Arama sonuçlarınız

1. mimar_ankara

Duster Alt Bakımı Nasıl Yapılır

Aracın kışa hazırlanmasında, lastik, motor ayarları, silecek suyu gibi konuların dışında, araçın görünür altının, süspansiyon (amortisör, helezonlar, salıncaklar), yürüyen aksam (akslar, şaft, difransiyel kovanları), egsoz sistemi,tüm alt şasi ve davlumbaz içleri bağlamında farklı koruyucu...

2. mimar_ankara

Duster Fabrika Antifrizini Muhakkak Kontrol Ettirin..

Arkadaşlar çok önemli ! Ankara bugünlerde geceleri -16,-17 derece civarında. Benim araba yeni olduğu için fabrika radyatör suyuna diğer markalar gibi -20 lik antifriz koymuştur diye düşünüyordum. Ama bugün benzincide antifriz derecesini ölçtürdüm, max -10 derece çıktı, dün gece de ankara -16...
  3. mimar_ankara

Silindir hacmi,Beygir Gücü,Tork ve Sıkıştırma Oranı ilişkisi nedir?

Arkadaşlar bu kavramlar üzerine kısmi bilgim olmasına rağmen; bazı araçlardaki bunlarla ilgili rakamlar benim kafamı karıştırdı. Örneğin, Dacia Duster da 1500 cc Dizel motor, 110 beygir güç üretirken, Land Rover Defender, Dusterdan daha ağır kasa olmasına rağmen, 2500 cc motor ile 107 beygir güç...

4. mimar_ankara

29 psi lastik basıncı her tür lastik için standart olmamalı...

Olguncandan bey de beni uyarmıştı. Aracı aldıktan yaklaşık bir ay sonra lastik basınçlarına bakma imkanım oldu. 4ü de 34 psi idi. Havalarını indirip 29 psi basarken yanımdaki taksici, abi ne yapıyorsun 29 hava ile sen bu lastikleri çukurlara girince parçalarsın dedi. Ben de tereddüt edip 30 hava...
  5. mimar_ankara

Motor Isınmadan Kalorifer Isıtmıyor...

Yeni aldığım Duster'da Motor Isınmadan Kalorifer Isıtmıyor. Eski birçok sedan ve hatchback arabalarımda kalorifer sistemi motordan bağımsızdı. Rezistansı ve fanı ile motoru çalıştırır çalıştırmaz ısıtmaya başlardı. Dusterda ise muhakkak motor ısınana kadar 10-15 dakikadan fazla yol almam...

6. mimar_ankara

Duster DCI Motorlarda Dizel Yakıt Katkısı Kullanılmalı mı?

Malum Kış aylarındayız. Dacia Duster DCI motorların, common rail teknolojisinde olmaları, enjektör ve ısıtma bujisi sistemlerinden dolayı herhangi bir yakıt katkısına gerek yok denmekte. Ancak yinde de eksi ısılarda motorinin pelteleşmesi hatta depoda donmasını önlemek amacı ile, internette...

7. mimar_ankara

Dizel Motorlar Eski Cazibesini Koruyacak mı?

Yıllardır benzinli sedan arabalar kullanıp, son olarak dizele geçen biri olarak, son motorin zamlarından sonra kafama takılan bazı konuları deneyimli arkadaşlarla paylaşmak istedim. Kurşunsuz benzin 4.5 TL, eurodizel 4 tl. Aradaki fark 50 krş. ve 50 litre depoda 25 tl. Bu cüzi farkı göz önüne...
  8. mimar_ankara

Duster Laurette sis farı hangi Renault ile uyumlu?

Duster Laurette sis farının hangi Renault modelleri ile uyumlu olduğunu bilen arkadaş varsa sevinirim. Ambiance duster aldım. Sis farı taktıracağım, ancak servisler uçuk fiyatlar ve işçilikler istiyorlar. Bunun yerine, sanayide renaut parçacısından uyan sis farını alıp bir elektrikçiye taktırmak...
  9. mimar_ankara

Autobest 2011'i Dacia Duster kazandı...daha ne olsun...

Autobest 2011'i Dacia Duster kazandı Renault'dan yapılan açıklamaya göre, 2010 ilkbaharından beri Avrupa, Türkiye ve Kuzey Afrika ülkelerinde satışta olan Dacia Duster, ticarileştirildiği tüm ülkelerde bugüne dek 60 bin satışla büyük bir başarı elde etti. Uluslararası alanda, gerek satış...

10. mimar_ankara

90 bg Diesel ile 110 bg Diesel motorun çekiş performans farkı nedir?

Arkadaşlar, 90 beygir dizel motor ile, 110 beygir dizel motora sahip 4x4 Duster arasındaki özellikle asfalt uzun yolda çekiş pergormansı hakkında tecrübesi olan arakadaş var mı? Özellikle sollama, yüklü durumda çekiş, 4x4 arazi kullanımı gibi durumlardaki performans farkı ile bilgi verecek...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,466
Kayıtlı Üye Sayımız
172,120
Kaydolan Son Üyemiz
ozgun5006

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri