Yürüyüşe Hazırlık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,805
Ynt: Yürüyüşe Hazırlık

Yapacağınız doğa yürüyüşlerinin zorluk derecesi,hava şartları,yürüyüş mesafesi ne göre kıyafet seçilmesi şart,Eğer piknik koşullarında bir yürüyüş yapacaksanız günlük kıyafetleri yeterli olabilir,
2 yıldır doğa yürüyüşleri yapıyorum,İlk gezilere şehrimizin belediye organizasyonu ile başladık ve internet üzerinde araştırarak iyi bir bot ve yağmurluk basit bir sırt çantası ile yola koyulduk,Geziye gelenlerin çoğu günlük kıyafetleri ile geliyordu,
Eylül ayında kıyafet yetersizliğinden terleyip titriyenler ,çamurda kayıp düşenler,ayakları kot pantolonları ıslananlar ,çantalarının yağmurda ıslanıp içindekilerle birlikte sırılsıklam olup kullanılmaz hale gelenlere şahit oldum.Bu bize bu tip doğa gezilerinde kıyafetin ne kadar önemli olduğu tecrübesi kazandırdı.Bütçemiz dahilinde Tekrar çok daha iyi bir bot,termal bir içlik,rüzgar ve su geçirmez polar ceket,Gora teks dış katman mont,su geçirmez kılıf pantolon,yağmurluğu olan bir sırt çantası... aldık,Bu malzemelerde fiatına göre kalitesi ve koruyuculuklarıda artmaktadır.
Aldığımız malzemelerle her türlü hava koşullarında rahat ettik,

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=69334.0
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=68372.0

Etiketler

blasto' Alıntı:
"haa unutmadan doğa yürüyüşleri ve bu tip aktivitelerde mümkün olduğunca sessiz yürünmeli.." demissiniz ancak tam tersine hayvanların sizi fark edebilmesi ve bir anda karsınıza cıktıklarında urkerek saldırmamaları icin sesli bir sekilde yurumek gerekli degilmi? ozellikle 1 yada 2 kisi yani kalabalık gruplar halinde yuruyus yapmıyorsanız.

Kesinlikle öyle. Hoş, hayvanlar kokunuzu uzunca bir mesafeden zaten alır ama bazen rüzgar buna müsade etmiyor. Biz sık ormana girerken arada sırada ıslık çalarız mesela. Bu demek değil ki doğayı dinlemiyoruz. Aksine pür dikkat giderken her türlü sesi gayet net alıyoruz, maazallah. Sessizlik sadece açık arazide, kalabalık grupla ve piknik havasında geçen bir yürüyüşte kafa dinlemek için olur.

Merhaba Arkadaşlar:

Yürüyüş ve kampçılığa yeni başladım. Önümüzdeki aylarda eşimle LİKYA YOLU Fethiye-Kaş etabını yürümeyi planlıyoruz. Hazırlık olarakta günü birlik yürüyüşler ve gecelik kamplar yapıyoruz. Amacımız hem deneyim kazanmak, hem de ihtiyacımız olan doğru ekipman ve malzemeyi bulmak. Bu arada en büyük yardımcımız sizlerin deneyimleri. Bu siteden ve dolayısıyla sizlerden çok şey öğreniyoruz. Umarım bir gün sizlerle de etkinlik yapma şansı buluruz.

Hepinize tekrar merhaba.. (Mete)

Arkadaşlar ayakkabı almayı düşünüyorumda tavsiyeniz ne yönde olur marka olarak? ben şahsen Chameleon Thermo 6 almayı düşünüyorum yada aynı tarz olan Salomon pro mid gtx olabilir diyorum ne dersiniz..

Merhaba, konu uzun zaman önce açılmış ama sesimi duyan olur umarım, ben St. Paul yolunun tamamını yürümeyi planlıyorum. Malzeme listemi hazırladım. Yalnız sırt çantası seçtikten sonra başka sitelerde bay bayan şeklinde ayrılmış çantalar. Buna dikkat etmek gerekiyor mu? Cinsiyet bilgisi olmayanlar her ikisine de mi hitap ediyor. Bilgi verirseniz sevinirim.

merhaba;
iyi yürüyüşler,bol şanslar
bay bayan diye bir ayırım var ise dikkat etmelisiniz.yoksa da kapasitesi ve boş ağırlığına dikkat edin yeterli.

Merhaba, konu uzun zaman önce açılmış ama sesimi duyan olur umarım, ben St. Paul yolunun tamamını yürümeyi planlıyorum. Malzeme listemi hazırladım. Yalnız sırt çantası seçtikten sonra başka sitelerde bay bayan şeklinde ayrılmış çantalar. Buna dikkat etmek gerekiyor mu? Cinsiyet bilgisi olmayanlar her ikisine de mi hitap ediyor. Bilgi verirseniz sevinirim.

Merhaba, yorumunuzu tesadüfen gördüm. Dicle'yi takip ediyor musunuz bilmiyorum ama geçen hafta ST Paul yolunu yürümek için Antalya'dan yola çıktı ve işaretlenmiş bir rota olmadığı için geri döndürüldü. Henüz yola çıkmamışsanız kendisi ile iletişime geçmenizi öneririm. Instagram @hareketamiri

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri