2006 2.2 Santa Fe Nin Alternatör Kablosu - Başınıza Gelirse

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wildwind06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,188

wildwind06

Ana Kamp
2006 Model 2.2 Santa Fe m ile işten eve döndükten sonra park yerine yanaşırken ABS + ESP OFF ışığı yandı ve navigasyon, havalandırma ünitesi ve diğer aksamlardaki elektrik gitti. Allahtan park yerine yanaşmıştım. Ve aracı stop ettim. Araç daha sonra çalışmadı. 1 saat bekledikten sonra tekrar çalıştırdım. Çalıştı az ileri gittim ışıkları yakınca tekrar stop etti. Sonra bir daha çalışmadı. Sabah Olunca Tekrar denemek istedim tekrar çalıştı bu arada hava -5 derece. İlk önce akünün bittiğinden şüphelendim. Daha sonra bir müddet çalışsın dedim. Ama yine navigasyon ve havalandırmanın ışığı söndü ve araç bir müddet sonra stop etti. Biraz araştırınca sorunun alternatör den olabileceğini anladım. Mecburen Aracı servise götürmek için çekici çağırdım yükledik ve götürdük. Ankara Başayar da araca baktıklarında usta alternatörden (Şarj Dinamosu) aküye giden kablosu sanırım alternatöre bağlantı civatasının gevşemesi sebebiyle yanıp kopmuş olduğunu, tekrar kablo çekilmesi gerektiğini söyledi.

Sonuç: Alternatör Söküldü, Civata Değiştirilip Aküye takrar 35 lik kablo çekildi.

Etiketler