1979 Model yapılı CJ-5

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eratech Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,613

eratech

Kamp II
Yer
Ankara
big21553340fef.jpg

big21553340i54.jpg

big21553340ffb.jpg

big21553340a4r.jpg

Temmuz 2009 'dan Eylül 2009 'a kadar yapılan işlemler ve modifiye listesi ;

Motor --------------------------->> 3.500,00 TL Motor tamamen yenilenmiştir. (Piston, sekman, krank mili, kol ve yataklar vs.)

Şanzıman --------------------->> 2.000,00 TL Şanzıman tamamen yenilenmiştir. (Bütün dişliler, prizdirek dahil. Senkromeçler, keçeler vs..)

Ön - Arka diferansiyeller ->> 2.000,00 TL Sıfır diferensiyel takılmıştır. (Ayna-Mahruti, istavroz dişlileri vs.)

Arka diferansiyel kilidi ---->> 1.400,00 TL %100 Power Tracks marka Lock-Rights kilit takılmıştır. (Aralık 2009 'da sıfır alınmıştır.)

Bestop Tente --------------->> 2.000,00 TL Orjinal Amerikan siyah renk özel tente kumaşı. (Aralık 2009 'da sıfır alınmıştır.)

Ön akisler -------------------->> 500,00 TL Mafsallar dahil Akisler sıfır alınmıştır.

Arka akisler ------------------>> 700,00 TL Ağır arazi şartları ve 33'' lastiklere uygun Şapkalı Akisler sıfır alınmıştır.

Roll Cage--------------------->> 850,00 TL 51 'lik borudan özel olarak dizayn edilmiştir.

Hidrolik direksiyon -------->> 750,00 TL Orjinal Amerikan parçaları kullanılarak üç tur hidrolik takılmıştır.

Elektronik Ateşleme ------>> 650,00 TL Orjinal Amerikan parçaları kullanılmıştır. (Bobin, beyin, distribütör tamamı sıfır.)

Lastik -------------------------->> 1.400,00 TL 5 Adet 33 x 12.50 x 15 Maxxis Mudder Buckshot sıfır alınmıştır. (Ağustos 2009)

Jant --------------------------->> 1.800,00 TL Mangels 15 x 10'' ofsetli krom jantlar takılmıştır.

Müzik Sistemi ------------- >> 700,00 TL Usb, Mp3 'lü kenwood teyip, amplifikatör, component takımı ve subwoofer.

CB Telsiz -------------------->> 250,00 TL Uniden marka 40 kanal AM bandı cb telsiz.

Direksiyon ------------------>> 400,00 TL Grant marka ofsetli kaymaz orjinal Amerikan direksiyon simidi.

Baskı Balata ---------------->> 500,00 TL Üç bacak ayarlı orjinal cj baskı ve balatası (Prizdirek bilyeleri, bilyeler dahil tam takım)

Makas ------------------------>> 300,00 TL Arakat atılarak 10 cm yükseltme işlemi dahil.

Amartisör -------------------->> 400,00 TL Orjinal grand cherooke amortisörleri

LPG --------------------------->> 300,00 TL Tesisatı tankı ve 140 hp lik kafa dahil. (Ruhsata işli)

Ayna --------------------------->> 150,00 TL Sag-Sol orjinal krom yan dikiz aynaları. Tümsek (bombeli) ayna.

Rot Amortisörü ------------->> 200,00 TL Skyjacker marka orjinal cj rot amortisörü.

Flanş --------------------------->> 400,00 TL 5 cm genişlikte çekme çelikten, balans yapmayan, özel imalat.

Şarj Dinamosu-------------->> 400,00 TL Sıfır 67 Amper yeni nesil şarj dinamosu

Akü----------------------------->> 135,00 TL Sıfır Mutlu marka 72 Amper Akü

Toplam Fiyat ---------------->> 22.285,00 TL (Ivır zıvırlar hariç :smiley: )

NOT : Bunlar sadece parça fiyatlarıdır, işçiliği ve aracın standart alış fiyatını siz ekleyin....

montaj ve yapımları SENA OTOMOTİV / Başkent Oto Sanayii Sitesi / Ankara / AHMET ve İSA usta tarafından yapılmıştır,

parçalar AND TİCARET, YALÇIN OTO, AHİR OTO ve TAR OTO tarafından temin edilmiştir.

Pazarlık ,takas, çek, senet, vade vs. yok... Sadece nakit, peşin para: 18.000 USD

Etiketler

Ynt: 1979 Model yapılı CJ-5

teşekkürler Serkan...
geçtiğimiz yazın sonunda yapılan Ege ve Akdeniz turundan bir kare,
tam olarak hatırlayamıyorum ancak, Marmaris, Bodrum, Ölüdeniz ya da
Antalya sahillerinden biri olabilir, fotoğraf arşivimi karıştırırken rastladım bu
fotoğrafa ve ilanda kullanmayı uygun buldum, yakışıklı çıkmış benim koca oğlan...

çok yakışıklı hemde bizim yazlığın sahiline çok benzettimde ondan sordum dikili de buarada yazlık,
param olsa benim jımny le değiştirirdim çok güzel görünüyo umarım alan arkadaşta iyi bakar,

ilgi ve de alakana teşekkür ediyorum Serkan,
umarım bir gün sende CJ sahibi olur ve de keyfine
varabilirsin... bu arada, Jimny otomatik mi düz mü? ::smiley:

eyvallah ilerde alcam kesin bi cj benim araç otomatik 2004 model ,
cj lerin bi hastalık olduğunu burda daha iyi anladım,zaten çoçukluğumdan beri çok severim cj leri şimdi hepten aşık oldum desem daha doğru olur sanırım ,baklım ilerde umarım alıcam bir tane,

Serkan tekrar merhaba, ben CJ'mi eşime otomatik bir araç alabilmek
adına satılığa çıkarttım. eğer seninle anlaşabilirsek, takas durumu söz
konusu olabilir. tabii durumun nedir ne değildir bilmiyorum ancak, ara
fiyat farkı ödeyebilecek isen şayet, bu hastalığı sana da bulaştırabilirim...
:eek:

Çok isterdim lakin şuan mümkün değil hem param yok hemde içişleri bakanı cj süremez ;D ;D ;D

eğer aynı cj ise bu cj'yi Erkan Bey'de iken şaşmaz da işyerinde incelemiştim .gerçekten çok güzel ve düzgün bir araçtı. o zamanlar hesabıma uymadığı için alıcı olamamıştım ama aklım kalmıştı .gerçekten güzel bir araç. allahyeni sahibine bağışlasın ....

evet ta kendisi, bu CJ'yi ben de Erkan abi'den almıştım, sırf aracı alış fiyatım
18.000 TL idi. pahallı idi ancak, aşk böyle bir durum işte. bu alış fiyatıma birde
bu geçtiğimiz yaz benim yaptığım masraf eklenince, iş çığrından çıktı... hanıma
araba sözüm var, bir türlü alamadım, CJ'ye para harcamaktan hanıma otomatik
vites bir araba alamadım. sırf bu yüzden ağzına kadar doldurduğum Jeep'imi
satışa çıkarttım. beni bir kez olsun yolda (daha doğrusu arazide) bırakmadı.
ufak tefek sorunlar çıkardı ancak (ne biliim beşiği çıktı, ayna mahrutisi kırıldı)
bir kez olsun yolda kalmadım. bu kadar kemikli bu kadar sağlam bir aracım
olmamıştı bu vakte kadar, kaldı ki bu benim ya 17 ya da 18. aracım...

ayna mahruti oranı 41 / 10 'dur.
LPG'si ruhsata işlidir. (140'lık kafa diye tabir edilen büyük beyni vardır)
TUV Türk'ten tek seferde geçmiştir. (4 hafif kusur / far ayarsız v.s. gibi / çıktı ancak yine de muayeneyi aldı)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR