Zıpkınla Balık Avı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Önder Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,221

Etiketler
Ynt: Zıpkınla Balık Avı

Scuba ile dalıp avlanmadığı sürece bence sakıncası yok. Diğer arkadaşlarım ne der bilmem ama (avcılık biliyorsunuz henüz spor etiği anlamında dibi bulunamamış bir mevzu), hazır açmışken buradan devam edip deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Teşekkürler Scuba Dalışımı 1999 senedinden Sonra Bırakıp
Nefesli Dalışa Başladım
Sadece Spor Amaclı Zıpkınla Balık Avı Yapıyoruz.
Yasak Olan Her Türlü Avcılığa Karşıyızdır.
Sevgiler....T...

erhan bey e katılıyorum karmaşık bir konu fakat balıkçı tezgahından almaktansa zıpkınla vuruyorum onları bir düşman gibi değil sevgilim gibi seviyorum bu aramızda kalsın iç işleri duymasın sevgiler

Benimde 2 hobimden biri zıpkınla balık avı.Diğeride tabiki off-road.

Baya uzun süredir dalış yapmaktaydım zaten.4-5 yıl önce ilk olarak,tüm zıpkıncılar gibi bende yılmaz bir tüfekle başladım bu işe.Şimdilerde gayet iyi sayılabilecek ekipmanlarla devam etmekteyim.Geçtiğimiz yıl pek fazla dalış yapamadım.(yeni yaptırdığım ahşap tüfeğimi bile 3-4 kez kullanabildim) Tek sorumlu,gezenbilir off-road grubudur. ;D Hemen,hemen her hafta sonu bir gezi yaptık.Dalışı ikinci plana attım :( Kilo aldık yaww sırf bu yüzden. ::smiley:
Ama kararlıyım,bu yıl tekrar kaldığım yerden devam edicem .Herhalde ilk dalışlarda baya bir nefes problemi yaşarım ama sürekli dalış yapınca tekrar eski günlerime dönerim.( umarım :smiley: )

Bence gidelim inelim aşağı oradan... Çok güzel bir koy...

Giderek artıyoruz desenize...
Zipkinci

Deep' Alıntı:
Yüksel abi, bu sefer inermiyiz meşhur aks kıran Despota? bu sene seni denizde de görmek isteriz :smiley:

Bu sefer o koyun hiç şansı yok.Kesin inicem aşağıya. ;D Gerekirse taş doldurucam o kanalların içine,ama inicem.
Varmı peşimden gelen :D

Bu iş öyle bir hastalıkki en kötü alışkanlıklardan bile daha beter. :smiley:

Adam kızını evlerdirmiş kızı kısa bir zaman sonra eve gelip baba kocam zamparalık yapıyor demiş adam kızım üzülme bırakır
gel zaman git zaman adam bırakmış kısa bir zaman sonra kız gelmiş baba kocam içki içyor demiş baba kızım üzülme zararını görür bırakır demiş kocası bırakmış
kız tekrar gelmiş kocam kumar oynuyor demiş baba üzüme onuda bırakır demiş koca onuda bırkmış
kısa bir zaman sonra kız tekrar gelmiş baba koçam bir zıpkın aldı balığa gidiyor demiş baba kızım şimdi ayvayı yedin onu zor bırakır demiş :D :D

mrb ben avcılığa zıpkınla başladım gerçekten çok keyifli suyun altında balık arayıp avlamak çok keyifli fakat bizim sularda herzaman avlanamıyoruz ama yüksel beyin dediği gibi gerçek bir hastalık

1

2

3

Suat hocam merhaba...Fotoğrafların hepsi birbirinden güzel ;) Bakınca içim gitti...Ne kadar da çok özlemişim memleketi...Kömürhan Köprüsü, Keban Barajı kıyısı ve turna balığı, vay be :eek: Sizin olduğunuz fotoğraf Hazar Gölü mü? Suyun rengine istinaden öyle olduğunu düşündüm...

saol murat hocam,bu resimler hepsi kömürhan resimleri hazar gölüde var fakat hazarda canlılık yok o sebepten dalışlarımızın çoğunu kömürhanda yapıyoruz,sizde geldiginizde gideriz inşallah...

çizme aşılmadıkça mevla herşeyi bizler için yarattıı sonu nu getirmeden her meşru av güzeldir yüksel uysal beyin fıkrasına 15 dkk güldüm amatör bir zıpkıncı olarak bütün avcılara rastgele diyorum şu camper işini halledince beni kimse tutmaz artık

Kömürhan köprüsünü görünce eskisini hatırladım, baraj gölü işgal etmezden önceki halini...güzel resimler çekmişsiniz; tabii bir de koca balık avlamışsınız, afiyet olsun...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.