Arama sonuçlarınız

1. V

Manisa'da Trafik Kazaları (Niyeyse Furkan'ın Etrafında)

Merhaba arkadaşlar.. Beni tanıyanlar bilir gerçi ama, bilmeyenler için ; Manisa bölgesinde faaliyet gösteren bir elektronik firmasıyız. 3 araçtan oluşan arıza ekiplerimizle bir Gsm operatörünün arızalarına müdahale ediyoruz. Arıza olduğunda her saat müdahale etmek zorundayız. Bu sebeple gece...

2. V

Genç Bir Arkadaşımızı Akülü Tekerlekli Sandalyesine Kavuşturalım

Merhaba arkadaşlar. Bulunduğum ilçede henüz çok genç bir arkadaşımız var. Off road sporlarına çok meraklı, sosyal ve gayet sempatik bir arkadaşımız. Fırsat buldukça beraber geziyoruz, gezilere getimeye de çalışıcam bundan sonrasında. Fakat bu kız kardeşimiz engelli. Bacakları doğuştan felçli...
  3. V

Mitsubishi L200 Magnum 2003 4x4 Çift Kabin

İş gereği bir rotasyona gireceğim için, yoldaşıma yeni bir yoldaş arıyoruz.. 2003 Magnum L200 Yeşil - Gri Klima Airbag ABS - Arazide içeriden devre dışı bırakılabilir - Düğmeli ASR Elektronik kontrollü %100 kilitlenebilir diferansiyel kilidi Orjinal eğim, akü, dış ısı göstergesi Ön 8, arka 14...

4. V

Mitsubishi L200 Magnum Orta Rot Arızası

Merhaba arkadaşlar. Aracımın direksiyonunda son bir iki aydır bir tıkırtı vardı. Özellikle kasisli yolda bu ses artıyor. Bugün ustamla beraber aracın altına uzanıp epey bir araştırdık. Orta rot kolunun rotillere bağlandığı yerde fazlaca bir boşluk var. Ustam orta rot kolunun değişmesi...
  5. V

Manisa'da Yağmur Sonrası İş; Off-Road Macerası (8 Eylül 2009)

İki gün evvel yağan ve her yerde felaketlere sebep olan yağmur, Manisa'da da pek insaflı davranmadı. Gerçi can kaybı olmadı ama, epey zorladı. Manisa Salihli'ye bağlı Durasıllı kasabasında bulunan baz istasyonu arızalandığı için gitmem gerekiyordu ve gittim :) Son 30 metre kala sert zemin...

6. V

2003 Model L200'de Hararet ?..

2003 Model L200'de ortalama hava sıcaklığı 35 derece iken ve uzun bir rampada hararet aşağıdaki resimdeki gibi bir hal alıyor. Bu normal mi?

7. V

2004 Nissan SkyStar YDİ 2.5 Kamyonet Motor Parçaları

Merhaba. 2004 model çift kabin YDİ motorlu Nissan SkyStar için elimizde aracın eski motorundan kalan parçalar mevcut. Parça listesi ve durumu aşağıdaki gibidir. - 4 adet Biyel Kolu. (kesinlikle çok temiz) - Krank Mili. (hiç sorunsuz, kullanıma hazır) - Üst silindir kapağı. (boyutu çok küçük...
  8. V

4X4 Araçlarda Akü Seçimi

Merhaba arkadaşlar. Aracımda 88 Ah olmak üzere iki adet akü var. Aracın orjinali çift akülü. Normalde araç üzerindeki xenon far ve tepedeki 4 adet projektörü kontak kapalıyken 4 saat kadar çalıştıran ve sorun çıkarmayan delphi marka kuru akülerimin ikisi birden arızalandı. Sadece dörtlü...
  9. V

Dizel Motorlarda EGR Valfi İptal Edilmesi ?..

Arkadaşlar, aracımda son dönemde çekişten düşme gibi bir sıkıntı başlamıştı. İlk kalkış anında zorlanma ve yakıt tüketiminin artması da cabası. Geçenlerde motor hava filtresini temizlerken, emme manifoldunun motorun arka kısmına denk gelen kısmında bir yağ ve kurum karışımı sızması gözüme...

10. V

Nissan SkyStar 2005 Motordan Gelen Ses

Merhaba. 2005 model Çift kabin 4x4 bir arabamız var. Bu araçtan bu sabah itibarıyla bir ses gelmeye başladı. Sanayi sitesinde bu sesin biyel kolundan geldiği söylendi. pistonlardan da gelebileceği söylendi. ortalama masraf 1000 - 3000 ytl arasında değişir diyorlar. 4 gün serviste kalır diyorlar...

11. V

2003 Model L200 Magnum Ön Fren Diskleri Çok Pahalı !

Aracımı bakıma götürdüm. Bitmiş fren balatalarına varana kadar değiştirildi. Aradan biraz zaman geçti ve fren yaparken bir sarsılma başladı. Sanki pedala tık tık tık vuran bir şey var gibi oluyordu. Bu tıkırtı gitgide arttı. Artık yüksek hızlarda frene dokunmamla beraber, aracın kasasını...
  12. V

Mitsubishi L200 Ön Amortisör Altın Kaplama ! (2003)

Merhaba arkadaşlar. Benim L200'ün ön tarafından tıkırtılar gelmeye başladı. Sol ön amortisörüm patlamış. Bugün servisten sadece amortisör fiyatını öğrendim. Öğrenmez olaydım ??? Sadece tek amortisör = 275 Ytl !!! Çifti 550 Ytl. işçilikle beraber 650. Bu ne yahu? Anlayan beri gelsin...

13. V

Mesajlarımı Göremiyorum

"Sizin mesajlarınıza 10 yeni cevap yazıldı" şeklinde ibare görüyorum. Daha önce buna tıkladığımda, mesaj yazdığım konulara yazılan cevapları görüyordum. Fakat şimdi tıklayınca hiç mesajım olmadığını görüyorum. Sanırım bir sıkıntı var.
  14. V

Benim Aracım Hangi Sınıfta?

bir başka başlıkta gezinirken aşağıdaki listeyi gördüm. evet. araç sınıflandırması bu şekilde. şimdi benim aracımdakiler ; diferansiyel kilidi,roll-bar, balta, kürek, ilave aydınlatmalar, tam olarak olmasada arazi lastiği, ön arka çeki kancası, 15 cm yükseltme ve gergili çeki halatı. benim...
  15. V

L200 Yükseltme Ve Amortisör Sorunu (Acil Yardım)

Aekadaşlar standart ölçülerde olan Mitsubishi L200 Magnum aracımı daha önce sadece arka makaslara kavis vererek arkadan biraz yükseltmiştim. Katıldığım Karagöl gezisinde hiçbir sorun yaşamadım fakat ön tarafın çok alçak kaldığına karar vererek önü de yükseltmeye karar verdim. Aracın altındaki...

16. V

Manisa Selendi'de Kar Gezisi (18 Şubat 2009)

Aslında uzun zamandır gitmek ve hesaplaşmak istediğim bir yerdi Selendi'nin Çıkrıkçı köyü tepesi. Daha evvelki randevuda, kendisini traktör sayesinde yenebilmiştim. Fakat bu kez kendi çabamla yenmeye niyetliydim ve tam istediğim gibi yine kar yağmıştı. Lastiklerin önemini bir kez daha...
  17. V

Manisa'da Faal Bir GAZ 69 !! İşte Fotoğraflar !

Merhaba arkadaşlar. Sürekli olarak aracımı tamir ettirdiğim servisin yan tarafındaki oto boyacı amcanın antika pejosunu görünce muhabbete girdik. Adamın eskiden av merakı varmış fakat yaşlanınca bırakmış. Yanılmıyorsam 1966 model bir de jipim var dedi. Görmek istedim. Dükkanın arkasından...
  18. V

Mitsubishi L200 4x4 Lambası Yanıp Sönüyor - Acil Yardım!

Arkadaşlar bu gece eve dönerken aracın ön gösterge panelinde, aracı 4x4 e aldığımız zaman yanan lamba yanıp sönmeye başladı. Halbuki arazi vitesi 2H konumundaydı. Her zaman kullandığım gibi kullanıyordum. O lamba normalde araç 4 çekere alındığında sürekli yanar. Ya da örneğin durmuş...

19. V

Ford Ranger ile Balıkesir'de Karda Saplanma Macerası

Geçen sene, Balıkesir'e yakın Demirtaş köyüne ve köyün tepesindeki baz istasyonuna ulaşmak isterken, tam köy içerisinde saplandık. Daha doğrusu saplandım. Videonun en başında gördüğünüz araç kuyrukları istanbul yönünden izmir yönüne giden araçlara ait. Yol kapalıydı ve açılmak üzereydi. Ayrıca...
  20. V

Yağmurlu Bir Havada Mitsubishi L200 Performansı (2003 Model)

Yağmurlu bir havada yol tutuş ve lastik performansı açısından bir deneme yapmak istedim. Bu arada araç üzerinde 700 kg yük vardı. Bf GoodRich lastiklerin asfalt performansına diyecek yok tabi. Bu arada 2003 model Mitsubishi Magnumlar hakkındaki "güç aracıdır" sözü doğruymuş. Zira hız anlamında...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri