Yurtdisindan Yabanci Plakayla Turkiyeye Karavanla Giris

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan motokaravancihanim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,461

motokaravancihanim

Yeni Üye
Yer
Hollanda
merhaba, benim sorum yurtdisina karavanla cikmanin tam tersi, yabanci plakayla turkiyeye giriste neler beklemeliyiz seklinde. aracimiz daha dogrusu plakamiz icin avrupada yasadigimiz ulkeden karavan lisansi aldik, fakat su anda ici bos, turkiyeye getirip icini bi firmayla anlasip yaptirmak istiyoruz. butun elektronik malzemeleri (aküler, solar paneller, truma kombi, buzdolabı vs), yalitim malzemeleri dahil biz kendimiz temin ediyoruz. Yani yurtdisindan alip arabayla beraber getirmek istiyoruz. turkiyeye giristeki tum belgeler de hazir, ama acaba elekronikler bagli olmadigindan, iceride kutulariyla duracagindan, ve karavan lisansina sahip aracin icinde hali hazirda karavana benzeyen herhangi duzenek olmadigindan sorun cikar mi? bilen var mi? tesekkurler.

Etiketler
.
Foruma hoş geldiniz..:smiley:
Forum üyelerinin neredeyse hepsinin Türkiye’den katılmaları bir tarafa, böyle ciddi bir soru için bence aşağıdaki adrese danışmanız daha yerinde olurdu.

Türkiye’de üretiminin tamamlanması için eşyaların gümrüksüz geçici ithal durumunun söz konusu olacağını düşünmekteyim. Uygulamasının ayrıntılarını Ankara yanında, Kapıkule’ye de sormalısınız.
Gümrüksüz olsa da belki %10 teminat durumu söz konusu olabilir ?

Son düzenleme:

yolu biraz uzatmayı göze alırsanız ülkemize suriye üzerinden hiçbir sorun yaşamadan istediğiniz araçla istediğiniz malzemelerle elinizi kolunuzu sallaya sallaya giriş yapabilirsiniz :smiley:

işin şakası bir yana, montaj yaptıracağınız malzemeleri bir nakliye firması ile göndermek gümrük evrak vb. resmi işlemler açısından kolay olabilir.

merhaba, benim sorum yurtdisina karavanla cikmanin tam tersi, yabanci plakayla turkiyeye giriste neler beklemeliyiz seklinde. aracimiz daha dogrusu plakamiz icin avrupada yasadigimiz ulkeden karavan lisansi aldik, fakat su anda ici bos, turkiyeye getirip icini bi firmayla anlasip yaptirmak istiyoruz. butun elektronik malzemeleri (aküler, solar paneller, truma kombi, buzdolabı vs), yalitim malzemeleri dahil biz kendimiz temin ediyoruz. Yani yurtdisindan alip arabayla beraber getirmek istiyoruz. turkiyeye giristeki tum belgeler de hazir, ama acaba elekronikler bagli olmadigindan, iceride kutulariyla duracagindan, ve karavan lisansina sahip aracin icinde hali hazirda karavana benzeyen herhangi duzenek olmadigindan sorun cikar mi? bilen var mi? tesekkurler.

Taş yerinde ağırdır, bulunduğunuz ülkede yada çevresinde yaptırmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Düşündüğünüz gibi yaptırmaya çalışırsanız astarı yüzünü geçebilir. Buradaki imkanlarınızı bilmiyorum ama Avrupa ülkelerindeki gibi fiyatlarda yaklaşık bir standart yok, hele karavan sektöründe hiç yok.

Hollanda‘ da karavan ruhsatı aldığınıza göre panelvan aracın Hollanda‘ da karavana nasıl dönüștüğünü biliyorsunuz. Eğer Hollanda da gaz sistemi için kontrol varsa (olduğunu sanıyorum) Türkiye’de yapılan gaz sistemini Hollanda da kabul ettirmede sorun yașarsınız.

Bence Türkiye’ye yola çıkmadan Hollanda Tüv’ü ile bir görüșün. Dönüșümü Türkiye’de yapılan araca ne diyorlar önce onu öğrenin.

Son düzenleme:

Almanya da reimo.de, kendilerinden aldıklarınızı hazır mobilya dahil ücret karşılığı takıyordu , yeni durumu sormanız gerek. Hollanda da vardır böyle yerler.

.
Başlığı açan kişinin, kendisini selamlayarak, cevap vermek için emek verip zaman ayıran altı kişiden beşine, toptan da olsa ufak bir tepki vermeyi bile gerekli görmemesi, sorusu için forumu arama motoruyla karıştırmış olduğu izlenimini veriyor.. :confused:
Nedense şimdi istemesem de aklıma saygıyla ilgili birkaç söz geldi..

Umarım, bir manisi vardır da yanılmış olurum ?

Süleyman bey, balıkçıyım diyordunuz.
Bizim gibi sazanı bol bu forumu es geçmeyin derim.. :yum:

Son düzenleme:

Hollanda,Almanya,Avusturya Sizin Bos Minibus"e (Tahmin ettim) Karismaz. Fakat Sirp,Bulgar ve bilhassa Turkiye bu kutularda ambalajli malzemeleri gumruk odemesine tabi tutar.Size tavsiyem,madem ki M.Karavan ?? Ruhsatiniz var,bu aletleri uydurmadan monte etmenizdir.O zaman Turk hududuna gelince ki,ben M.Karavan ile 55 sefer Turkiyeye girdim ciktim,Gumrukcu M.Karavanin kapisindan iceriye bir bakar ve Pasaportunuza kaydini yapar.Mesele bu kadar basittir,Slm.

Hollanda‘ da karavan ruhsatı aldığınıza göre panelvan aracın Hollanda‘ da karavana nasıl dönüștüğünü biliyorsunuz. Eğer Hollanda da gaz sistemi için kontrol varsa (olduğunu sanıyorum) Türkiye’de yapılan gaz sistemini Hollanda da kabul ettirmede sorun yașarsınız.

Bence Türkiye’ye yola çıkmadan Hollanda Tüv’ü ile bir görüșün. Dönüșümü Türkiye’de yapılan araca ne diyorlar önce onu öğrenin.
Ben Almanyadan 3 adet M.Karavan alarak Hollandaya geldim,burada bu islere bakan R.W.D denilen bir nevi TUV, den randuvu alip gidiyorsunuz,orada M.Karavanin icine bakiyorlar,Holllanda da gaz su WC falan filan konturolu yok,arkadas zaten M.Karavan ruhsati aldim diyor,mesele hal olmustur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.