Arama sonuçlarınız

1. Kargagakdedi

Tüm Türkiye'nin 1-15 zoom aralığında Google Earth ve OsmMapnik Haritası

Bu dosyalar (Sat ve OSMmapnik) SAS PLANET Programının cache klasörüne kopyalanarak kullanılabilir. Sonrasında yine aynı programı kullanarak bir çok cihazda kullanılabilecek şekilde format ayarlamaları yapabilirsiniz. Aşağıda çeşitli platformlar için neler yapılması gerektiği hakkında ipuçları...

2. Kargagakdedi

Magellan Türkiye TOPO Haritası İmi Formatında

Bu topografya haritasını indirdiğim site kapandı başka bir yerde de bulunmuyor ve lisans sorunu da yok bu sebeplerle paylaşmak istiyorum.
  3. Kargagakdedi

1:100.000 ölçekli Arazi Haritaları Tüm Türkiye (Rus Kaynaklı)

Arkadaşlar , araştırmalarım neticesinde bu siteyi buldum. Tüm Türkiye'yi kapsıyor. 1:100.000, Tüm Türkiye 1: 500.000, (Sinop Adana hattının batısının tamamı, Doğu Karadeniz'i tamamı, Güneydoğu Anadolu'nun bir kısmı ) 1: 200.000 (Eskişehir, Konya, Adana, Mersin ve Nevşehir çevresi hariç ) ve...

4. Kargagakdedi

Osmanlı Yayı

Arkadaşlar bu sitede Türk Okçuluğu ve Osmanlı Yayı ile ilgili çok güzel bilgiler var. Osmanlı Yayı yapım tekniği ve tarihçesini de anlatıyor. http://turkish-archery.blogspot.com/2007/12/osmanl-yay-yapm-teknii-telhis-i-rmat.html Buda Osmanlı Yayı ile ilgili yabancı bir belgeselden kısa bir...
  5. Kargagakdedi

Meseregan Dağları ve Gelincik Deresi Yürüyüşü

Merhaba arkadaşlar, bu resimler Doğu Karadeniz Bölgesinde Trabzon/Of boğazına bağlı Cumapazarı Beldesinin dağlarında çekilmiştir. Köyümün 8 Km kadar yukarılarında olan bir bölgedir. O sebeple bölgeyi gezmek benim için pek zor olmadı. Bu güzellikleri sizlerle paylaşmak istedim.

6. Kargagakdedi

Sıfır Ürün Adı Altında Satılan ''Refurbished'' Ürünlere Dikkat!

gittigidiyor gibi alışveriş sitelerinde sıfır cihaz adı altında refurbished ürünler satılıyor. REFURBISHED = Bir sorun sebebiyle garantisi bitmeden geri iade edilmiş ürünün, fabrikasında hatasının giderilmesiyle ''refurbished'' adı altında daha ucuza tekrar satışa çıkarılmasıdır. Genelde 90 gün...

7. Kargagakdedi

Google Maps'ten Alınan Yol Tarifini Gps Formatına Dönüştürmek

selam, google map'i kullanarak güzergah belirlemenin kolay bir yolunu keşfettim , daha doğrusu keşfedenleri keşfettim . İlk önce bu siteye girelim http://www.elsewhere.org/journal/gmaptogpx/ Instructions: yazan açıklamanın altında sarı renkli ( GMapToGPX) kısımına sağ tıklayıp favorilere ekle...
  8. Kargagakdedi

''Ebay'dan GPS Satın Alma Macerası''

Türkiyeye giriş yapalı 15. günün dolduğu şu gün gps elimde, hemde tam umudumu kesmişken. Zira GPS, telsiz V.b. ürünlerin Türkiyeye gelişinin özel izinlere bağlı olduğunu öğrendiğimde siparişini çoktan vermiştim.15 günlük Gergin bir bekleyişten sonra Trabzon Posta müdürlüğünden bir zarfı, posta...
  9. Kargagakdedi

Outdoor Meraklılarına Google Earth'den Mükemmel Raster Haritalar

Selam, tam 1 haftadır, gece gündüz, internette gps'im için detaylı Türkiye haritaları arıyorum. Yurt dışından sipariş verdim gelmesini beklerken şimdiden harita araştırmaya başlayayım dedim. İşe yarar doğru dürüst(özellikle Doğu Karadeniz için) bir harita bulamayınca Google Earth görüntülerinde...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri