçüsü lastikte ama 2'' kitle bile biraz çamurluk içi traşlanma ister.

16" jantım yok zaten, elimdeki 15" leri değerlendirmem gerekiyor, hem AT lastiklerimde daha yepyeni ve 15"...

benim CJ de FULDA 30 x 9,5 x 15 var kumda hiç denemedim ama çamurda da kuru toprakta da gayet iyiler
desen olarak kumho ya benziyor

fiyat olarak good year ın bu ebadı için (sakarya da normal bi lastikçi) 900 ytl fiyat söylemişti

Arkadaşlar bir lastikçi olarak belirtmek istedim

Insa-Turbo İspanya'da çok başarılı bir kaplama lastik markası.
Yeni lastiklerle karşılaştırırken bunu göz önüne almak lazım.

MT konusunda dünyada en başarılı lastik bu :smiley:
Nede olsa Cooper Türkiye'de çalışıyorum.

http://www.offroaders.com/tech/AT-MT-Tires/Cooper-Discoverer-stt.htm

kumho ventura karda çok kötü,her yolda kullanabileceğiniz tek lasstik bf goodrich ,kumda,karda çok iyi iş yapar çamurdada fena sayılmaz ,asfalta ise ses yok denecek azdır

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR