110 Benzinli 2.5 Defender, Dizele Çevrilir mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SUVARİ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,856
Ynt: 110 Benzinli 2.5 Defender, Dizele Çevrilir mi?

abi bir kaç sorum daha olacak aracım 92 model buna kaç model düz dizel lr motoru takabilirim plan puroje işlerini motora ayrı kupaya ayrımı ücret alınır. beraberse zaten kupa için tse ye gidecem o yüzden ne kadar tutar bilginiz varsa teşekkür ederim.

Etiketler

aynı model dizel versiyon olması gerekiyor zannedersem ama siz onu dediğim yerden iyice öğrenin
projeler ise ayrı ayrı olur sadece fenni muayenesi ve ruhsat krınız olur yani projeler ayrı ücretlendirilir

her uyarınız ve cevabınız için çok teşekkür ederim o zaman düz dizelle dönmenin bir mantıgı kalmıyor ama lpg taktırsam sitedeki çogunluk brc diyor ama çok serviste farklı fiyat çıkıyor 600 750 tl farkında yerli ve orjınal deniyor orjinal lpg sistemi taktıra bilecegim istanbuldan bir yer öneriniz varmıdır? tekrar teşekkür edirim.

kanatoglu' Alıntı:
her uyarınız ve cevabınız için çok teşekkür ederim o zaman düz dizelle dönmenin bir mantıgı kalmıyor ama lpg taktırsam sitedeki çogunluk brc diyor ama çok serviste farklı fiyat çıkıyor 600 750 tl farkında yerli ve orjınal deniyor orjinal lpg sistemi taktıra bilecegim istanbuldan bir yer öneriniz varmıdır? tekrar teşekkür edirim.

atiker kullanıyorum çok sık olmasada 2 yıl içinde 2. defa gösterge problemim oldu bir seferde dolum ağızı misketi bozuldu. lovato ve brc italyanlar bu işi daha iyi biliyorlar diye duydum. ümraniye güven otosanayi ye yolunuz düşüyorsa mercedesin karşısında alt katta hem atiker hem lavato yapan bir hacı abi var iyi derler

febulent' Alıntı:
atiker kullanıyorum çok sık olmasada 2 yıl içinde 2. defa gösterge problemim oldu bir seferde dolum ağızı misketi bozuldu. lovato ve brc italyanlar bu işi daha iyi biliyorlar diye duydum. ümraniye güven otosanayi ye yolunuz düşüyorsa mercedesin karşısında alt katta hem atiker hem lavato yapan bir hacı abi var iyi derler

söylediğiniz yer candan mühendislikti sanırım ismi hakikaten işlerinin ehli bir yer bana hiç kimsenin yapamadığı işi yaptılar hakikaten allah bin kere razı olsun onlardan... yani herkese tavsiye ederim.

LPG beynim bozulmuştu maslak sanayi 2.kısımdaki lovatocu benden 1.300 TLye öndeki sistemin değişmesini söylediler ancak bu ümraniyedeki servis beni kadosandaki bir beyin tamircisine yönlendirdi 100 TLye işim görüldü ardından ümraniyeye geldim ve gazı ayarlattım... buradan herkese yine şiddetle tavsiye ederim.

merhaba 2010 yılı itibariyle bu mümkün degil çünkü yeni yasa ile aracın fabrika çıkışı benzinli ise benzinlı motor kullanmak zorundasınız. dizel ise tabi dizel yanı eskiden oldugu gibi degişiklik yapmak mümkün degil.

offroadland' Alıntı:
merhaba 2010 yılı itibariyle bu mümkün degil çünkü yeni yasa ile aracın fabrika çıkışı benzinli ise benzinlı motor kullanmak zorundasınız. dizel ise tabi dizel yanı eskiden oldugu gibi degişiklik yapmak mümkün degil.
bu dediğiniz yasada 2010 yılında çıktı heralde mümkün olmadığına göre:?
benim onca yaptığım yazışma ve araştırmalarım siz bir dakikada bu yazdıklarınızla çürütüyorsunuz
gerçekten bişeyler bilipte mi konuşuyor yoksa kulaktan duyduğunuz şeylerimi yazıyorsunuz buraya açıklarsanız sevinirim
belki gerçekten 2010 yılında tekrar bir yasadaha çıkmış olabilir benim bilmediğim

kaptan bey bu dizele dönüşüm konusunda metin beyin dedigi otokardan yazı ile kendilerine müracat edip 400 tl karşılıgında onay almam ve bunla beraber tse ye gidip oradanda onay alıp dizele dönüle bilirmiş beni düşündüren malumunuz kupaya ayrı proje onay motora proje onay tahmini olark bullar toplam ne kadar tutar bu konudada fikir akıl verebilirmisiniz teşekkürler.

kanatoglu' Alıntı:
kaptan bey bu dizele dönüşüm konusunda metin beyin dedigi otokardan yazı ile kendilerine müracat edip 400 tl karşılıgında onay almam ve bunla beraber tse ye gidip oradanda onay alıp dizele dönüle bilirmiş beni düşündüren malumunuz kupaya ayrı proje onay motora proje onay tahmini olark bullar toplam ne kadar tutar bu konudada fikir akıl verebilirmisiniz teşekkürler.
balıkesirde bu işi yapan projecilerin telini vericem az çok bir fikir edinebilirsiniz
02662451818 esin hanım olacak yanılmıyosam

kaptan bep çok yardımcı oldunuz teşekkürler hiç lpgli araç kullanmadım bu aracımıda sayenizde dizele çevirebilirsem size minnettar kalacam inşallah çok büyük bir mevla çıkmazda dizele dönersek sonucunuda burdan sizinle paylaşırız.

kanatoglu' Alıntı:
kaptan bep çok yardımcı oldunuz teşekkürler hiç lpgli araç kullanmadım bu aracımıda sayenizde dizele çevirebilirsem size minnettar kalacam inşallah çok büyük bir mevla çıkmazda dizele dönersek sonucunuda burdan sizinle paylaşırız.
allah işinizi rast getirsin herşey gönlünüzce olsun

arkadaşım merhaba herşey gönlüne göre olsun diyerek başlamak istıyorum ama biz bir araştırma yaptık bu konuda . Alanya da hasan kola usta var belkı tanırsınızdır.defender dedigınızde tek isimdır.o bukonuda çok ugraşştı ama sonuç elde edemedı .ama malum kanunlar farklı farklı yorumlandıgı için araştırın eger olumlu bir sonuç elde ederseniz paylaşır sanız memnun olurum

SÜVARİ' Alıntı:
Selamün aleyküm arkadaşlar.

Geçoldu fakat ''Aleyküm selam '' abi

uyarılarınız için teşekkürler ben yukarıda adı geçen ito dan metin hocaya arcımın modelini ve takmak istedigim çıkma dizel motor tiplerini içeren bir mail attım ve gelen cevap aracımın modeli 1995 modelden önce oldugu için otokardan bir yazı alıp kendilerine müracat edip oradan alacagım onaylada tse ye müracat edip onay aldıkdan sonra düz dizel ve turbo dizel lr motorlarını takabilecegimi ama fort motoru takamayacagımı içeren cevap yazdı sagolsun turbo dizel lr motorlarının fiyatından dolayı düz dizelinde güçsüzlügünden dolayı fort transit takmak istedik ama onada izin yok şimdi aracım 92 model oldugu için 92 ve üzerinde temiz hesaplı bir düz dizel motor bulursak takacagız nasip olursa takarsakda tabiki buradan sizinle paylaşırız sizde metin beyle irtibata geçin 92 model öncesi düz dizel çok ama 92 ve yukarısı yok bulsam müracat edecem ama daha moturu bulamadık selamalar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR