Arama sonuçlarınız

1. melihbozkurt

Sanihydro Wc Öğütücü

Her türlü öğütücü ve majeratörlü tuvalet Türkiye şartlarında sıkıntılı. Bir çok kamp alanında bile aracın altından boşaltma yapma ihtimalinin yok. Bir çok karavancı arkadaşı yollara, tarlalara, hatta bazı utanmazları giderken kamp yaptıkları alanlara boşaltırken görüyoruz. Hem sizin uğraşmanıza...

2. melihbozkurt

Renaul Master 15+1 Minibüsü Karavana Dönüştürüyoruz

İkinci videodaki asansörlü yataklı karavan modeli güzel fakat hem araç 15m3, hem de bu büyüklükte bir araçta sadece 2 kişilik yatacak yer yapabiliyorsunuz. Bu bakımdan dezavantaj. Üçüncü videodaki araç 17m3 Renault master'dan 4m3 daha büyük. O yüzden bunuda kıyaslamak uygun olmaz. Birinci...
  3. melihbozkurt

Merhaba, Gezenbilir'e ancak fırsat buldukça bakıyorum. O yüzden üzerinden biraz zaman geçmiş. Umarım geç kalmamışımdır. :smiley: Öncelikle baştan şunu söylemekte fayda var 12-13 m3 araçlar en fazla 2 yetişkin ve 1 küçük çocuk için uygun oluyor. Hatta iki yetişkin için biçilmiş kaftan. Eğer...

4. melihbozkurt

Maltepe Karavan Park 54 Tl Olmuş

Ben bu işin firmalar bazından bir araya gelinerek çözüleceğini de düşünmüyorum. Bunun sebebi bizzat yukarıda alıntıladığım yazınızda gizli. Almanya'daki firmalar bizzat hepimizin tanıdığı firmalar. Yıllık ciroları yani firmalarının mali değeri çok fazla. Bu da onların patronlarını sosyo-ekonomik...
  5. melihbozkurt

Burada birlik olunamamasını öncelikli nedenlerinden birisi zaten Türkiye'de karavancılık olgusunun pandemi ile birlikte birden insanların hayatına girmesi. 2 yılda karavan sayısı kaç misli arttır sayamıyorum bile. İkinci temel sebep ise karavancıların arkadasında durabilecek bir dernek olmaması...

6. melihbozkurt

Ben yerel yönetimler ile sıkı temas halinde olan bir meslekte çalışıyorum. Ne yazık ki yerel yönetimlerde genellikle işler sadece bir projeyi uygulamaktan ve bu projeleri seçime yetiştirmekten ibaret. Özellikle açık alan peyzaj alanları için çim, ağaç, bol bol kilit parke ve plak taş. Aslında bu...

7. melihbozkurt

Mesut bey alanı size daha iyi anlatmak için aşağıda bir uydu görüntüsü dosyası ekliyorum. Belki siz buna kendiniz de bakmışsınızdır ama yinede eklemek istedim. Kırmızı ile çerçevelediğim yer karavan park olarak ayrılan tam da sizin dediğiniz gibi ayrıcalıklı kısım. Diğer oklar ile gösterilen...
  8. melihbozkurt

Hocam onların yıllık ücretlerinede hatırı sayılır bir zam geldi diye biliyorum.
  9. melihbozkurt

Bence başlığı hemen değiştirelim çünkü 200TL olmuş. :) Konunun üstünden çok zaman geçmiş ama hortlatmak istedim. Geçen sene sadece 1 saat kalmama rağmen ruhsatta karavan diyerek benden de 54 almışlardı. İşin daha acı tarafı isparklara artarda gelen zamlardan sonra karavan ücreti 200TL olmuş...

10. melihbozkurt

Motokaravanda Dört Mevsim Lastikleri

Bu linkte belirtilen 10 yılın çok uzun bir süre olduğunu düşünüyorum. 5 yılı geçen lastiklerle başıma geleni zaten yukarda yazdım. Ayrıca lastiğin iyi durumda olup olmadığını anlamanın bir yolu var. Eğer düşük hızlarda bile ani fren yaptığınızda araçta ABS devreye giriyorsa lastiklerin değişim...

11. melihbozkurt

Motokaravanda Dört Mevsim Lastikleri

Konu oldukça karışmış. Ben olayın özünü dönerek kullanıcı deneyimlerimi aktarayım. Ben çeker lastiklerde (ön lastik / önden çeker araç) 4 mevsim kullanıyorum. (Arkalardaki kar lastiklrinin 5. senesi olduğu için miyadı dolana kadar kullanıyorum. Süre dolunca onlarda 4 mevsim olacak). 4 mevsim...
  12. melihbozkurt

Öncelikle hayırlı olsun Öncelikle hoşgeldiniz. Hayırlı olsun. Bu araçtan geçen sene bende yaptım. Yapım aşamasının başında video çekmeye başladım ama bir yandan yapmak ve bir yandan çekmek bana zor geldi. Belgelemeyi bıraktım. Bu yüzden hiç bir yerde yayınlamadım. Sizde yazalı 3 ay olmuş. Araç...

13. melihbozkurt

Karavanlarımızda Paslanmayla Mücadele

Gerçekten işaretlenen bölgeler en çok paslanma eğilimi olan bölgeler. Eğer şu an bir paslanma başlamamışsa yapılacak en iyi şey alttan Türkiye'ye pütür diye tabir edilen Yurt dışında "Anti-Gravil" yada "Stone-chip spray" olarak satılan malzemeyi uygulamak. Ayrıca aracın görünen yani fotoğrafta...
  14. melihbozkurt

Dcsi̇gorta Dc Si̇gorta

Bu aradığınız ilk fotoğraftaki DC otomatik sigortalardan Türkiye'de bir çok firmada var. Örnek olarak aşağıda birkaç link veriyorum. https://www.csymarine.com/blue-sea-systems-otomatik-sigorta-14 https://www.csymarine.com/sea-world-yuksek-amper-sigorta-120a İkinci fotoğraftakiler genelde oto...
  15. melihbozkurt

Karavanımı Tekrar Yaparsam Yapmayacaklarım

Bu tuvalet mevzu gerçekten kişisel alışkanlıklar ve karavanı kullanım şekliyle ile doğrudan ilişkili bir durum. Ben kendim bir kamp alanına gireyim orada 5-10 gün kalayım diyen insanlardan değilim çünkü zaten her kamp alanında bu kadar uzun süreli kalacak kadar iznimiz yok. Daha kısa duraklar...

16. melihbozkurt

17+1 Sprinter 2 Li Koltuğu Tekli İşletmek.

TSE'nin böyle bir duruma sıkıntı çıkartmaması gerekir. Eğer araç orjinalde ekipman kullanılarak bu şekilde projelendirilmişse sorun olmamalı. Fakat bazen keyfi uygulamalar olabiliyor. Bunlarla şahsen bende karşılaştım. Benim araç minimüsten çevirme olduğu için dıştan camlı. TSE'de ki kontrol...
  17. melihbozkurt

Bu noktayı daha önce duymamıştım. Teşekkür ederim. Fakat bu dezavantajına rağmen bile yine avantajlı sayılabilir çünkü diğer türlü zaten portatif tuvaletlerde de en fazla 2 gün de doluyor. Bu sefer katı ve sıvı karışık olduğundan dolayı lağım atığı haline geldiğinden heryere bırakılamıyor...
  18. melihbozkurt

Bir daha karavan yapsam araç klimasını tepede tutmam. Yazın klimasız araç kullanılmaz dedik ama arkadan önü soğutana kadar bir varacağımız yere geliyoruz. :smiley: Bunun için araca uzunca bir kraft boru olarak direk öne vermeyi planlıyorum. Aracı yaparken bunları gizli geçiremedik çünkü Renault...

19. melihbozkurt

11,5metrekup Ducato İçi̇n Karavan Plani

Rica ederim bu plan uzun şase 13 metreküplük Master için. Benim bunu tercih etme sebebim uzunluk olarak 370 cmlik net bir kasası olması ve daha önemlisi piyasada karavan için Ducato araçlar tutulduğundan temizi kalmadı sayılır. Renaultlarda temizini bulmak biraz daha kolay. Ben Yalova'dan...
  20. melihbozkurt

11,5metrekup Ducato İçi̇n Karavan Plani

Evet artık yakınlardayım. Bostancı kadar yakında. :) Maltepe buluşmasından haberim yoktu. İşler çok yoğun geçtiği için bakamıyordum. Bundan sonra bir buluşma olursa mutlaka gelmeye çalışırım. Önümüz yaz sanırım bir ara görüşürüz bir yerlerde. Benim görmediğim bir organizasyon olursa da beni...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri