Yunanistan - İtalya - Fransa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vatanoğlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,314
Ynt: Yunanistan - İtalya - Fransa

bkocoglu' Alıntı:
Arkadaşlar
Ben de bu yaz , Fransa ya kadar gittim geldim. Uyguladığım emniyet tedbirleri.
1. İpsaladan çıkar çıkmaz plakadaki TR işaretlerini kapattım. (Maalesef)
2. Karavan üzeirinde Türkiye yi çağrıracak hiç bir şey bırakmadım. (Bu yolla İsvirçeye transit girdim. 2 yıl önce gittiğimde sokmamışlardı:(
3.Gece kamping de kalmadığım zamanlarda otobanlardaki benzin istasyonlarında kaldım. Hem güvenli hemde ihtiyaçlarınızı karşılıyorsunuz.
4. Şehir içinde kalmam geerktiğinde, McDonald parklarında kaldım. Özellikler şehir etrafındaki McDonald lar 24 saat açık.
5. Navigasyon kesin yardımcı ve çok önemli. Mutkala alın.
6. Aracınıız şehir içind ebir yere park ettiğinizde, navigasyona yerinizi işaretleyin. (varsa) yoksa , sokak tabelası , okul gibi belli noktaları fotograflayıın. Şehrin büyüsüne kapılıp kendinizi 5-10 km uzaklarda bulduğunuzda geri dönmede zorlanırsınız. ( Veya bir avuç bulgur alın serpe serpe gidin:( )
7. Aracınızda içme suyu depolayın. Venedikte 1,5 litre suya 2,5 euro verdim. Yüreğime oturdu. O hızla Venedik çıkışında Metro Gross markete daldım. Aynı marka aynı suyu 0,19 Euro dan aldım. O kadar çok almışımki, halen arabaın bagajıda made in europa suyu var.

Yeşil sigorta tamamen aldatmaca, hiç bir yararı yok. Ama yapma zorunuluğu var.
Triptik tamamen aldatmaca, bir tek Yonan soruyor. Herhalde bizimkilerle ortak çalışıyorlar:(
Yunanistan otobanlarına dikkat edin. Daha tesisler açılmamış. Mazot deponuz full olsun.

Ama yapılabilse en iyisi 3-4 araba olarak çıkmak.

Bülent KOÇOĞLU
Ankara
Bülent bey aramıza hoş geldiniz, sizi UKK forumlarından tanıyoruz, sizi burada da görmek çok hoş, katkılarınızın devam edeceğini umuyoruz. Sizden bu yazdığınız yazıyı ayrı bir başlık halinde yayınlamanızı isteyebilir miyiz?

Etiketler

Bu topikde yazılanları dikkatle okudum , hatta bazı satırları başa dönüp tekrarlayarak...
Çünkü artık bu sezon geçti ve seneye Haziranda Yunanistan üzerinden Makedonya'ya bir gezi yapmayı planlıyoruz .
Benim çekme karavanım var..Bu yaz kaldığımız kampinge gelen yabancı karavancılardan Yunanistanla ilgili bazı yol ve kamping bilgileri edindim ama , en doğru bilgiyi burada sizlerden alacağımı umuyorum ...Öyle değil mi ? Gezen bilir.. ;D ;D

Bu topikde baştan geçen olaylar çoğunlukla İtalyayı kapsıyor.....Hoş Yunanistan da bir Akdeniz ülkesi olduğundan bir birlerine benzerler....Ama İtalya'nın adı çıkmış bir kere..Ama haklı olarak tabi..

Ipsaladan sonra ta.. Patrasa dek AB den alınan hibe para ile otoyol yapıldığını öğrendim , bu doğrumudur ?.
Gümülcine - Kavala arasında 2-3 gece konaklayabileceğim kampinge ihtiyacım olacak..Yakından bildiğiniz kampingler varsa yazarmısınız lütfen..
Bir de Yunanistanda ki mazot fiyatı hakkında son bir bilgi rica edeceğim.

Saygılarımla.

Bu aralar Italya uzerinde seyahat edecek karavanci arkadasimiz cok dolayisiyla tarihi eski olan bu konuyu hortlatmakta fayda oldugu kanaatindeyim.

Gülü seven dikenine katlanır dicem,de konsoloslukdaki arkadaşlara ne dicez acaba.....

Geçmiş olsun geçen ay garda ve venedik italya gezisinde idik, Başımıza ciddi bir şey gelmedi ama bu başlığı okusa idim tedirgin olurdum herhalde.
Sahi sormak aklımıza gelmiyor ama avrupa'da full kaskolu kiralamalarda çalıntı koruması dahildir herhalde?

Teşekkürler
Taner

Merhaba Arkadaslar bir birinizi bu kadar korkutmayin.Türkiye nasilsa buralarda Ayni.Böyle duyumlarla kendinzi süpheye düsürmeyin.Arkadasimizin yazdigi TR kapatmak suc sayiliyor,bunun Aracda bulunmasi gerekiyor.isvicreye girebilmeniz ondan degil Isvicrenin Arupa toplulugunun Vizesini tanidigindan kaynaklaniyor,Isvicreye her hangi bir avrupa ülkesi vizesi ile girebirsiniz.Su ve Gida maddesi Marketler haric bütün dünyada pahalidir.Onun icin Mümkün oldugu kadar Marketlerden Alis veris yapin.
Yesil sigortayi hic kimse sormuyor ama Allah göstermesin bir kazada ilk sorduklari yesil kart,bulunmasinda fayda var.
Daha önceleride yazdim bir köyün icine girin orada kilisenin yada Camilerin yaninda devamli Park yeri oluyor,24 saat acik olan yerler devamli gürültü oluyor.

Saglikli ve güzel geziler dilegiyle.

evet hocam AB den alınan hibe paralarla yapıldı o otoyol.

burgay' Alıntı:
Bu topikde yazılanları dikkatle okudum , hatta bazı satırları başa dönüp tekrarlayarak...
Çünkü artık bu sezon geçti ve seneye Haziranda Yunanistan üzerinden Makedonya'ya bir gezi yapmayı planlıyoruz .
Benim çekme karavanım var..Bu yaz kaldığımız kampinge gelen yabancı karavancılardan Yunanistanla ilgili bazı yol ve

kamping bilgileri edindim ama , en doğru bilgiyi burada sizlerden alacağımı umuyorum ...Öyle değil mi ? Gezen bilir.. ;D ;D

Bu topikde baştan geçen olaylar çoğunlukla İtalyayı kapsıyor.....Hoş Yunanistan da bir Akdeniz ülkesi olduğundan bir birlerine benzerler....Ama İtalya'nın adı çıkmış bir kere..Ama haklı olarak tabi..

Ipsaladan sonra ta.. Patrasa dek AB den alınan hibe para ile otoyol yapıldığını öğrendim , bu doğrumudur ?.
Gümülcine - Kavala arasında 2-3 gece konaklayabileceğim kampinge ihtiyacım olacak..Yakından bildiğiniz kampingler varsa yazarmısınız lütfen..
Bir de Yunanistanda ki mazot fiyatı hakkında son bir bilgi rica edeceğim.

Saygılarımla.

huseyinyilmaz' Alıntı:
evet hocam AB den alınan hibe paralarla yapıldı o otoyol.

Fısıltı gazetelerinde,o işin içinde Benim duyduğum hibe değil,hile olduğu yönünde;yol keşfi çıkınca AB proje masrafının yarısını karşılıksız hibe ediyormuş,tabii yol maliyet keşfini iki kat fazla çıkarıp tamamını bedavaya getirildikleri şeklindeydi. isveç parlamenter bu işin içindeki olayları bildiklerini fakat avrupa standartlarına kavuşsunlar diye göz yumulduğunu bir tv programında söylemişmiş...TABİİ BEN KARDEŞLERİMİZİN BÖYLE ŞEYLER YAPACAĞINA İNANMADIM...
SİZ DE İNANMAYIN....

Bu yaz 3 aylık uzun bir yolculukla Portekize kadar gidip geldik.On yedi ülke dolaştık.Yüzlerce karavanla karşılaştık ve sohbet etme imkanı bulduk.Belirli kuralları uyguladıktan sonra cana veya mala herhangi zarar gelmesi imkansız.Kuralın en önemlisi kamp yerlerinde konaklamak.Birde karavanınızda alarm varsa hırsızlık diye birşeyin olması imkansız gibi bir şey.Kamp yerine para vermeyelimde otoparkta veya yol kenarında durup etrafı dolaşalım derseniz hırsıza çanak tutmuş olursunuz.Bu şekilde karavanın içinde bile olsanız belirli riskleri alacağınızı peşinen kabullenmelisiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri