Zor Yollar Programı; TRT TÜRK Kanalında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tyt.fan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 233
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 117,643

Etiketler

Ynt: Zor Yollar Programı; TRT TÜRK Kanalında

Sayın Tahmaz a çok teşekkür ediyoruz. Bende yıllarca otomobil programı yaptım(TRT-1 Oto Gündem 211 Bölüm) otomobil firmaları maalesef böyle. Zor Yollar programını yapmaya karar verdiğimizde İnter City firması sahibi Sayın Vural Ak program hiç ortada yokken bize iki araç verip 1,5 yıl boyunca her türlü bakımını üstlenirken 52 bölümden en büyük fayfdayı sağlayan Nissan firmasından hiç bir katkı göremedik defalarca görüşmemize rağmen... Başka şansımız yoktu bedava reklamlarını yapmak zorunda kaldık diğer firmalardan da görüşmelerimizden bir sonuç alamadık sanırım araçlarına pek güvenemiyorlar. Ama TRT gibi asıl amacı kamu yayıncılığı olan bir kuruluşun hiç bir firmadan destek almasada bu gibi bir program değil onlarcasını yürütmeye gücü vardır. Varsın onlar dizilerde araçlarına boy göstersinler.. Programlara devam edeceğiz ama bundan sonra bu 4X4 araçlarlarla ilgili yaşadığımız her sıkıntıyı da sizlerle birebir paylaşacağız. Evet bakalım bu 4X4 araçların ne eksileride var bu yollarda Mehmet Becce ve benim yorumlarımlada buluşacak ve araç tercihlerinizde bunlarıda göz önüne alacağınızı umuyoruz.. Saygılarımızla...

NISSAN'ın ayıbı,araçlarını beğenerek izledik,sponsor olmalıydılar,Cemal GÜLAS'a olmuşlardı,bir kaç yerli dizide Navaralar boy göstermişti,İlkim Bey konuya duyarlı olmalı,neticede araçlarının zor yollardaki performanslarını severek izledik.

zapatista' Alıntı:
BURADA YAZILANLARI GÖRÜNCE EŞİMDEN RİCA ETTİM O DA YAZDI UMARIM FAYDASI OLUR...

TAKVİM GAZETESİ SAKLAMBAÇ EKİ-EKRAN CADISI
NİLGÜN K. TAHMAZ
Bu ne yaman çelişki böyle

Bugün dizilerden girip yayından kaldırılmakla yüz yüze kalan bir programdan çıkacağım. Son dönemde 'zenginlik' ve 'gösteriş'in tavan yaptığı dizilere rağbet ediyoruz. Köşkler, yalılar, ultrasonik holding binaları falan hayatımızın vazgeçilmezleri. Bir de olmazsa olmaz 'otomobiller'imiz var.
Erkekleri dizilere bağlama yolu da ya 'delikanlılık'tan geçiyor ya da 'delikanlıların hayallerini süsleyen otomobiller'den… İstanbul'daki lüks otomobil galerilerinde bile zar zor görebileceğiniz son model otomobiller dizilerde fink atıyor.
Ezel'de kullanılan otomobilleri tanımakta bile zorlanıyorum ben kendi adıma… Kurtlar Vadisi deseniz 2-3 ayda bir sponsor değiştiriyor. Doğal olarak Polat ve ekibinin kullandığı BMW'ler Mercedes'lerin yerini bir anda Range Rover'lar alıyor.
Aşk ve Ceza'da, Samanyolu'nda da lüks otomobilden geçilmiyor. Aşk-ı Memnu deseniz, onlara keza!
Bu otomobillerin kaynağı tabii ki sponsorlar… Sonuçta hiçbir yapımcı tanesi yüz binlerce Euro olan araçlardan bir filo kurmuyor kendine. Araçlar tanıtım amaçlı dizilerde kullanılıyor. Hem tanıtımı yapılıyor hem de alıcı buluyor.
Dizi sektörü böyle devam ederken, TRT'de yayınlanan 'Zor Yollar' adlı program otomobil sponsoru bulamadığı için bitmekle yüz yüze… Ne kadar trajikomik bir durum değil mi? Sponsor firmalar popüler kültürün en önemli unsuru televizyon dizilerine otomobil vermek için yarış ederken, otomobil temelli doğa sporları programı sponsor bulamıyor.
Arazide kullanılmak için üretilmiş 4x4'ler "Bebek'te birkaç tur atıyor" ama araziye giremiyor. Daha ne günler göreceğiz, bakalım!
Dipnot: İnsanlar sadece dizi izlemiyor. Hala farklı yapımlar izlemek isteyen, belgesel ve haber tarzı programları seven milyonlar yaşıyor bu ülkede… Sponsor firmalar keşke bu insanları görmezden gelmese. Size bir sır vereyim asıl hedef kitleniz diziseverler değil, otomobil programı tutkunları!!!

[/quote Nigün hanım çok güzel bir tesbitte bulunmuş. Katılmamak mümkün değil. Ancak, sözkonusu dizilerin izlenirliği göz önüne alındığında, kaliteli programların ise birer birer yayından kaldırıldığı düşünülürse, bu tesbite katılmayanlar çok daha fazla demek :(

zor yollar' Alıntı:
Sayın Tahmaz a çok teşekkür ediyoruz. Bende yıllarca otomobil programı yaptım(TRT-1 Oto Gündem 211 Bölüm) otomobil firmaları maalesef böyle. Zor Yollar programını yapmaya karar verdiğimizde İnter City firması sahibi Sayın Vural Ak program hiç ortada yokken bize iki araç verip 1,5 yıl boyunca her türlü bakımını üstlenirken 52 bölümden en büyük fayfdayı sağlayan Nissan firmasından hiç bir katkı göremedik defalarca görüşmemize rağmen... Başka şansımız yoktu bedava reklamlarını yapmak zorunda kaldık diğer firmalardan da görüşmelerimizden bir sonuç alamadık sanırım araçlarına pek güvenemiyorlar. Ama TRT gibi asıl amacı kamu yayıncılığı olan bir kuruluşun hiç bir firmadan destek almasada bu gibi bir program değil onlarcasını yürütmeye gücü vardır. Varsın onlar dizilerde araçlarına boy göstersinler.. Programlara devam edeceğiz ama bundan sonra bu 4X4 araçlarlarla ilgili yaşadığımız her sıkıntıyı da sizlerle birebir paylaşacağız. Evet bakalım bu 4X4 araçların ne eksileride var bu yollarda Mehmet Becce ve benim yorumlarımlada buluşacak ve araç tercihlerinizde bunlarıda göz önüne alacağınızı umuyoruz.. Saygılarımızla...

Hocam bence bu şekilde daha doğru olacak. Tabi kimse kimseye sponsor olmak zorunda da değil ancak bedava reklam baldan tatlıdır deyip de nasıl olsa bizim araçları kullanıyorlar bana ne diyenleri gerçeklerle yüzyüze getirmek lazım.

zor yollar' Alıntı:
Programlara devam edeceğiz ama bundan sonra bu 4X4 araçlarlarla ilgili yaşadığımız her sıkıntıyı da sizlerle birebir paylaşacağız. Evet bakalım bu 4X4 araçların ne eksileride var bu yollarda Mehmet Becce ve benim yorumlarımlada buluşacak ve araç tercihlerinizde bunlarıda göz önüne alacağınızı umuyoruz.. Saygılarımızla...

Bu daha da güzel olacak işte.

Şu saçma sapan dizilerden dolayı artık televizyonu açamaz olduk. Şuna inanıyorum ki o diziler yerine şöyle 1 saat süren zor yollar programı olsa aynı saatte daha çok reyting alır. Şuan reytingi nedir bilmiyorum ama düşükse de reklamı yapılmaması ve pek bilinmeyen bir kanalda olmasından dolayıdır. Ben birçok arkadaşıma tavsiye ettim ve hepsi müptelası oldular.

Saygılar

arkadaşlar, eşim adına tesekkür ederim..
proğramın devam etmesine çok sevindim..
bence asıl güzel format sizin kendi aracınızla olur..
ben atv haber de muhabirim, geçen sene diğer kanallardan arkadaşlar 0 km araçları firmalardan alıp doğuya kar haberlerine gitti ama ben kendi aracımla çıktım yola (şimdi sattım) 97 disco 1 idi..
sponsor derdi yok arabanın kırılması korkusu "yok"..
çok daha güzel olacağına inanıyorum..

[/quote Nigün hanım çok güzel bir tesbitte bulunmuş. Katılmamak mümkün değil. Ancak, sözkonusu dizilerin izlenirliği göz önüne alındığında, kaliteli programların ise birer birer yayından kaldırıldığı düşünülürse, bu tesbite katılmayanlar çok daha fazla demek :(
[/quote]

nursel hanım:0 ratinglerde üstlerde olan dizileri seyredenlerin çoğunluğu alım gücü az olan cd grupları(ne yazık ki) asıl potansiyel bu gibi siteler ve proğramlarda bence..
saygılarımla..:smiley:

Geçenlerde, Antakya Hatay’da işleri gayet iyi olan bir kuaför arkadaşıma gittim. Esnaf arkadaşımız Off-Road için kullandığım Ford Rangerı park ederken görmüştü ve traş olurken ki konumuz haliyle sadece doğa ve araçlar oldu:smiley:

Esnaf arkadaşımız tesadüfen tv kanallarında gezinti yaparken bir gün TRT 3 veya TRT 4’te güç yollar diye bir program seyrettim ” dedi ve ekledi. “ Nissan Skystar almadan,Hatay'ı ve çevre illeri uzun uzun Nissan Skystar ile gezmeden ölürsem gözüm arkada açık giderim ” dedi. Ben de “ neden özellikle Nissan Skystar ” dedim. Arkadaşımız benim de programın müptelası olduğunu öğrenince “ Ağabey görmedin mi destan yazan Nissan Skystarları. Skystarlar tam bir efsane ” dedi.

Ben de asıl destanları yazanların;
TRT’nin, Sponsorların, Aydın Dikim’in, Mehmet Becce’nin, Ümit Işın’ın, Mahmut Gökdemir’in, Mazlum Demirbağ’ın, Halim Atalay’ın, İbrahim Gümüşay’ın, Bülent Sarpkaya’nın, Murat İrğa’nın, İbrahim Tanrıverdi’nin, bu proje de emeği geçen tüm arkadaşlarımızın, canı gönülden çalışan, özverili, diğer rehber arkadaşlarımızın, televizyon karşısında nitelikli program seyretmeyi tercih eden seyircilerin diye cevap verdim.

Bir itirafta bulunmak istiyorum;
Bu programdan en fazla fayda sağlayan firmalardan biri olan “ Nissan ” Markasının programı desteklemediğini öğrendiğim andan itibaren Nissan’a bakış açım bir anda değişti. :mad:

Birincisi, önümüzdeki iki yıl içinde Ford Ranger’dan gayet memnun olmama rağmen Nissan Navara alma düşüncem tamamen ortadan kalktı.

İkincisi de Ford Ranger kullanıcısı olduğum için de esnaf arkadaşıma, Ranger ile neler yapabildiğimi anlatınca, biraz da fotoğraf ve video gösterince esnaf arkadaşımızın Ford Ranger almasına karar vermesi de uzun sürmedi...

Bu arada, bu programa sponsor olan firmaları daha önce tanımıyordum. Bu sponsor firmaların bir kısmından, kaliteli ürünler ve hizmetler aldım. Satış sonrası hizmetleri için de ayrıca teşekkür ediyorum.

demir59' Alıntı:
Bu daha da güzel olacak işte.

Şu saçma sapan dizilerden dolayı artık televizyonu açamaz olduk. Şuna inanıyorum ki o diziler yerine şöyle 1 saat süren zor yollar programı olsa aynı saatte daha çok reyting alır. Şuan reytingi nedir bilmiyorum ama düşükse de reklamı yapılmaması ve pek bilinmeyen bir kanalda olmasından dolayıdır. Ben birçok arkadaşıma tavsiye ettim ve hepsi müptelası oldular.

Saygılar

Ceyhun arkadaşımıza yüzde yüz katılıyorum. Çevremde bir çok ama bir çok insan bu programı internetten takip ediyor, programı yeni öğrenen arkadaşlarıma veya çoğu bölümü kaçıranlara, kaçırdıkları bölümleri, DVD'de MPG formatında yazıp veriyorum. Bunu en az 30 kez falan yapmışımdır. Benim DVD'leri verdiğim arkadaşlarda bir o kadar da tüm bölümleri kendi çevrelerine verdiklerini söylüyorlar. Demek istediğim reyting nasıl hesaplanıyor ben de bilmiyorum ama bu programı seyredenlerin büyük bir bölümü maalesef reytinge oranlarına girmiyor diye tahmin ediyorum.

Yoğun dizi saatlerinde böyle bir program konulursa ve yayın saatleri, programın içeriği, niteliği seyirciye anlatabilinirse Ceyhun Arkadaşımızın dediği bence de olur.

Asıl Efsane " Zor Yollar Programı " dır. :smiley:

Arkadaşlar bir yanlış anlaşılmayı önlemek istiyorum Nissanlarla ilgili çok önemli bir sıkıntı yaşamadık o kadar yol yaptık yorgunluktan dolayı 3 veya 4 kez bizi yolda bıraktı şimdi yine Nissan alarak yola devam edeceğiz. Ayrıca tabiki kimse kimseye sponsor olmak zorunda değil ama bizde kimsenin reklamını yappmak zorunda değiliz ne yaşarsak sizlerle paylaşmakta bizim hakkımız. Ayrıca bizim bu tür pick up 4x4 araç tercihimizn nedeni tamami ile malzememizin çokluğundan yoksa bu araçlar hele arkada oturmak zorunda kalırsanız hiç mi hiç tercih edilecek vasıtalar değil. Bilgilerinize. saygılarımızla.

reel eksen' Alıntı:
Ceyhun arkadaşımıza yüzde yüz katılıyorum. Çevremde bir çok ama bir çok insan bu programı internetten takip ediyor, programı yeni öğrenen arkadaşlarıma veya çoğu bölümü kaçıranlara, kaçırdıkları bölümleri, DVD'de MPG formatında yazıp veriyorum. Bunu en az 30 kez falan yapmışımdır. Benim DVD'leri verdiğim arkadaşlarda bir o kadar da tüm bölümleri kendi çevrelerine verdiklerini söylüyorlar. Demek istediğim reyting nasıl hesaplanıyor ben de bilmiyorum ama bu programı seyredenlerin büyük bir bölümü maalesef reytinge oranlarına girmiyor diye tahmin ediyorum.

Yoğun dizi saatlerinde böyle bir program konulursa ve yayın saatleri, programın içeriği, niteliği seyirciye anlatabilinirse Ceyhun Arkadaşımızın dediği bence de olur.

Asıl Efsane " Zor Yollar Programı " dır. :smiley:
Selamlar,
yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum.doğayla ilgili proğramlara yöneltseler proğramları çok daha faydalı olur..bazen düşünüyorum trt 1 zamanları daha avantajlıydı diye en azından hemen herkes kış olimpiyatları olsun ,buz pateni olsun bir çok spor branşını ,yayınlandığı zaman izlemek zorunda kalarak yinede bişeyler öğreniyordu.. şimdi kanalların hemen hepsi aynı yayın saatinde diziler yayınladıkça..ne kazandırır ki....

Geçenlerde eşim bile ben offroad sevdiğim için yanında ben olmadığım halde dizisini bırakıp sizin programınızı izlemiş :smiley:

zor yollar' Alıntı:
Arkadaşlar bir yanlış anlaşılmayı önlemek istiyorum Nissanlarla ilgili çok önemli bir sıkıntı yaşamadık o kadar yol yaptık yorgunluktan dolayı 3 veya 4 kez bizi yolda bıraktı şimdi yine Nissan alarak yola devam edeceğiz. Ayrıca tabiki kimse kimseye sponsor olmak zorunda değil ama bizde kimsenin reklamını yappmak zorunda değiliz ne yaşarsak sizlerle paylaşmakta bizim hakkımız. Ayrıca bizim bu tür pick up 4x4 araç tercihimizn nedeni tamami ile malzememizin çokluğundan yoksa bu araçlar hele arkada oturmak zorunda kalırsanız hiç mi hiç tercih edilecek vasıtalar değil. Bilgilerinize. saygılarımızla.

Selamlar Aydın Bey,
Ortada yanlış anlaşılacak bir şey olmadığı kanaatindeyim.

Nissan logosunun anlamı: Güneş ve dürüstlük. Markanın, daire içine yazılmış ismi, güneşin doğuşu ile Japon Bayrağındaki beyaz zemin içindeki kırmızı noktayı simgeliyor. Amblem, dürüstlüğü ve samimiyeti sembolize ediyor.
Japonya'nın en büyük 2. otomotiv şirketi olan Nissan, yıllık 2,7 milyon araç üretimiyle aynı zamanda dünyanın sayılı otomobil üreticilerinden biri sayılıyor.Tasarım konusunda cesur ve fikir dolu bir anlayış tercih ediyorlar.

Yukarıda Nissan ile ilgili yazılan iki cümle, Nissan için ne düşündüğümü yansıtıyor sanıyorum ve bu düşünceler Nissan'ın aldığı veya almadığı sponsorluklara göre değişmeyecek. Nissan saygı duyulacak üst düzey bir marka. Lakin burada anlatmak istediğim şey çok farklı. Benimkisi, bir tüketicinin, naçizane, minicik, ufacık, bir tepkisi. Bazı insanların satın alma içgüdüleri, sebepleri farklıdır. Güven belirleyici bir unsurdur. Bu unsur, satışta tek başına yeterli bir öğe olmayabiliyor. Benim gibi düşünenlerin sayısı artarsa, bir çok nitelikli proje, sponsorlarla belki biraz daha fazla buluşabilir, firmaların bu projelere bakış açıları ve reklam stratejileri şekillenebilir, değişebilir vb... Almanya'da yedi yıl boyunca hem okudum hem çalıştım, orada bir çok firma, sponsor olmak için, bilim insanlarına, nitelikli projeler için teklif bile götürdüklerini, sponsor olduklarını okudum, gördüm, şahit oldum.
Bu forumda yazılanları, Google Translate ile Japonca'ya çevirsem ve Japonlara göndersem, bozuk bir çok devrik cümle ve dilbilgisi hatalarına rağmen, Japonların leb demeden lebleyi yüzde yüz anlayacaklarına eminim :D

Aydın Bey, Zor Yollar'ı evdeki televizyonlarımızla, bilgisayarlarımızla ve cep telefonlarımızla buluşturduğunuz için ve sayenizde bir çok şey öğrendiğimiz için emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ederim.

Merhaba Erdinç Bey!

Takdirleriniz için tüm ekbim adına çok teşekkür ederim. Önemli olan konusunda uzman insanların bir araya gelmesi idi bunu başarınca başarı peşinden geliyor. Saygılarımızla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri