yurt dışından ok-yay getirme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BARBOSSA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,912

BARBOSSA

Yeni Üye
yakın zamanda ingiltereye gidecem ve ok veya arbalet almayı düşünüyorum iyi bir marka biliyomusunuz av için kullanılan askeri tip 200 pound'u geçmeyen ama menzili ve kuvveti iyi olan ok veye arbalet (crossbow) almak istiyorum ve bunları gümrükten nasıl geçirtebilirim mesela katana kılıcı almayı düşünüyorum ama geçiş işlemlerini bilmiyorum

aynı zaman da ankarada bildiğiniz yay arbalet satan biyer varsa bilmek isterim ama ok ucu sivri olacak makaralı tercihimdir .

şimdiden teşekkür ederim

Etiketler
Ynt: yurt dışından ok-yay getirme

Ben de av için ok yay bakıyorum. Getirme yöntemi konusunu tam bilmiyorum ama spor malzemeleri kendi ihtiyacın kadar ise getirebiliyorsun diye biliyorum . Sen en iyisi serbest bölgede gümrük muhasebecileri oluyor. Onlara sorarsan bence daha iyi bilirler. öğrenirsen bilgiyi paylaşırsan sevinirim.

Merhaba arkadaşlar,

Size önerim makaralı yay almanızdır. Ava çıkabilir veya rahatça antrenman yapabilirsiniz. Arbalet almak isterseniz gümrükte ciddi sıkıntılarınız doğar, yasalarımızda arbalet suikast silahı olarak kabul edilmiş olup, almak satmak avda kullanmak, bulundurmak yasaktır. Ama illaki arbalet diyorsanız, ülke içinden temin edin.

Yurt dışından makaralı yay alırsanız, ambalajını açıp sizin kullanmakta olduğunuzu beyan edip, ülkeye sokabilirsiniz sanırım.

Okların ise uçları değişebilir, istediğinizde antrenman ucu istediğinizde av ucu takabilirsiniz.

Bende ok ve yay ile ava çıkıyorum, önümüzdeki sezon birlikte bir şeyler yapabiliriz.

Şimdiden hayırlı olsun iyi avlar ve keyifli atışlar,

Yav kardeş ya gerçekten mevzuatı bilmiyosun ya bizi kekliyosun,arbalet mi getirecen stringer füzesi getir gümrükten daha rahat geçirirsin

Selamlar arkadaşlar...
Yurtdışına giden bir arkadaşım aracılığıyla makaralı yay getirmem mümkün müdür bilgisi olan var mı acaba?? Uçakla gidip gelecek. Demonte ve paketli halde valizde ya da bagajda getirmesi problem olur mu? Yoksa ileri bi tarihte kendi aracıyla gidip gelecek o şekilde getirse daha mı kolay olur??

Yurtdışından arkadaşınız size yay getirebilir, sadece gümrükte kendi için getirdiğini beyan etsin. Eğer postalar ise işte o problem Ankara Emniyet müdürlüğü spor dairesinden izin alınması gerekli, benim şu an gümrüğe tekılmış bir yayım var :( , izin çıkmasını bekliyorum.

Bir iki yerde havaalanı gümrüğünde okçuluk sertifikası istenebileceğine dair birşeyler okudum ama aslı var mıdır???

Arkadaşlar merhaba. Ben de yurt dışından yay getirebilir miyim diye bir araştırma yaptım ve, 75 ila 1500 Avro arası alışverişlerde Amerika ve Avrupa ülkelerinden gelirse yüzde 18 kdv, Çinden gelirse yüzde 20 kdv ilavesi ile getirilebilir dendi. Gümrüğe takılan ürünler için inandırıcı belgeler gösterilirse biraz da gümrük memurlarının insafı ile alakalı, bir problem olmaz diye düşünüyorum. Okçuluk lisansı ya da antrenör belgesi geçerli evrak sayılır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri