1. Gezenbilir Land Rover Buluşması (17 Mayıs 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Deep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 511
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,608
Ynt: 1. Gezenbilir Land Rover Buluşması (17 Mayıs 2009)

Naci abi

Tüp düşmanlığı direk ön yargıdan geliyor, ankaralı Nihan ve o tüpün ilk uygulamaları ankara taksilerinde vs çok kötü bir intiba bırakmış sıralı sistemin bile nasıl çalıştığını çok zor anlattım çok güvenli artık dedim hatta bazı araçlarda fabrikasyon çıktığını bile söyledim ama gene de pek yol kat edemedim, geriye tek yol kaldı v8 kullandırarak tecrübe ettirmek , :smiley: zehirliyeceğiz yani :smiley: pratik yaptırmak ve inceletmek lazım bir süre sonra.

Evet tüp süper bu senin verdiğin veriler ile yakıyorsa bu sefer duz dizel mantıksız gibi duruyor işte çok karışık konu ama hani bende düz dizele biniyorum v8 le kıyaslanmaz,

Tüple TD5 yakıtı arasında çok az bir fark var ama ilanlardaki v8 lerin fiyatları ile aynı model TD5 ler arasında da en az 10000 tl var o zaman bu farkı dizel kullanarak companse etmek çok uzun sürmez mi acaba ?

Kürşad'çım sende haklısın TD5 çok güzel bir motor seçeneği bence şehir kullanımıda göz önünde bulundurulduğunda, Sesi de çok güzel sıkıntı yok kaldı ki senin aracında maşallah allah nazardan saklasın şeklide çok güzel,

Ben bu yazın sonunda yapacağım her ne yapacaksam kafa karışıklığı ve bu gel gitler devam eder daha baya bir süre

Etiketler

AAAAh , ah,

Yapayım şu RRC'yi bitirecem şu tartışmaları. Discodan hafif Defender 90'dan ağır. 110'dan kısa 90'dan uzun. Disco'dan, Defender'dan daha kuvvetli ? Daha ne tartışayım. Dikkat ettim Fevzi abi (cam ustası) hiiiiç konulara girmiyor bile. Valla 1. Bülent Taneri'nin eski RRC'si 2. Fevzi Ustanın RRC'si Bilmiyorum başka bir şey. LR markası bambaşka bir tutku ama ne yapayım bende de RRC zehiri dolaşıyor.

RRFB

RRC

hiç bir lafım olamaz, hatta bakınıyorum ama benim istediğim gibi temizini bulmak zor...

ancak 3,5 motorlu ve düz viteslisini istemem... tek kapı istemem... olacaksa 4,2 motor ve long olacak.... çok az gelmiş ve sahipleride satmıyor zaten...

Tempus' Alıntı:
Ender v8 ini hiç kullanmadım bende disconun, ama iş arazi aracı oldugunda ve uzun yol gitmek oldugunda hep dizeller ilgimi çekti eskiden beri. Ve malesef bende hala tüplü araç olayına alışamadım. v8 lerin sesini duymak banada çok keyif verdi buluşmada ama benim arabanın turbo sesinede bayılıyorum
:smiley:

Kürşad, bence hiç D2 V8 kullanma, sonra mantık yolundan çıkarsın mazallah :smiley:

Deep' Alıntı:
Kürşad, bence hiç D2 V8 kullanma, sonra mantık yolundan çıkarsın mazallah :smiley:

Mert yok ben tüpsüz v8 e hayatta binmem o benzin parasını verip, tüpüde sadece mutfakda kullanırım
:D

Tup antiptisi bende vardi. Kullninca antipatik hic bir yonu olmadigini gordum. Heralde denese herkes fikrini degistirir.

e satıp td5 i tüplü alayim o zaman bu kadar iyi ise 10 000 filan kar ederim :D

kürşat bey dizelden şaşma derim, benden ustalar yorum yapıyo bana düşmez ama geçenlerde kiraladığım disco II tövbe dedirtti bana, mersin - osmaniye bir depo, osmaniye zorkun bir depo, zorkun osmaniye bir depo, osmaniye mersin bir depo, lpg kullandım araç rolantide çalışırken ürkütüyo insanı

ali benimki işin latifesi zaten ben memnunum 1000 km de 250 ytl civari yakıyorum ve bir depoyla yaklaşık gidiyorum 1000 km yi

alihay' Alıntı:
kürşat bey dizelden şaşma derim, benden ustalar yorum yapıyo bana düşmez ama geçenlerde kiraladığım disco II tövbe dedirtti bana, mersin - osmaniye bir depo, osmaniye zorkun bir depo, zorkun osmaniye bir depo, osmaniye mersin bir depo, lpg kullandım araç rolantide çalışırken ürkütüyo insanı

O arabada bir anormallik varmış ali gardaş, ben seri lll le Osmaniyeden zorkuna 14 TL lik LPG ile gidip geliyorum

hocam belki sorun vardır ama araç v8 4,0 cc bide tank 45 lt km de 0,4 kuruşu düşmedi yakıtı

kürşat bey yazın gelecekmisin akdenize ? bu haftaki etkinliğimizde güzel olacak inşallah

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR