Zap Suyu ve Vadisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan focus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,809

focus

Zirve
Yer
Ankara
Geçen hafta işim nedeniyle birkaç doğu iline gittim. Bunlardan birisi de Hakkari'ydi. Hakkari Van'a 220 km. uzaklıkta. Doğuya birçok kez gitmeme rağmen Hakkari'ye ilk defa gittim. Muhteşem ve bir o kadar da vahşi bir doğa. Hayran kaldım doğrusu. Ah şu terör belası olmasa bence Türkiye'nin en çok turist çeken yerlerinden biri olurdu. İki gün boyunca çok az vakit bulabilmeme rağmen 500'e yakın fotoğraf çektim.
Hakkari'nin en güzel yerlerinden biri Zap vadisi. Vahşi bir doğa, hemen yanınızda biten dağlar. Tek kelimeyle muhteşem.

Zap vadisinden Hakkari'yi Van ve Yüksekova'ya bağlayan yol geçiyor. Fotoğrafın solundaki yol Hakkari'ye sağındaki yol ise Çukurca ve Şırnak'a gidiyor.

DSC0240

Yine karşı taraftaki yol Çukurca Şırnak yolu

DSC0275

Bu yol Hakkari'ye gidiyor. Fotoğrafı çektiğim yer bir kavşak.

DSC0284

Yol dağların ortasından geçiyor.

DSC0299

DSC0300

DSC0313

DSC0334 2

DSC0244

DSC0230

DSC0227

Etiketler

Ynt: Zap Suyu ve Vadisi

Terör olmasa Aladağlar gibi bir yer olurdu herhalde.

yasarergun' Alıntı:
terör bitsin ilk işim reçkoya zirve denemek olacak inşallah

Milyon yıldır duran reşko buzulu bile küresel ısınma nedeniyle çözülmeye başlamış diyorlar.

Emrah , gerçekten fotoğrafları izlerken ne kadar vahşi bir ortam dedim ve senin de aynı yorumu yaptığını okudum :smiley:

Çok muhteşem yerler , ellerin dert görmesin...

Teşekkür ederim Zerrin. Kusura bakma mesajını yeni gördüm. Birkaç gündür internet bağlantımda sorun var. Fazla giremiyorum foruma.

Bölge halkı ve devlet terörün önüne bir geçebilse, doğa turizmiyle bile kısa sürede büyük bir gelişim sağlar Güney Doğu Anadolumuz... Ellerine sağlık Emrah, çok güzel fotoğraflar...

slm emrah kardeşim
ben hakkari şemdinlide 16 ay askerlik yaptım derecik,artaklar köylerinde kaldım sene 1980 ve 81 in şubat ayında terhis oldum o zamanlar terör yoktu o zap çaında yaz günleri çok balık yakaladık sene 2008 yaşım 49 inanın halla o doğa harikası yerleri unutamıyorum ve çok özlüyorum sana çok teşekkür ederim bu güzel resimlerin için ellerine sağlık ellerin dert görmesin.

İbrahim Arıcı

Teşekkür ederim İbrahim Bey. Uzun zamandır foruma giremediğimden mesajınızı yeni gördüm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR