Yuvacık-Menekşe Yaylası Gezi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan LeoneKG Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,378

LeoneKG

Ana Kamp
Yer
İzmit/Kocaeli
Merhabalar;
aytule nickname'li arkadaşımız ve ben 26 Haziran Pazar gününe bir Yuvacık-Menekşe Yaylası gezisi yapmayı kararlaştırdık. Bize katılımlarınız olmasını isteriz. Eğer ki daha önceden buralara gitmiş arkadaşlar, abiler, ablalar var ise bize önerilerini bekleriz.
Günübirlik bir gezi düşünüyoruz. Şuanda kamp için gerekli envanterlere sahip değiliz. Tekrar söylemekte fayda var fikir, öneri ve katılımlarınızı bekliyoruz. =)

Etiketler
Ynt: Yuvacık-Menekşe Yaylası Gezi

LeoneKG' Alıntı:
Merhabalar;
aytule nickname'li arkadaşımız ve ben 26 Haziran Pazar gününe bir Yuvacık-Menekşe Yaylası gezisi yapmayı kararlaştırdık. Bize katılımlarınız olmasını isteriz. Eğer ki daha önceden buralara gitmiş arkadaşlar, abiler, ablalar var ise bize önerilerini bekleriz.
Günübirlik bir gezi düşünüyoruz. Şuanda kamp için gerekli envanterlere sahip değiliz. Tekrar söylemekte fayda var fikir, öneri ve katılımlarınızı bekliyoruz. =)
Selamlar ,
Aracınız var mı acaba ? :smiley:

LeoneKG' Alıntı:
Malesef. Yuvacık merkeze kadar otobüs sonrası tabana kuvvet =)
Menekşe yaylası merkeze diğer ovalara göre daha uzaktır. (Ercova hariç) Hatta 4x4 le ilerlerseniz İznik'e çıkarsınız o yoldan :D Bence Aytepe olarak değiştirin yapacağınız gezinin rotasını.Hem göreceğiniz manzara değişmez , hem daha az yürürsünüz. (Aytepe'de de bir yayla mevcut,ayrıca zaman zaman güzel bir İzmit manzarası sunar size.)

Assasin' Alıntı:
Menekşe yaylası merkeze diğer ovalara göre daha uzaktır. (Ercova hariç) Hatta 4x4 le ilerlerseniz İznik'e çıkarsınız o yoldan :D Bence Aytepe olarak değiştirin yapacağınız gezinin rotasını.Hem göreceğiniz manzara değişmez , hem daha az yürürsünüz. (Aytepe'de de bir yayla mevcut,ayrıca zaman zaman güzel bir İzmit manzarası sunar size.)

Haklısın, farkındayım aslında. Arkadaşımız Menekşe Yaylası'nı görmek istiyormuş, o yüzden böyle birşey attık ortaya. Ama dediğinizi değerlendireceğim. Sizin katılımınız söz konusu olur mu ?

LeoneKG' Alıntı:
Haklısın, farkındayım aslında. Arkadaşımız Menekşe Yaylası'nı görmek istiyormuş, o yüzden böyle birşey attık ortaya. Ama dediğinizi değerlendireceğim. Sizin katılımınız söz konusu olur mu ?
Maalesef , benim cumartesi günü sınavım var ,onun stresini atmak için pazar günüde şehir dışında olurum büyük ihtimalle.. :smiley:

Assasin' Alıntı:
Maalesef , benim cumartesi günü sınavım var ,onun stresini atmak için pazar günüde şehir dışında olurum büyük ihtimalle.. :smiley:

Benimde Cumartesi sınavım =) Bende onun stresi için çıkacağım dağlara =)

Uzakda kalıyorsa Menekşe yaylası oraya gitmeyiz o zaman daha uygun rotalar belirlenir zaten öneriler varsa alayım :D

Konuyu yeni gördüm menekşe yaylasına aytepe tarafından yürüyerek çıkmak imkansız yuvacıktan 35 km 'lik bir yol var.
bir yol ise bahçecikten var 21'kmlik bir yol var. 4 ile 6 saat gibi bir zaman alıyor. ben 4 kere yayladan yürüyerek geldim.

Araba ile gidecek olan varsa bile bahçecik tarafını öneririm. yol güzel taksi ile gidilebilir.
Ben aracım ile 32 dk gidebiliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri