Arama sonuçlarınız

1. rahip

Karavanımızı Sonunda Tamamladık

merhaba ruhsat ve proje çizim sürecinde hangi mühendislik firması ile çalıştınız? Sent from my iPhone using Tapatalk

2. rahip

Panelvan Motokaravan Dönüşümü Ruhsatı

kimsenin bildiği bir mühendislik firması yok mu [emoji4] Sent from my iPhone using Tapatalk
  3. rahip

Panelvan Motokaravan Dönüşümü Ruhsatı

Merhaba, İstanbul’da (tercihen avrupa yakasında) panelvan araçtan karavana dönüşüm yapma konusunda tecrübeli bir mühendislik firması var mı bildiğiniz? Kendi karavan dönüşümünü tamamlayan arkadaşlar, sizler hangi mühendislik firması ile çalıştınız? google aramalarında henüz istanbul içinde bir...

4. rahip

Karavan Dönüşümü - Isı Yalıtımı

Parça halinde nem bariyeri bulabileceğim bir yer bilen var mı? hangi firmaya sorsam bütün bir rulo olarak sattıklarını söylüyorlar. bir rulo ise markasına göre 100 ile 160 m2 arası oluyor. halbuki bize en fazla 35-40 m2 yeterli gelecektir. Sent from my iPhone using Tapatalk
  5. rahip

Ben yeterli araştırmanın yapılmasında da uygulacak yöntemin kararlaştırılmasında da sorumluluğun bana ait olduğunun bilincindeyim :) bu işi tatbik etmiş insanların önerileri tabiki yol gösterici niteliğindedir. bu işi ilk defa ve bir defa yapacağız. yanlış seçim yapma korkusuyla hiç seçim...

6. rahip

Armaflex ile izocamflex kauçuk levha aynı ürünler değil mi? sizin öneriniz nedir? Sent from my iPhone using Tapatalk

7. rahip

çok haklısınız. bu sebepten araştırtırdıkça kafa karışıklığı azalacağına artıyor. önce taş yünü ve kauçuk arasında git-gel yaşıyordum. şimdi bir de izogreen keçe düşünüyorum. Bunların maliyetleri de ayrı bir konu tabi. Sent from my iPhone using Tapatalk
  8. rahip

o köpüklerin alev alma yanma konusunda direnci yok diye biliyorum. kolayca tutuşuyor ya da en ufak ısıya maruz kalınca formunu kaybediyor. o yüzden tercih etmiyoruz. üstelik esneme olayı pek yok, kolayca kırılabiliyor. Sent from my iPhone using Tapatalk
  9. rahip

izocamflex levha: İzocam | Yalıtımın Türkiye´deki Adı bu arada kauçuk esnek yapısı itibariyle uygulaması daha kolay olacaktır diye düşünüyorum. Sent from my iPhone using Tapatalk

10. rahip

Dün bir izocam bayisi ile görüştüm. Sağolsun telefonda epey bilgi verdi. Kendilerinin önerisi hem sağlık kriteri hem yanmaya karşı direnci hem de ısı yalıtım katsayısı kriterlerini göz önüne alarak taş yünü ya da izocamflex dedikleri merkezi klima sistemlerinde boruları sardıkları kauçuk bir...

11. rahip

Kendi Karavanını Yapanlar; Erol

Parkeler düz bir zemin oluşturmaz mi? Biz de şimdi zemin yalıtımını yapacağız da, yükseklikten kayıp vermemek için çıta döşemesek ne olur diye düşünüyoruz. Sent from my iPhone using Tapatalk
  12. rahip

Kendi Karavanını Yapanlar; Erol

Taban yalıtımı öncesi neden çıta döşenir? Neden doğrudan yalıtım malzemesi döşenmiyor? Sent from my iPhone using Tapatalk

13. rahip

Merhabalar, Bizofol, taş yünü, cam yünü, izogreen keçe ve farklı keçe türlerine kadar bir çok ısı yalıtım malzemelerinden bahsediliyor birçok farklı kaynakta. Kendi karavanını yapanlar, ısı yalıtımı için hangi malzemeleri kullandınız? Yaz-kış memnuniyetiniz nasıl? İç mekanda kullanılabilirliği...
  14. rahip

Karavan Dönüşümü - Cam Açma

https://app.sketchup.com/app bu adresten kullanıyorum online uygulamayı (ücretsiz). dosyayı online olarak kendi içinde (cloud ortamda) saklıyor. Bilgisayara indirilmiyor gördüğüm kadarıyla.
  15. rahip

sketchup çizimimi nasıl paylaşabileceğimi bilmiyorum henüz. hayatımda ilk kez bu iş için bir 3D çizim yaptım. sketchup’ın online halini kullanıyorum bu arada. bilgisayara kurmadım. Sent from my iPhone using Tapatalk

16. rahip

Merhabalar, Biz karavanı kış harici dönemlerde nispeten uzun, kış dönemlerinde birkaç günlük geziler için kullanmayı düşünüyoruz. Bahsettiğiniz gibi karavan camları oldukça pahalı. Biz de aracın sürgülü kapısına ve sürgülü kapının tam karşısına yemek masasının oraya aracın orjinal sürgülü...
  17. rahip

Merhaba Yusuf Bey, Kendi karavanımızı panelvan araçtan dönüştürürken istanbul'da ruhsatlandırma...

Merhaba Yusuf Bey, Kendi karavanımızı panelvan araçtan dönüştürürken istanbul'da ruhsatlandırma ve proje işlemleri için, 1- Fatura kesebilecek bir firma biliyor musunuz? 2- proje çizimi için bu işlerde tecrübeli bildiğiniz bir mühendislik firması var mı? Teşekkürler Emrah
  18. rahip

Herkese merhabalar, Uzun zamandır karavan ile ilgili konuları sadece okuyucu olarak takip ediyordum. Bugün kısmetse bir iveco daily c11 alıp uzun ama keyifli bir karavana dönüştürme işine soyunuyoruz. Almayı planladığımız araç kafamızda belli olduğundan sketchup programını kullanarak aracın...

19. rahip

Kendi Karavanını Tasarlayıp Yaptıranlar; Ahmet Hamza

Karavan dönüşüm projelerinde hep panelvan tipi araçların tercih edildiğini görüyorum. Neden minibüs, midibüs tarzı araçlar tercih edilmiyor? Bu araçların dönüşümünde teknik ya da yasal bir engel mi var yoksa panelvan araçların dönüşümünde projeyi tasarlarken esneklik payı daha fazla olduğu için mi?
  20. rahip

Karavanımızı Sonunda Tamamladık

Son halini merakla bekliyorum.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence