Arama sonuçlarınız

1. buralpdi

İlk Karavanla Taniştiğimiz Araçlari Paylaşalim

1976 Seneleri idi babamın çocukluk arkadaşı Tarık Amca Almanya dan Sivas 'a karavanla gelmişlerdi, çocukları ile birlikte bu karavanın içinde izinleri bitene kadar oyunlar oynamıştık, o zaman kendi kendime bu araç tam benlik dediğimi hatırlıyorum, çok hoşuma gitmişti.

2. buralpdi

Ducato Jant Ariyorum

Karavanına çelik jant takıp da, fabrikasyon demir jantları boşa çıkan veya elinde olan arkadaşlar varsa, ücreti mukabilinde jantları satın alabilirim
  3. buralpdi

Yatan Karavanlar Da Lastik Problemi

Uzun süre hareketsiz kalan karavanlarımızın lastikleri, ne kadar zaman da bozulma yapar? İçinden tel atar veya devamlı yere temas eden bölgede deforme olup balans tutmaz denilir. Bu sözlerin gerçeklik payı ne kadar? Lastik ne kadar sürede bu hale gelir? Yoksa bir şehir efsanesi mi? Bilgisi...

4. buralpdi

Dikkat Gökçeada Yunanistan Toprakları

Sert bir başlık ama hak ettiklerini düşünüyorum, Gökçeada Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında Türk toprakları değilmi, bu vatan toprağını gezerken Turkcell şirketi telefon faturanızı Yunanistan üzerinden kesmeye ne hakkı var, kendi alt yapı yetersizliğini bahane ederek, bilerek ve isteyerek...
  5. buralpdi

Solar Panelinin Güneşe Göre Doğru Yönü Varmı

Arkadaşlar şimdi bu soru da nereden çıktı diyebilirsiniz, karavanlarımızda panellerimizi herkes gibi çatıya paralel şekilde bağlıyoruz, benim dört panelin ikisi aynı yönde ikisi ters yönde montajlı (yani uzun boy ölçüsünü baz alırsak) aşşağıda resimdeki gibi aynı kamp alanında aracın...

6. buralpdi

Plastik Tavan Heki Montajında Mastik Sorunu

Plastik tavan heki montajında genelde Dyson extra kullanılıyor, bu malzemenin mastiği tutması içinde plastik yüzeydeki parlak film tabakasının zımpara ile alınması gerekiyor. Bende montajı bu şekilde yaptım, hatta yüzeye derin çiziklerde attım fazladan. Tecrübeli arkadaşlar dan aldığım uyarılara...

7. buralpdi

Ducato-jumper-boxer Yağ Soğutucusu

Arkadaşlar merhaba, Bizim karavan olarak kullandığımız PSA gurubu araçlarda yağ soğutucusu mevcut, bu parça arıza verdiği zaman tek bir şekilde fark edebiliyorsunuz, radyatör su kabını sürekli kontrol etmek. Su kabında renk değişikliği ve eksilme meydana geldiği zaman acil olarak ustanıza veya...
  8. buralpdi

Can Marka Kombine Ocak Sorunlar Ve Çözümler

1-Can marka 1765 model kombine ocak kullanıyorum, taktığım günden bu yana (yaklaşık iki senedir) iki gözü aynı anda nadir kullanabildim. Büyük göz yanarken küçük gözü kısık ayara alamıyordum hemen sönüyordu. Genelde hep tek göz olarak kullanmak zorunda kaldım. Dedantörü değiştirmem söylendi 30...
  9. buralpdi

Kendi Karavanını Yapanlar Buralpdi̇ 2

Herkese merhaba, Uzun bir ara verdik yazmaya, yazmasak da okuyucu olarak forumdan kopmadık. Kendi adıma şunu gördüm, ne anlatırsan anlat karşındaki kişi aklındakini yanlış dahi olsa uygulamak istiyor. Eğer aklındakini uygulamaz ise de hep olur mu acaba diye gel git yaşayabiliyor. Başka bir...

10. buralpdi

Abant'a Gidiyoruz

arkadaşlar Haluk ağbiyle beraber 16-19 Mayıs arası Abant'da kamp yapmayı hedefliyoruz, eğer bir aksilik olmaz ise cuma akşamı iş çıkışı yola çıkıp Abant'a hareket edeceğiz, bu dört günlük kamp şekli uyan bütün arkadaşları bekleriz, selamlar

11. buralpdi

Maden Deresi

Arkadaşlar 23-26 nisan arası Maden deresinde kamp yapmayı hedefliyorum, tabii nasip olursa :) 23 nisan perşembe gününe denk geliyor resmi tatil, cuma gününü izin alırsak dört günlük bir tatil fırsatı çıkıyor karşımıza, bu tatili maden deresini görmeyen veya tekrar yapmak isteyen arkadaşları...
  12. buralpdi

Haydin Yılbaşında Simav Kaplıcalarına Gidelim

yılbaşı çarşamba akşamına geliyor, doğal olarak perşembe tatil, cuma gününü devlet tatil ilan etmese bile bir gün işi asarım diyen olursa dört günlük bir tatil fırsatı var önümüzde, Kütahya Simav'daki Eynal kaplıcasında hem dinleniriz hemde Simav'daki dostları görürüz diyerek biz bir program...

13. buralpdi

Danamandıra Gölü

Haftasonu üç günlük tatili evde geçirmeyelim istiyorduk, yakınlarda nereye gidelim derken Haluk ağbinin önerisiyle, üç karavan Silivri-Danamandıra köyü göletine gittik, bilmediğimiz bir yer olmasına karşın cuma akşamı iş çıkışı 9,30 gibi maltepeden hareketle sadece mahmutbey gişelerde şıkışarak...
  14. buralpdi

Çanakkale Şehitlerine Vuslat İçin

Sayın adminimiz, moderatörümüz, ve arkadaşlar Hakan arkadaşımız bizim karavanları yaptırdığımız ustamız ve hobi olarakda bisiklet sporu ile ilgileniyor, Çanakkale şehitlerini anmak için Hakan arkadaşımız kendi imkanları ile bir tur düzenlemiştir, bu turu tamamen kendi çabaları ve maddi...
  15. buralpdi

Kemal Merkit'i Kaybettik

sevdiğim ve sohbet imkanı bulabildiğim bu güzel insanı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum, Kemal bey vefat etmiştir arkadaşlar, mekanı cennet olsun, yakınlarına ve motosiklet camiasına sabır diliyorum, http://www.hurriyet.com.tr/spor/motorsporlari/21402594.asp

16. buralpdi

Dikkat.. Uzman Soğutma'dan Şikayet Var

arkadaşlar yaklaşık bir buçuk senedir kullandığım 12v Uzman soğutma dolabım mart ayında arıza yaptı, firma sahibi Ahmet bey kart arızası olduğunu bana üzülmememi tamir ederiz gerekirse sıfır kart veririz dedi, kartı kendisine yollamamı söyledi, üzerinden çıkan orjinal kartı yolladım yerine...
  17. buralpdi

Karavan kapı sinekliği

arkadaşlar koçtaş'ta 7.90tl bu sinekliği aldım, benzeri Levent Güngör hocamdada var çok ucuz ve kullanışlı olacağını düşünüyorum
  18. buralpdi

Yiğidonun Saroz ve Datça turu

28 Ağustos pazar günü daha önceden kız yeğenlerime karne hediyesi sözü nedeniyle Gökhan'la (toffy) beraber Saroz Danışment orman kampına giriş yaptık, girişte 19tl orman bakanlığına ayak bastı ücreti ödedik, içeri girdikten sonrada kaldığımız her güne 25tl ücret ödedik elektrik-su-wc dahil, kamp...

19. buralpdi

Koşar Adım Karadeniz Turu

23 TEMMUZ 2011 CUMARTESİ sabah hoş olmayan bir süprizle karşılaşıyoruz akşam mazota zam gelmiş mazot lt 3.74tl Saat 10'da Real marketin açılması ile birlikte, daha önce aldığımız ibiş koltuklarından birinin arızası nedeni ile değiştirerek yola çıkıyoruz, yolda gözlerimiz istasyon...
  20. buralpdi

Şile Kaçamakları

bu haftasonu Şile'ye gittik hava bir kapatıp bir açtı ama keyfimiz yerindeydi, haftasonunu güzel geçirdik cumartesi akşamınıda dalgaların sesi ile uyuduk ve dinlendik, kampımızı resimler anlatsın

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR