2009 Toyota Hilux Yükseltme Kiti ve Snorkel Montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,892

tugsan75

Zirve
Yer
İSTANBUL
Merhaba Arkadaşlar;

Merakla beklenen bir konu başlığını daha sizlere sunacağım.Bilindiği üzere Burak(Eko)arkadaşımızın,2009 model Toyota Hilux aracına kendisine enjekte etmiş olduğum virüsden dolayı,yükseltme kiti,snorkel ve jant+lastik sipariş verdik.Siparişlerimiz geçen perşembe geldi fakat iş yoğunluğu dolayısiyle kısmet bugüne oldu.

Konuyu benim açmamdaki sebep,fotoğraf makinasının bana ait oluşu ve kendisine resimleri gönderip nezaman yükleyeceğini bilemediğimden,dedimki ben hemen başlayayım,sizleride bekletmeyeyim.

Çalışmalara başladığımızda hava aydınlık ve çok güzeldi fakat saat 20:00 da başlayan fırtına ve yağmura ramen inatla bitirdik.(Halen yağmur şiddetle devam ediyor)

Eveeeeetttt nedemiştik,araç bitince benim ufaklıkla aynı boy olacak demiştim.Bakalım sonunda ne olmuş göreceksiniz ;D

Gelsin fotolaaarrrrrr 8)

Toyota hilux 001

Toyota hilux 002

Toyota hilux 003

Toyota hilux 004

Toyota hilux 005

Etiketler
Ynt: 2009 Toyota Hilux Yükseltme Kiti ve Snorkel Montajı

Söküm işlemleri başladı ;) İlk önce ön takımdan başladık.Salıncağın arka bağlantıları,viraj demirinin taşıyıcıya bağlantısını ve askı kolunu söküp (daha öntakımda bir dünya şey vardı)amortisörü yayla birlikde dışarı aldık.Parantezde belirttiğim öntakımdaki diğer elemanlara dokunmadık.Sonra yayları amortisörlerden,üst şapkalarını almak için ayırdık.

Toyota hilux 008

Toyota hilux 009

Toyota hilux 010

Toyota hilux 011

Toyota hilux 012

Sonra yeni kitimizi monte ettik.Tabiki yeni 16 jant ve MTR lastiklerimizide unutmayalım.

Toyota hilux 013

Toyota hilux 014

Toyota hilux 015

Toyota hilux 016

Bakın şu işe araç daha arkalar yapılmadan nerelere gelmiş. ;D

Toyota hilux 017

Toyota hilux 018

Sonra arka makas kitini burçları,küpeleri ve amortisörleri takalım dedik.Şunu unutmadan söyliyim,makaslarda gelen kitin içinde yani extra burada yaptırmadık.

Toyota hilux 020

Toyota hilux 021

Toyota hilux 022

Toyota hilux 023

Toyota hilux 024

Araç bittiiiiiii,farkı karanlıkda olsa vurgulamak için çekeyim dedim ama özellikle son iki resim çok önemli.Burak arkadaşımız aracın yanında,öncesi ve sonrası ;D

Toyota hilux 030

Toyota hilux 033

Toyota hilux 034

Toyota hilux 007

Toyota hilux 035

Bir parmakla iddaayı kaybettim :'( olsun ama buda yeter neradeyse benim ufaklıkla aynı oldu. ;D

Sonra başladık Snorkel montajımıza.Şablon sayesinde kesim işlemlerine Burak arkadaşımızın geeetttiiii çamurluğum diyen inlemeleri eşliğinde başladık. ;D

Toyota hilux 037

Toyota hilux 038

Toyota hilux 039

Toyota hilux 040

Toyota hilux 041

her şeyden önce tuğsan hoca sana sonsuz teşekkürler ve tabiki TAR OTO tarkan beyede teşekkürler ve hıdır ustama , çırak kardeşimede teşekkürler. .

tek sıkıntım arabama snorkel için usta delik açarken içim sızladı. ;)

Benden bukadar arkadaşlar bundan sonraki sorularınızı Burak arkadaşımız yanıtlar.Saat 22:15 de şiddetli yağan yağmura ramen aracımızı bitirdik ve eve geldik.Artık test kısmını ve gündüz gözüyle çekilen bitmiş halinin fotoğrafları sana ait dostum.En kısa sürede çamurlamak üzere herkeze iyi akşamlar. 8)

Not:Tanponlar ve vinç çalışmaları başladı ;D

aracınız cok şık olmuş iyi günlerde kulanın

eko' Alıntı:
her şeyden önce tuğsan hoca sana sonsuz teşekkürler

tek sıkıntım arabama snorkel için usta delik açarken içim sızladı. ;)

hayırlı olsun,güle güle kullanın...

çamurluk kesilirken tuhaf hisler ;D yaşanabiliyor ama 1kaç güne geçer.

reis28' Alıntı:
aracınız cok şık olmuş iyi günlerde kulanın

teşekkür ederim tuğsanın sayesinde doğru malzeme seçimi , doğru usta , doğru iş yaptığımızı düşünüyorum.

araç çok güzel oldu güle güle kullanın, tuğsan abi sanada teşekkürler emeklerin için, iyi ki, varsınız

Nedemek dostum herzaman ayrıca daha dur yeni başladık :D

Belki reklam olacak ama,İstanbul Bostancı oto sanayi sitesinde bulunan Durukan Oto çalışanları ve ustamız Hıdır Beye ayrıca malzemeleri temin eden Tar Oto Tarkan beye şahsım adına teşekkür ederim.Kendisi yılların Amerikancısı olmasına ramen beni kırmayıp Toyota aksesurlarıylada ilgilenmesinden dolayı extra teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.